Maasikakorjamisest on saanud ideoloogiline võitlus

Arvamus, Repliik,
- Updated
©UU
Maasikad on Eestis hetke kuumim teema. Pilt on illustratiivne.

Nii nagu on pandeemia ajal paljud meist pidanud end tervisespetsialistideks või vähemalt harrastusviroloogideks, nõnda on tekkinud nüüd hulk majandusanalüütikuid ja maasikakasvatajaid, kes leiavad, et välismaise osavtööjõu palkamine on ainuõige viis hoida üleva Eesti majandust.

Tegemist on põhimõtteliselt ideoloogilise võitlusega niinimetatud sallivuslaste poolt, mis meenutab kunagist võõrtööliste tulva Ida-Virumaa kaevandustesse ja mujale ning võib-olla mõni veel mäletab sedagi, et fosforiidisõda ja Eesti taasvabanemine sai alguse just nimelt sellest, et plaanitavatesse kaevandustesse idapiiri tagant masse sisse ei toodaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näib, et ajalugu tahetakse vägisi korrata, tänaseks interrindeks on aga meie enda rahvuskaaslased, kes üritavad selles ideoloogilises võitluses iga hinna eest lihtsalt rahvuskonservatiividele ära teha ning sellega ka meie riigi ja rahva iseolemist õõnestada ja naeruvääristada.

Ütlemata on selge, millistest seltskondadest sellised tegelased pärinevad – eks ikka sotsidest, reformierakonnast ja pead tõsta üritavast Eesti 200st.

Täna ilmus välja järjekordne spetsialist – endine isamaaliitlane Margus Tsahkna, kes Eesti Päevalehes tituleerib end maasikakasvatajaks.

Loomulikult ründab see „maasikakasvataja“ EKRE liidrit Mart Helmet selle eest, et ta on Ukraina ja teiste kolmandate riikide tööliste massilise siiatoomise vastu, samal ajal kui enda inimesed on tööta.

Aga Tsahkna läheb teda esindatavale parteile omaselt veelgi nõmedamaks, hakates ajama ideoloogilist jama stiilis, et „eestlased ei ole aga Suure-Lähtru pärisorjad, vaid vabad inimesed, ning loonud oma riigi selleks, et vabana elada, mitte olla natsionaalsotsialistliku maailmavaate katselavaks“.

Tsahkna ei täpsusta, mitu peenratäit maasikaid tema pere kasvatab, kuid ta rõhutab, et see on neile pigem elustiil. Tore küll, kui härrade ja prouade Tsahknate elustiili nautimise peaksid tagama orjatöölised mujalt.

Tsahkna läheb oma jaburduses nii sassi, et võrdleb maasikaid laulupeoga, sest eestlased on „maasikausku“.

Tegelikult ei väärigi sellise paskvilli refereerimine aega ega ruumi. Lihtsalt see on ehe ja kinnitav näide sellise monstrumi nagu Eesti 200 ning selle vedajate vildakast ja iseseisvusele ohtlikust maailmapildist.

12 commentsOn Maasikakorjamisest on saanud ideoloogiline võitlus

 • Avatar

  Maasikasõja demagoogia muutumist on vahva jälgida. Napi paari nädalaga on moodsa tehnoloogiaga töötada oskavatest tippspetsialistidest saanud Suure Lähtru orjad. Veel kuu alguses karjuti, et isegi 3000 euri ja ametiautoga ei leia Eestist kõige uuemate masinate ja tehnoloogiatega kursis olevaid spetsialiste nii et haritud ja kogenud tuppspetsid tuleb välismaalt tuua. Nüüd tuli välja, et tippspetsialistide asemele otsitakse loomade ja ürginieste oskustega tegelasi. Marjade korjamist õpetati juba neandertaallaste põllumajandusakadeemiates nii 50 000 aastat tagasi.

 • Avatar

  Russ ja 40 on odavad efektiivsed masinad. Lihtsad, ise remondid ja jupid on vanaraua hinnaga. Need sajad tuhanded, mis orapidaja oma JohnDeere liisinguks maksab, võib töölistele palgaks maksta.

 • Avatar

  Mis aga maasikakorjamisse puutub siis oli ju jube tung malevasse ja see töö ju sobiks neile ideaalselt, miks siis neid ei taheta. Maleva rühmad saaks ju kümnekordistada ja tahtjaid ju on.Lastele ka täiesti konti mööda. Siit ka järeldus kes selle sõjaõhutamise taga on, ikka ja jälle reformierakond, kuritegelik moodustis.

 • Avatar

  Kui juba ettepanekuteks läks, siis tuleb meelde, et enne Esimest maailmasõda oli Saksamaa suursaadikul, kes resideerus Bukarestis, kaks koera, kellele ta oli pannud kahe Rumeenia silmapaistvama opositsioonipoliitiku nimed. Kõndis siis mööda Bukaresti tänavaid ja hüüdis oma koeri. Oleks väga huvitav, kui mõni Eesti koalitsioonipoliitik näitaks karjuks midagi taolist, et ” ligi, Tsahkna ” või ” mööda kallast, Kallas “. Ja tulles vastu liberaalreformistliku turumajanduse põhimõtetele võiks oluliselt tõsta ka peldikupaberi läbimüüki, pannes teatud paberisortidele näiteks meie silmapaistvamate opositsioonipoliitikute nimed

 • Avatar

  Teen ettepaneku kampaaniaks – “Iga Eesti koolilapsele oma maasikapeenar”. Tapame selle maasikahulluse, sest need ettevõtted, kes toovad võõrtööjõudu sisse, tavaliselt ka pritsivad ja mürgitavad meeletult oma marju. Näiteks Inglismaal pani Poola orjatööjõuga maasikaettevõte oma plantatsioonile hoiatussildid varaste vastu “Värskelt pritsitud maasikad on mürgised ja tapavad”. Aeg oleks hakata kasvatama tõelist ja puhast Eesti maasikat ja seda saaksid vabalt teha Eesti koolilapsed – igaüks iseendale ja oma vanaemadele. Vaatame siis, kas keegi reformilammas tuleb määgima, et lapsi diskrimineeritakse. Sellisel moel saaks Eesti tõeliseks maasikamaaks, sest praegune seakisa küll ei ole adekvaatne maasikaäri osakaalu osas Eesti majanduses – kas see on 0,0001 või oli see 0,000001 % Eesti SKT-st.

 • Avatar

  Asi on selles et enamus orjapidajatest maasikakasvatajaid on kas refid väi sotsid.Ainult loetud talupidajatel on uhke tehnika, arvatavasti reffi jõuk sest normaalsed talupidajad tegutsevad ikka vanade vene russide ja 40-tega.See maasika möla aga on ju tegelikult pläma ja Põlluaasal on ikka nii õigus et rohkem enam olla ei saagi.

  • Avatar

   Looja halasta Eestimaale!
   Su “russid” ja “40-ned” on rariteedid! Kivikoristusel ja metsas veel mõnda näeb.
   Mis õigusega sa sellist valet siin levitad?

   • Avatar

    Russ ja 40 on odavad efektiivsed masinad. Lihtsad, ise remondid ja jupid on vanaraua hinnaga. Need sajad tuhanded, mis orapidaja oma JohnDeere liisinguks maksab, võib töölistele palgaks maksta.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Tegeleme kõige sellega milleks meil tööjõudu ei jätku ja see on tegelikkuses kogu lääne probleem.Mis puutub fosforiiti siis täna uurime homme kaevame ja ülehomme halame tööjõu puudusest ! Teisest küljest on meil ca poolsada tuhat noort töövõimelist inimest kes elavad papa mamma ülalpidamisel.
  Muide mis puutub maasikatesse siis paar aastat tagasi tehtud eksperiment-Kreeka,Poola ja eesti maasikatega.Kolm eksperti perenaist ei olnud võimelised kindlaks tegema millises karbis on eesti maasikad ja maitseomadustelt tunnistati kõige paremaks Kreeka omad !

 • Avatar
  Põrgupõhja Jürka

  Ei saa aru miks koalitsioon laseb endale rahulikult liberaalide suhtekorraldajatel pähe istuda. Vabandust, tegu on ju tänaste ajakirjanike teise erialaga liberaalse maailma ajalehtedes. Oli ju korralik kool Saaremaa võrkpalliga ja Reffide esindaja loaga mänge läbi viia, kelle kaela läheks järgmine Ukrainast toodud viirusepuhang. Ärge ajage mullikesi, rääkige tegelikest ohtudest millel pole midagi pistmist rahvuslaste ja rahvuslike põhimõtetega. Viirus ootab ainult sisselaskmist.

 • Avatar
  Psühholoog Maasikas

  Näe tsahkna ka põllumees. Nii nad seda ekre vs põllumehed üritavad ajadagi. Ei ole mõtet paari linnašlikerdaja probleemi põllumeeste probleemiks teha, nagu ka “kuue kõõmakoti” probleemi naiste probleemiks.

 • Avatar

  Loomulikulr ajalugu kordub,juba tehakse fosforiidile uusi uuringuid kui palju?millal?kellele?seda hakatakse tegema,varsti rändrohutirtsud kohal kes parseldavad veel mis parseldada annab,haige eesti klannjunn.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused