Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Malle Pärn: Jumal võib ka kivid prohvetlikult kõnelema panna

22.08.2019
Malle Pärn
© UU

Kolumnist, teoloog, näitleja ja rahvuskonservatiiv Malle Pärn kirjutab ühest mehest, kel oli au olla Eesti rahva president, kuid kes sellele rahvale nüüd näkku sülitab.

“”Sinimustvalge, mis on alates selle sünnist 135 aastat tagasi olnud euroopaliku demokraatia, vabaduse ja võrdsuse sümbol, on nüüd kaaperdatud ja sellest püütakse teha suletuse, vihkamise, ebaeuroopalikkuse ja õigusriigi vastast sümbolit ning rüütada see sõimu ja labasusega.”

Nii “säutsub” see kauni metslooma nimega välismaine ekspresident Ärma talust, kes naudib kuskil Ameerikas elu lõpuni meie maksumaksjatelt välja pigistatud riiklikku toetust! Seda ei ole tal mitte piinlik vastu võtta, ehkki ta seda rahvast põlgab ja vihkab. Sest tõelist, ausa mehe uhkust tal ei ole. Raha ju ei haise?

Vapustavalt, võikalt vihkav ja LAIMAV tekst, kui seda niiviisi võtta, nagu tema seda tahab öelda. Uusliberaali või võltsliberaali (liberasti) prillide läbi vaadates.

Aga tegelikult on see jutt jälle väga prohvetlik, ehkki ta ise sellest aru ei saa. Jumal võib ka kivid tõtt kõnelema panna.

Mäletate: kunagi, ühes kõnes, ütles seesama säutsuja: “See, mis tõi meid siia, ei vii meid enam edasi!” Miks seda hoiatust ei taheta kuulda võtta? See on ju otsene toetus EKREle, kes ainsana tahab Eestit uuendada? Kummaline küll, et konservatiivid on meil nüüd uuendajad, ja liberaalid soovivad stagnatsiooni?

Ja siingi räägib ta ju endast, ja nendest, kes praegu iga hinna eest tahavad Eesti riiki kukutada! Kes tahavad Eesti tagasi tirida korruptsioonilaukasse ja stagnatsiooni. Kes levitavad laimu ja vihkamist teistsuguse mõttemaailmaga, teistsuguse maailmavaatega inimeste suhtes!

Ei ole sinimustvalge mingi “euroopaliku” silmakirjaliku võltsdemokraatia sümbol. Meile pole vaja seda “vabadust” ja “võrdsust”, mis enamuselt vabaduse võtab ning väikesed isekad grupid ja kambad kõikidest teistest võrdsemaks teeb.

See sinimustvalge on Eesti riigi ja eesti rahvuse sümbol, eestlaste ühtsuse sümbol. Eestlase aususe ja töökuse ja talupojatarkuse sümbol.

Euroopalikule suletusele ja vihkamisele pani aluse “heaoluriikidest” sissetoodud, meile alatute võtetega pealesurutud kooseluseadus ja sealt edasi meid Brüsseli direktiivide järgi valitsenud Toompea teerull, millega rahvast üle sõideti. Ja mis nüüd märatseb, loodetavasti viimseid hingetõmbeid tehes.

Mis puutub sõimu ja labasusse, siis need on ikka liberastide relvad. Konservatiivid küll kritiseerivad ja analüüsivad, nii-öelda avavad paiseid, aga ilma sõimu, laimu ja labasusteta. Koguni kirjanduslikult, ikka eesti keeles, mitte brüsseli kantseliidis.  Tõsi, ausalt ja otsekoheselt. Aga haiget ei saa ravida, kui pole talle leitud õiget diagnoosi.”