Malle Pärn: elame nagu korraga kahes vastandlikus maailmas

Arvamus,
Malle Pärn
©UU
Malle Pärn on rahvuskonservatiivne poliitik, teoloog, näitleja ja kolumnist.

Kolumnist Malle Pärn vaatleb praegust Eesti ühiskonda, kus üks agressiivne grupp üritab teiste mõttemaailma enda alla painutada.

„Ideoloogiamogulid on ikka jaganud inimesi risti ja põiki rühmadeks, et neid oleks lihtsam valitseda. Kleebid sildi peale ja lased seda oma ideoloogiasõduritel meedias aina uuesti ja uuesti korrata, kuni lihtsameelsemad kõrvaltvaatajad jäävadki uskuma. Nii saab kerge vaevaga vaigistada igasuguse kriitika, nii saab igasuguse vale tõeks ümber nimetada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti elab juba mitu aastat mingis hüsteerilises antagonismis või omamoodi kodusõjas: peaaegu kõiges on meil kaks teineteisele tugevalt vastanduvat gruppi.

Liberaalid nimetavad ennast uuendusmeelseteks innovaatilisteks laiapõhjalisteks avatud sallivuslasteks, liberaalglobalistideks, avatud rahvuslasteks.

See nii-öelda “avatud rahvuslane” on nagu oma kodu kõikidele võõrastele möödakäijatele avanud pereisa, kes ei tee vahet oma pereliikmete ja võõraste vahel. Oma narratiivis püüab liberaal sellist käitumist näidata õilsana, tegelikkuses on see ennasthävitav. Kuidas on võimalik võõrast, tundmatut migranti või endale eesõigusi nõudvat aktivisti eelistada oma lihastele lastele?

Konservatiivid püüavad kogu selles progressivismi virrvarris alles hoida igi-igavesi inimlikke ja rahvuslikke väärtusi, nad hakkavad lühinägelikele uuendajatele vastu, nad ei taha globalistidega ühes kisakooris laulda, nad ei taha selles valelikus liberaalnarratiivis elada.

Liberaalid aga kleebivad neile sõnakuulmatutele inetud sildid peale, et neil oleks lihtsam nendega suhelda või õigustus üldse mitte suhelda.

Sest kuidas sa suhtled “tagurlike sallimatute rassistlike vihaõhutajatega”? Nad tuleb seina külge naelutada ja vaikima sundida. Nad ju tekitavad meie kiiresti rohtukasvavas tiigis ohtlikke lainetusi ja õõnestavad liberaalide niigi auklikku autoriteeti.

Tegelikult ei ole konservatiivid ei tagurlikud ega sallimatud, rassistlikud ega vihaõhutajad, nad püüavad lihtsalt ennast, oma perekondi ja ka tervet rahvast kaitsta nende meelest ohtlike ühiskondlike eksperimentide eest, mille kahetsusväärsed tagajärjed on juba mujal maailmas väga selgelt nähtavad. Inimesi antakse kohtu alla selle eest, et nad ei ole nõus alluma liberaalsele diktatuurile.

Kui meil oleks poliitikas ja meedias aus tasakaal, siis võiks ju lasta neil vastandlikel gruppidel avalikult meedias teineteist kritiseerida ja oma põhimõtteid selgitada. Demokraatia lubab kõigile võrdselt sõna. Paraku on nende uuendajate ja sallivuslaste seljataga Brüsseli võim ja vägi, nemad ei tegele oma põhimõtete ja soovide selgitamisega, vaid nende vägivaldse pealesurumisega tervele ühiskonnale.

Propaganda kuulutab, et sallivuslased on nooremad ja haritumad, ja loomulikult kompleksi- ja eelarvamustevabad.

Utoopiliste uuenduste vastu “sõdivad” aga on sallivuslaste meelest tingimata vanemad ja vähemharitud inimesed, kes lähtuvad irratsionaalsetest hirmudest, kivistunud eelarvamustest, keskaegsetest moraalireeglitest, eelajaloolistest dogmadest, internetis levivast negatiivsest (vale)propagandast, ja lõpuks teiste “vihaõhutajate” üleskutsetest ja ässitamistest.

Sest sallivuslaste meelest ei ole inimesed ISE suutelised pooli valima, konservatiivsed “vihaõhutajad” ja “lõhestajad” meelitavad neid progressile vastu sõdima. Ja ühinenud on nad sallivuslaste meelest ainult vihkamise alusel, tagurlikust kangekaelsusest ja variserlikust võltsvagadusest, mitte põhimõtete või maailmavaate alusel.

Peab ütlema, et sellise pildi maalimine tavalistest normaalsetest mõistlikest inimestest on üsna kaval, aga ka väga alatu plaan. Paljud inimesed ongi lasknud end sellest pildist ära petta, hõiskavad netis emotsionaalseid loosungeid ja klikivad propagandalehekülgi.

Mõistlik inimene oskab aga ridade vahelt lugeda ja saab aru, et sellise kuvandi loomine tähendab vaid üht: see ideoloogia, mida meile peale surutakse, on rajatud õhule. Tal ei ole mõttelist katet. Teda ei olegi võimalik ära seletada, veel vähem mõistuslikult õigustada.

Propagandist, kes valdab hästi demagoogiat, usub kindlasti, et ka tema oponent on samasugune propagandist. Ta ei tea, et on võimalik ka tegelikult mõelda seda, mida kirjutatakse.

Ta ei tea, et on olemas universaalne tarkus, mida valdab iga mõtlemisvõimeline inimene, ei ole vaja elementaarseid asju otsida kaasaegsete ideoloogide tellitud uurimustest, mis teaduslikult mitte midagi ära ei tõesta, vaid kuulutavad tõdedeks teatud seltskonnale (kes uurimise kinni maksab) meeldivad valed.

Samuti usub propagandist, et inimesi saab ühendada ainult propaganda ja ärgitamise kaudu. Ta ei suuda mõista, et inimesed ühinevad mingi nähtuse kaitseks ISE ikkagi oma põhimõtete järgi, mitte mingi agressiivse grupi õhutusel või pealekäimisel. Olles ise manipulaator, usub ta, et iga ühiskondlik liikumine on kellegi osava “müügimehe” manipulatsioon.

Elame niisiis kahes erinevas maailmas, mis ei leia omavahel kokkupuutepunkti.“

14 commentsOn Malle Pärn: elame nagu korraga kahes vastandlikus maailmas

 • Avatar

  Nii vana mees ma ei ole paraku, et ise seda mäletaks, aga väidetavalt sai ka Rooma riik seetõttu hukka, et ainsateks väärtusteks kuulutati mis iganes laadi perverssused. Tekkis ligi tuhandeaastane pime keskaeg, nagu tänapäeval öeldakse. Aga ilmselt nimetatakse see kohe ümber valgustusajaks.

 • Avatar
  inna seinre

  Õige jutt Malle.Iga sõna.Ja ei maksa neile PR tegelastele erilist tähelepanu osutada.Enne olid siin ALexeyd ja muud sarnased tegelased.Kui rumal ja ebaõiglane on meie imetillukese rahvaarvuga riigis veel mingeid süüdistusi eestluse säilimise suunal suurejooneliselt lendu lasta.Edu Mallekene ja jõudu ja jaksu edasi minna.

 • Avatar
  Leo Viller

  Kui nüüd võrrelda seda rahvuskonservatismi ja tänapäevast nn euroliberaalset, sisuliselt uuskommunistlikku – uusanarhistlikku ideoloogiat, siis tavainimese seisukohalt on rahvuskonservatism tunduvalt vastuvõetavam. Asi on selles, et pseudoliberalismi eksisteerimise aluseks ( erinevalt rahvuskonservatismist ) on võimalikult kiired igasugused muutused ja muu sebimine ning igat sorti segamine ja segunemine. Paraku on hästi teada, et erinevuste vahel tekivad juba loodusseaduste kohaselt mitmesugused vastuolud, mis lõppkokkuvõttes viivad väiksema või suurema vägivallani. Normaalne inimene igatahes totalitarismi, terrorismi ja kodusõda ei taha. Tõsi küll, leidub küllaldaselt neid, kes soovivad sogases vees kalu püüda ja kasvõi reetmise hinnaga segast olukorda ära kasutades kuskilt midagi krabada ja varastada. Eesti ajaloost võib selle kohta tuua hulgaliselt näiteid

 • Avatar

  Aitäh! Väga selgelt ja loogiliselt kirjutatud. Ongi põhimõtteline valik: kas oma keele ja patriotismitundega rahvas(konservatiivid) või halba inglise keelt rääkiv multikultuurne värviline inimmass, kes iga tuulepuhangu korral on valmis soodsamasse asukohta ümber lokaliseeruma. Nende suurim soov on: kõik piirid lahti ja piiranguteta, vastutustundetu ringikondamine ning sigimine kogu maailmas. Ühesõnaga, rändtirtsumentaliteet.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Mitte “kahes vastandlikus maailmas” vaid maailmas kus valitseb kahepalgelisus ja topeltmoraal ! Kui lugeda meie meediaväljaannetes kommentaare siis paljastub meie inimeste mõtlemisvõimetus,tekstist mitte arusaamine ja ajupestus !

  • Avatar
   Elmer Hill

   Aga vaadake, kuidas siinsamas keegi Kauka Jumal ja Protestija Lp.M.Pärna halvustavad.Kes nad sellised on, et siin portaalis meie austatud inimest solvama tulevad?

   • Avatar

    Tavalised rahvust ja rahvusriike vaenavad kommunistid!

   • Avatar
    Protestija

    Kas see kui teie austatud inimene kellegi välimust kommenteerib POLE solvamine või tuua näiteid pereväärtustest olles ise ja tema pereliikmete poolt rikutud ei ole kahepalgeline. Meil kõigil on vigu ja tihti eksime kuid ei kritiseeri teisi sellepärast. Kui on vaja, siis ka aidatakse.

 • Avatar
  Kauka Jumal

  Milline heietuus! Erakond , kes defineerib ennast rahvuslike väärtuste kandjana tegeleb reaalias laimamise ja polariseerimisega. Äkki alustaks sellest, et Malle ei sildistaks inimesi. Enamusel on pohlad teie ideoloogilisest eksalteeritusest. Seda näitab ka ekre toetajate hulk – kõigest 15 protsenti. Prognoosin, et peale rahandusministri ähvardamist err-s, et ta saadab teatud kodanikele mta kaela kukub veelgi. Te kasutate sõna mõtlemisvõimeline? Olete ikka kindel, et ise seda omadust omate? Kopeerin siia ühe anonüümse kommentaari delfist: Nagu nõuka ajal, kui sa julged võimu kritiseerida, siis kogu see võimumasin hakkab sinu tausta uurima ja kuritegusid otsima… et sind kinni panna. Selline hirmuvalitsus. Et sa raisk edaspidi ei julgeks sellele pereklannile midagi vastu öelda…
  Üks partei, üks juht , üks riik…

 • Avatar
  Protestija

  Tubli Malleke, viha õhutamise ja moraali järgimisele tähelepanu pööramast. Kui te kirjutate väärtustest, siis missuguseid pereväärtusi te ise olete järginud või teie pere liikmed? Te olete öelnud, et ei ole ilus inimest välimuse järgi hinnata aga siis panete presidendi välimuse paika. Nn.teoloogina (pole preestriks pühitsetud) on see täiesti lubamatu. Sama võiksin ka teie välimuse kohta ei tea mida öelda aga see on lihtsalt labane. Igal inimesel on oma maailmavaade, kas liberaalne või konservatiivne ja vastaspoolt halvustada pole ka nagu teoloogile kohane.

 • Avatar

  Miks asjad nii keeruliseks ajada ? Probleem on kõige tavalisemas kommunismis mis peaks siinmail inimestele hästi tuttav olema. Meil on vaja debolševiseerimist ja kõigepealt tuleb probleem kõva häälega välja öelda. Hävituspataljonides oli inimesi kõige erinevamatelt elualadelt. Me ei nimeta ju neid kultuuritegelasteks haridustegelasteks ajakirjanikeks jne. Ikka kommunistid.
  Nüüd peidavad nad ennast mingi müütilise Vene kolli selja taha. Kust krt venelased teadsid külarahva poliitilisi vaateid et keda küüditada keda mitte ? Kust venelased leidsid öösel tee taludesse kuhu isegi tänapäeval ei osata ilma navita sõita ? Ja kes need ülekuulajad ja piinajad küll võisid olla ? Kuidas Sa kuulad kedagi üle kui keelt ei oska ? Miks meil küüditajate ja mõrvarite isikud suur saladus on ?
  Jne.

 • Avatar
 • Avatar

  Aitäh, Mallekene, selle tabavalt kirjutatud loo eest!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused