Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Malle Pärn Indrek Saare laimujuttude teemal: ära usu hundi juttu, hundil on need hullud jutud

12.11.2019
Kolumnist, näitleja, teoloog ja rahvuskonservatiiv Malle Pärn.
© UU

Kolumnist Malle Pärn kirjutab kultuuriminister Indrek Saare vaenupropagandast, mis on ületanud juba igasugused piirid.

„Troonilt tõugatud õnnetud poliitkarjeristid lasevad aina lendu vapustavalt primitiivseid ahastushüüdeid uue valitsuse suunal. Ja oma frustratsioonist sünnitatud valesid ja väljamõeldisi lausa voogab sealt nagu vett kosest.

Hea on see, et mida hüsteerilisemaks nad lähevad, seda suurem hulk inimesi hakkab nende kisakoori tämbris ära tundma tühja tünni kõminat.

Püüan seda kõminat ikka vahete-vahel hermeneutiliselt analüüsida.

Tsiteerin:

„Kuigi Kingo osutus patoloogiliseks valetajaks, pidas hulk EKRE toetajaid tema „ohverdamist“ nõrkuseks. Samuti on surve alla sattunud EKRE maaeluminister Järvik, kelle tegutsemine listeeriajuhtumi lahendamisel on õhku paisanud kapaga küsitavusi. Parim kaitse on rünnak, leidis EKRE ladvik,“ selgitas (Indrek) Saar, tuues nõrkusena välja ka 2020. aasta riigieelarvele, milles EKRE on taganenud kõigist oma suurejoonelistest valimislubadustest.”

Kust võtab näitlejast riigikogulane Saar, et Kingo “osutus patoloogiliseks valetajaks”? Kas talle tehti salajane psühhiaatriline ekspertiis, millest teab ainult Saar? Miks sellest ükski ajaleht ei kirjutanud, miks ETV uudiste ülekuulajad seda magusat uudist Euroopasse ei lennutanud? “EKRE minister on psüühiliselt haige!” Miks sellest juttu ei olnud, kui ta tagasi astus, ja kas ta ise ka tunnistab seda, et ta on patoloogiline valetaja? Ja kas ta suunati ravile? On tal lootust sellest haigusest paraneda ja riigikogus edasi töötada?

Sõna “patoloogiline” kuulub teatavasti meditsiini valdkonda, on veider, kui mittemeedikud jagavad üksteisele suvaliselt diagnoose. Ja kui keegi ministritest tõepoolest seda haigust põeks, siis tuleks teda ju ravida, mitte sõimata? Pealegi, kui valetamine on patoloogiline, siis pole see ju tahtlik?

Kui demagoogia läheb omadega liiale, nii-öelda ülevõlli, siis ei usu seda enam keegi, ka kõige naiivsemad saavad aru, et tegemist on demagoogiaga, elik siis omahuvilise valetamisega.

Mis õigusega levitab endine kultuuriminister riigikogus alatuid valeandmeid ühe oma kolleegi kohta?

Ehk oleks Kert Kingol mõttekas see psühhiaatriline ekspertiis ära teha ja Indrek Saar seejärel laimamise eest kohtusse kaevata?

Kui kaua meil lubatakse igal liberaalil karistamatult laimata ja sildistada konservatiive, – ikka veel, kuigi meil need liberaalid on võimult kukkunud?

Ilmselt oleks kasulik praeguses sõjaolukorras palgata riigikogusse üks kogenud psühhiaater, sest pidevad kaklemised tõsise töö asemel on märgiks ebatervest atmosfäärist. Tundub, et nii mõnigi vajaks seal meditsiinilist ekspertiisi.

Saare kõnepruuk on omamoodi luululine ehk kaasajaluuleline.

Minister on ”surve alla sattunud”. Millise surve alla, ja kuidas ta küll sinna sattus? Aus oleks olnud öelda: “nüüd me hakkame survestama järgmist ministrit.”

Ministri tegutsemine on “õhku paisanud kapaga küsitavusi”. Kas ikka on? Kas mitte opositsiooni tegutsemine ei ole see, mis neid küsitavusi aina kapaga õhku paiskab?

Ja siis poeb Saar selgeltnägijana otse EKRE “ladviku” mõtetesse ja loeb sealt välja (üllatus, üllatus!) justnimelt opositsiooni enda hüüdlause: “parim kaitse on rünnak”. See lause on tõesti päevakohane, sest selle järgi tegutseb Saar ise ja kõik teised valitsuse ründajad, kelle enda tagatuba ilmselt päris prillikivi ei ole.

Väide “EKRE on taganenud kõigist oma suurejoonelistest valimislubadustest” ei pea niikuinii paika. Oleks võinud välja tuua mõne üksiku valimislubaduse, siis oleks see võinud olla usutav. Ülesoolamine on aga demagoogiline võte, mis tavaliselt ei tööta. Aga tore teada, et Saar kõiki EKRE valimislubadusi suurejoonelisteks peab!

Edasi kaebab näitleja Indrek riigikogus peaministrile, et “omaette ooper on teie valitsuspartneri uudisteportaal, mis valimatult ründab, räuskab ja solvab.”

Ilmselt ei oska ta ära tunda põhjendatud kriitikat. Kõrgharidusega näitleja peaks ometi oskama teksti analüüsida? Valimatult ründab, räuskab ja solvab – see on kahtlemata subjektiivne hinnang, ja jälle üks muigamapanev demagoogiline liialdus.

Uued Uudised kindlasti EI RÄUSKA, ja kui ka kedagi ründab või solvab, siis väga VALITULT, mitte kunagi valimatult. Ikka neid, kes ISE räuskavad ja solvavad. Ikka põhjusega. Ikka selleks, et KAITSTA oma riigi ausaid ja seaduskuulekaid kodanikke. Et seniste valitsuste eksimused kuidagi heaks teha.

Lisan põhjenduse: räuskama ‹räusata 48› (Sõnaveeb): lärmama, lõugama, käratsema; praalivalt kisama, õiendama.

Uued Uudised on konservatiivse ja rahvusliku erakonna uudiste- ja arvamusportaal. Kogu sealne informatsioon ja arutelu kaitseb ausalt ja oma põhimõtteid varjamata eesti rahvuse ja konservatiivide huve ja väärtusi.

Erinevalt praegusest niinimetatud peavoolumeediast, kes nimetab ennast ausaks ja erapooletuks, aga kuulutab ainsa võimaliku tõena väga ortodoksseid liberaalide dogmasid.

Kultuuriministrina ei näinud Saar midagi halba selles, kui Sirp avaldas pildi, kus Martin Helmele oli kaela riputatud roppus, mis kultuurses riigis on mõeldamatu. Ükski võrdõiguslane ei ole hukka mõistnud ETV satiirisaadet, kus alatult mõnitati Varro Vooglaidi.

Kui kultuur on labastunud, siis on selles vähemalt suur osa ka kultuuriministril. Küllap see ongi liberaalne kultuur. Sotsist välisminister saatis ju konservatiivse parlamendiliikme ropult karu pee-sse.

Saarel on “mure, et Eestil on praegu võimul valitsus, mis ei teeni riigi ja rahva huve parimal viisil. Kahjuks läheb kogu valitsuse aur vile peale.“

Vastupidi. Eestil on tõesti kaua aega olnud valitsused, mis ei teeni rahva huve parimal viisil. Iga sotsi ja refi EKRE-vastane kiunatus kõlab nagu hilinenud enesekriitika.

Kas parim viis “rahva huve teenida” oli reffide ja sotside teerullipoliitika ja oma rahva ksenofoobideks, homofoobideks ja rassistideks sõimamine?

Kindlasti ei lähe valitsuse KOGU “aur vile peale”, aga osa paraku läheb küll, kui vileks arvata opositsiooni pahatahtlik kiunumine, see tuleb ju kuidagi ära “aurustada”?

Miks ma seda kirjutan?

Selleks, et hoiatada oma kallist eesti rahvast, ja kutsuda kõiki inimesi üles mitte otse uskuma valetajate SÕNU, vaid ikka neid sisuliselt analüüsima, et valesid läbi näha ja lambanahkadesse riietatud hunte ära tunda!“