Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Maailma progressiivseim e-riik: nõiad ennustavad inimeste surma, meedia vahendab

-
03.06.2022

On juba tõdetud, et tõelised ja harrastuseksperdid koos peavoolumeedia poolt levitatavate ühepoolsete uudistega maalisid meile pildi, nagu oleks Ukraina seda sõda juba võitmas. Seda kõik head, õiglased ja üleüldse normaalsed inimesed soovivadki, aga kahjuks ei ole asjad kaugeltki nii roosilised ja Venemaa on hõivanud juba viiendiku Ukraina territooriumist ning EL-i „suurematest vendadest“ riigid juba keelitavad ukrainlasi sellega leppida, lootes saada vahetuskaubana palju odavat gaasi. Endale, mitte genotsiidi all kannatavale rahvale.

Eestiski astuti umbes samamoodi ämbrisse, kui valitsusmeedia veenas meid kogu aeg, et meie oleme hästi kaitstud heidutuse kaudu ja peaminister Kaja Kallas väitis, et õppused „Siil“ tõestasid meie ülimalt turvalist olekut, aga kaitsevägede vägevaim ja peterburgi blokeerida suutev Martin Herem ütles otse välja, et ta ei usu enam heidutusse.

Tekkinud kerge paanika olukorras kerkis kohe pinnale õõvastava „gruz 200“ esinaine, kes paugupealt sai käsipalliliidu presidendiks ja hakkas koguma allkirju erakorraliste valimiste korraldamiseks.

Kui pea kohal hakkavad tiirlema kaarnad, ei ole see hea märk. Kuid poliitikud on alati üritanud lõigata kasu sealt, kus inimestel on kurb, halb ja kõhe olla. Aga see käib elukutse juurde ja kui rahvas ei taha demokraatlikul teel peatada poliitaferistide pealetungi, siis saab ta jälle valitsuse, mida väärib, aga ka kolmkeelset riiki, sõjakaid anklaave ja muid mugavusi. Iga rahvas on oma õnne sepp ja oma õnne valaja (kõlab madal Peeter Tooma hääl).

Kuid igal asjal peaks olema oma „sanitaarmiinimum“: kui meie tipp-poliitikud kaasavad kriisi kommenteerimisse teatud mainega Igor Mangi, kes on ennegi keskerakonna tarvis kive väestanud, siis on see peaaegu et uus normaalsus.

Kui aga Venemaa telekanalite šovinistlikele lollidele mõeldud saadetes pinnale kerkinud isik nimega Marilyn Kerro peab võimalikuks ratsutada tagasi populaarsuse juurde verisel laineharjal ja meedia teda ohtralt tsiteerib, siis on lood meie vaimsusega täiesti masendavad.

TV3.ee kirjutab: „Ukrainale kaarte pannes pidi Kerro tõdema, et sõda veel nii pea ei lõppe. “See näitab venimisprotsessi. Sellepärast, et Ukraina poolt pannakse silmad kinni. Tegelikult on tulnud mingid pakkumised, aga neid vastu ei võeta. Jäädakse põikpäiseks ja endale kindlaks,” selgitas Kerro. No täpselt Kremli jutupunktid, alles rääkis Medvedev sama. Aga peavoolikud ei tõstagi kisa, nad tsiteerivad ja levitavad. Ja kõikjal selle eesti Vanga portreed – silmad küll alles, aga täiesti tühjad.

Kerro „kaardid näitasid, et Ukrainat tabab kuue kuu jooksul kõrge riigipea kaotus. “Näitab mingisuguse riigipea surma. See ei pruugi olla president, see võib olla ka väga lähedane, väga kõrge riigipea.“

Vahetevahel tuleb ikka uudiseid selle kohta, et mõni tuntud inimene pole veel surnud, aga tema surma peal tehakse juba äri: ta pärijate juurde ilmuvad pealetükkivad rituaalkontorite müügimehed. Venemaal juhtub see pidevalt.

Meie šarlatanid ja soolapuhujad võiksid loobuda terve rahva pisarate ja vere pealt teenimast. Nendel endil pole veel kunagi piinlik olnud, aga toimetused koosnevad ju reeglina tsiviliseeritud inimestest. See on verine raha, mida te nõnda teenite.

Ivan Makarov