Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Malle Pärn: armastuse ja abielu labastamine ning noorte hingelise puhtuse rikkumine jätkub suurel kiirusel

-
04.07.2024
Malle Pärn
© UU

Rahvuskonservatiivist näitleja, teoloog ja kolumnist Malle Pärn kirjutab sellest, kuidas Õhtuleht temalt avatava erootikapoe kohta arvamust küsis ja selle siis kärbituna avaldas.

“Sain Õhtulehelt sellise kirja: “Meie mõte on uurida erinevatelt kuulsatelt ja mõjukatelt tartlastelt, erinevates vanustes ja erinevate vaadetega inimestelt, mida nad sellest arvavad – kas tõesti on see nii tähtis sündmus Tartu jaoks ja kuidas inimesed üldiselt suhtuvad sellesse.

Tahakski teie käest küsida, et mida te arvate sellest, kas see on Tartule vajalik või mitte? Ja mis sellest muutub?”

Minu vastus:

“Huumorimeel on üks tore asi, ja see, et te minult seda küsite, on päris hea nali.

Minul isiklikult küll seda poodi vaja ei ole, pole kunagi vaja läinud, olen pika elu elanud ilma seksilelude ja abivahenditeta. Ja tundub, et vähemalt mu vaimsele arengule see halvasti küll mõjunud ei ole. Kuna ma ikka veel olen elus, siis järelikult ei ole see ka mu füüsilisele tervisele saatuslikku mõju avaldanud? Ja ma saan ilmselt kuni surmani väga hästi hakkama ilma selle suure poe rikkaliku kaubavalikuta.

Jah, eks see on tavalise eestlase jaoks üks piinlik teema.

Kindlasti ei peaks selline “salong” olema suures kaubanduskeskuses. Seal käiakse ju ka lastega, ja väljast on ju näha, mis kaubaga on tegemist. See tekitab ju ebatervet uudishimu? Lastelt röövitakse ära lapsepõlv. Seda võiks liigitada kuritegelikuks ahistamiseks.

Ma küll arvan, et praegused väikepoed peaksid olema Tartu huviliste jaoks piisavad. Aga ega meil enam mõistuse häält ei taheta kuulda võtta.

Mis selle järel muutub?

Eks nii Sexpo kui LGBT väljamõeldud ideoloogia saab võimu juurde. Armastuse ja abielu labastamine ja noorte hingelise puhtuse rikkumine jätkub suurel kiirusel.

See liigne suguelu saladuste pahupidi pööramine ja avalik propageerimine hakkab kunagi töötama enda vastu, see ei tee inimese armuelu huvitavamaks, vaid just igavamaks ja rutiinsemaks. See on nagu hinge väljaviskamine kehast, et keha mõnusid suurendada. Kuhumaani?

Võimalik, et tänapäeva suguelu progressorid liiguvadki mingi veidra ja hingetu sooneutraalsuse suunas. Kust neil seda hinge ikka võtta, kui kristlik kultuur neile enam ei kõlba?”

Õhtuleht avaldas mu vastuse kärbitult, sellepärast ma pakungi selle avaldamiseks ka Uutele Uudistele, et kuskil oleks olemas ka terve minu vastus.