Maailma õilsad tegemised ei rõõmusta, kui need kannavad ideoloogilist pitserit

Arvamus,
- Updated
Mõni võitlus on muudetud imalalt läägeks.

Küllap on paljud inimesed märganud, kuidas ühiskonnas algatatakse täiesti õilsaid ja inimlikke ettevõtmisi, mis aga on algusest peale vastumeelsed, sest neid algatanud inimesed ei tee seda omakasupüüdmatutel eesmärkidel või on need kõrvale kaldunud esialgsest ja tõelisest eesmärgist.

Üks selline näide on Istanbuli konventsioon, mis räägib naiste õigustest – mis võiks kellelgil selle vastu olla? Kui aga selle teksti süveneda, siis leiab ohtralt sinna peidetud “miine”, alates geiagendast ja lõpetades traditsioonilise pere kujutamisega vägivalla allikana.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama on ka inimõigustega, kus tõsiste inimõiguste sekka on juba sokutatud inimeste nõrkusi ja kapriise, ning rändepoliitikaga, kus tõsiste hädaliste asemel on esikohal seiklejad ja parema elu otsijad, ning kogu seda laiendatud pilti üritatakse kohustuslikuks teha.

Nii on ka kliimavõitlusega – iga inimene soovib, et Maa oleks elamiskõlbulik. Kui aga kliimameetmed on läbi mõtlemata (nagu Greta Thunbergi kampaania näitas) ning võitlust tehakse lihtsalt tegemise nimel ja tagajärgedega arvestamata, siis ei tekita see mingit poolehoidu ideele. Maailm küll kiitis teismelist kliimahüsteerikut, kuid Davosi majanduskohtumine tegi ikkagi teised otsused.

Euroopa Liidu (EL) riigipead ja valitsusjuhid leppisid neljapäeval kokku eesmärgis vähendada aastaks 2030 EL-i üleselt kasvuhoonegaaside heitkoguseid 55 protsendi võrra võrreldes aastaga 1990, kirjutab BNS.

Massiovatsioonid? Ei, sest kõik meetmed on läbi mõtlemata. Rahandusminister Martin Helme rääkis kord EL-i rahandusministrite kohtumisest, kus avaldati igakülgset toetust kliimameetmetele, kuid kui tema uuris riikide kalkulatsioonide kohta, mida see kõik maksma läheb, siis selgus, et selliseid asju polegi tehtud. Revolutsionääride kombel rünnakule ja pärast vaatame, mis saab?

Liberaalses maailmas toimub kõik just sellel kombel. Arvatavasti on paljud inimesed karusloomafarmide vastu, aga kas on mõtet nende keelustamist vedavaid liikumisi toetada? Sest järgmisena on nad lehma- ja kanafarmides ning lõpetavad sellega, et ka hiired-rotid tuleb kinni püüda ja loodusesse toimetada.

Maailmas on tohutult õilsaid algatusi, mille poolt võiks kahe käega olla, kuid see jääb ära, sest seda juhivad ebakompetentsed inimesed, võitlusega pingutatakse üle ja minnakse äärmustesse, seda kasutatakse ära muudel eesmärkidel, see on asendustegevus ja tühijooks või siis on sootuks läbi mõtlemata. Kliimavõitlus on ilmselt üks sellistest üritustest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused