Malle Pärn: “Oh, armas eesti rahvas, miks me küll ei saa enam oma probleeme rahulikult arutada?”

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Ideoloogiliste heitluste tõttu ei ühendaks eesti rahvast vist enam isegi üldlaulupidu… Pilt on illustratiivne.

Ei peatu see lumelaviin, muudkui voolab edasi… Ideoloogilised lumekahurid teevad head tööd.

Muidugi sooviksid kõik liberaalid, lausa iharalt, et Mart Helme lahkuks Riigikogust. Ilmselt on neil siiski valus sealt kõnepuldist tõde kuulda. Hea seegi.

Minul on kaastundlik süda, ma olen alati selle poolt, kellele tehakse ülekohut. Ja praegu tehakse ülekohut Mart Helmele. Ja veel rohkem kõigile nendele, kes teda kaitsta püüavad. Ameerikas nimetati sellist nähtust kunagi lintšimiseks.

Ülekohtu tegija ei tunnista kunagi, et ta teeb ülekohut. Temal on alati enda meelest õigus. Sest tal on võim.

Ausalt, ma tahaksin vahel veel valusamalt öelda paljude asjade kohta, mis meie elu allamäge veeretavad, aga ma ei julge. Ma ei kannataks sellist kisa välja. Jah, ma tsenseerin ennast, ja paljud on öelnud, et Mart Helme võiks ka ennast tsenseerida.

Aga MIKS? Kas ei näita see, et meil ei ole demokraatiat? Meie liberaalne valitsus sõidutab meid ju täieliku totalitarismi suunas.

See, et konservatiivid peavad demokraatlikus riigis ennast tsenseerima, on päris kohutav. Liberaalidele on kõik lubatud, kuni roppusteni välja. Idi n*, mine karup*, nakatunud raibe, hukkaksin su kuklalasuga – see on parketikõlblik. Kas riigikogus on paberist parkett?

Kui on tsensuur, siis peaks ka teada olema, mis on lubatud ja mis on keelatud. Olgu see siis avalik. Tehke nimekiri.

Ja olgu see tsensuur VÕRDNE kõikide suhtes! Tehkem Eestist üks kultuurne riik, kus keegi ei tohi kedagi laimata ega sõimata ega solvata. Aga alustame algusest, sest meil on viimase seitsme-kaheksa aastaga kogunenud tohutult suur koorem solvamisi ja laimamisi. Ja kui aus olla, siis liberaalide koorem on palju suurem kui konservatiivide oma.

Kusjuures, ma olen täiesti nõus sellega, et poliitik peabki end tsenseerima, mina tahaksin elada kultuurses keskkonnas.

Aga miks ei nõuta seda KÕIGILT? Me elame ju kohutavalt suures silmakirjalikkuses! Kui palju on jubedusi välja öelnud liberaalid ja suured sallijad, mitte keegi ei tõsta kisa! Miks?

Viisakas saab ja tasub olla ainult viisakas seltskonnas. Seal, kus liberaalne ropendamine ja laimamine ja ülbe mõnitamine on heakskiidetud, on viisakus ülearune, isegi kohatu. Vaadake, mis te ise teete, on minu sõnum kõigile EKRE sõimajatele.

Ent sõnadest olulisemad ja valusamad on meie teod. Ja praeguse valitsuse TEOD on hullemad igasugusest räigest sõimust. Seda ju tahetaksegi summutada Mart Helme materdamisega. See on ju organiseeritud rünnak!

Sõnastuse pahupidi pööramisega aetakse hüsteeriasse igasugu aktivistineiukesed, kes elavad vaid skandaalist skandaali, ja meie kõmu- ja ideoloogiameedia võimendab nende kisakoori.

Pange tähele, seal avaldatud hukkamõistmised ei ole millegi poolest viisakamad ja mahedamad! Vahe on vaid selles, et nad on valed! Vahe on selles, et nende eesmärk on tõesti konservatiivid maatasa tampida, lõplikult ära hävitada! Mart Helme tahtis Eestit ja eestlasi kaitsta, nemad tahavad hävitada.

Kehvade ideoloogiliste koolikirjandite sekka lajatasid kõige kõrgemalt kaks räiget sepahaamrit: “poliitik on kaotanud inimlikkuse” ja “see on tülgastav”!

Ühe lause pärast on üks tunnustatud ja väga paljude poolt armastatud poliitik oksa tõmmatud? Kõik see, mida ta on teinud, mida ta on mitu aastat rääkinud ja õpetanud, tõmmatakse maha ühe lause pärast, mis tundus mõnele neiukesele solvavana?

Mart Helme esindas oma valijaid. Ja teil ei ole õigust nii suurt hulka eesti inimesi koos temaga oksa tõmmata!

Kuidas te aru ei saa, EKRE on tõepoolest väga paljudele inimestele ainuke, viimane lootus, sest mitme aasta jooksul on püütud asutada veel mõnda erakonda, kes hakkaks eesti rahva muresid kuulama ja neid lahendama, – miskipärast ei ole see õnnestunud.

Aga EKRE on olemas ja areneb! Viimane kongress näitas, milline ühtekuuluvus seal valitseb, ja kuidas austatakse ja armastatakse oma tarku ja julgeid juhte. Ja just see on liberaalidele ohtlik.

Me ei tohi alla anda! Me ei tohi saba jalge vahele tõmmata ja taganeda! Me ei tohi hüsteerilise halaga kaasa minna!

Kas Mart Helme solvas ukrainlasi? Kõiki naisi? Kas ukrainlaste hulgas ei ole üldse prostituute? Kas naiste hulgas ei ole üldse prostituute? Kas ta ütles: kõik ukrainlannad on prostituudid? Kõik naised on prostituudid?

Ei solvanud! Ei öelnud! Ta rääkis probleemist. Ta esitas küsimuse! Millele vastati kividerahega. Kas see on vastus?

Me ei suuda valitseda inimeste kujutlusvõimet. Öeldakse, et eks see koer kiunata, kes kiviga pihta sai. Kes solvus prostituutide nimetamisest? Pealegi, meie ETV saadetes on räägitud prostituutidest ju positiivselt, milleks siis solvuda? See on ju samasugune töö nagu kõik teised, selline on ju liberaalide suhtumine? Miks nad siis solvuvad? Seks on ju meie kõmumeedia lemmikteema, konservatiivide materdamise kõrval?

Liberaalide ideaal on ju “kompleksivabadus”? Otsustage ära, mida te õieti tahate, kas täielikku sugulist vabadust ja võrdsust või ikka natuke ka neid “kivistunud” moraalireegleid?

Nojah, kui keegi kujutab ette, et teda solvati ja sellest hüsteeriasse satub, siis on teda võimatu sõnadega veenda.

Teise inimese tahtlik solvamine on muidugi inetu. See peaks olema isegi karistatav.

Ent kõik tahtlik solvamine on liberaalide poolel. Nende eesmärk ei ole mingi probleemi lahendamine, neid ei huvita Eesti elu paremaks tegemine, neid huvitab see, et nad püsiksid võimul, et nad saaksid OMA elu paremaks teha ja oma toiduahelat teenida, et neid ikka tagasi valitaks.

Vaadake poliitikute motiive, mitte nende väljenduste nüansse! Kuulake nende kõnede sisu, tervikmõtteid, ärge hakkige sealt välja  üksikuid sõnu!

Enamus meie skandaale ei ole ju tekkinud sellest, et kedagi on tahtlikult solvatud! Sellistel juhtudel on meedia vait või kaitseb solvajat!

Meie skandaalid on üles puhutud sellest, et kellelegi TUNDUS, et teda solvati. Tema solvus. Aga tegelikult teda ei tahetud solvata. Siin on suur vahe.

Nagu Maris Lauri ütles sümbolite kasutamise kohta: oluline on TAOTLUS.

Küsige siis üle, enne kui solvute: kas sa tahtsid mind solvata?

Mart Helme on ju mitu korda kinnitanud, et ta ei tahtnud kõiki naisi solvata!

Et siis peaks vabandama? Mille eest? Et palun vabandust, et te minu mõttest nii aru saite, et solvusite? See on ju solvuja enda viga! Püüa paremini aru saada, mida öelda tahetakse.

Kas see on liberaalide jaoks natuke liiga keeruline mõttekäik? Nojah, mis teha. Iga inimene teeb valiku. Olla liberaal on ju inimese vaba valik?

Tuletame meelde seda kanakarja-skandaali. Urmas Reinsalu ütles: “Lõpetage see kanakarja kambakas!” Ja see vallandas veel suurema kambaka. Jälle mõtlesid neiukesed välja golemi, mille vastu läksid sõtta. “Reinsalu õigustab naistevastast vägivalda!”

Ei õigusta, ütles Reinsalu. Kas keegi teda enam kuulas, kui nokad juba klõbisesid? Ei kuulanud. Sina võid öelda mida iganes, see enam kambaklaste teadvusse ei jõua, nemad tümitavad sind, kuni sa verisena lahinguväljale lamama jääd. Kuni keegi teine neile uue kondi hambusse viskab.

Liberaal ei saa aru sellest, et mitte keegi ei õigusta naistevastast vägivalda. Nagu ka naiste solvamist! Minu meelest on häbiväärne kedagi selles isegi kahtlustada!

Vaadake, sellisena paistavad need skandaalid, kui konservatiivide poole pealt vaadata. Rahulikult, ilma hüsteeriata. Muidugi selline kirjeldus ei meeldi liberaalidele. Aga püüame olla natukenegi demokraatlikumad! Andke ometi ka konservatiividele võimalus OMA nägemust avaldada!

Ma olen korduvalt öelnud: KUI on lubatud see, et riigikogu liikmele öeldakse, et ta on valetaja, on kaotanud inimlikkuse, on tülgastav, on putinist, – siis peab olema ka teistele lubatud samal määral vabadusi.

See oleneb muidugi inimesest, kuidas ta neid vabadusi kasutab.

Konservatiiv ei sõima ega laima, tema teeb kriitikat. Jah, loomulikult omaenda vaadete ja reaalsustaju pinnalt, aga liberaal ju teeb sedasama? Ega temagi ei ole mingi eksimatu jumalus, ka tema on piiratud oma ideoloogiaga, mis ei tarvitse olla ainuõige!

Ja see, kumb on õige, peab selguma AUSAS dialoogis, mitte selles, et üks pool püüab olukorda mõistikult analüüsida, aga teine ainult loobib kaikaid ja kive ja aeg-ajalt labidatäie sõnnikut!

Kas kõik Helme sõimajad on sellega väga rahul, on lausa õnnelikud, et Eesti riigist tehti maailma kõige avatum riik kõikidele võimalikele migrantidele? Nemad tormavad kallale sellele, kes julges selle vastu sõna võtta? Sellele, kes julges süüdistada valitsust Eesti iseseisvuse äraandmises?

Nukud, keda nööridest liigutatakse, on marionetid. Nemad ei tee ise ühtki liigutust. Nemad ei mõtle. Neid juhitakse.

Kas need, kes nõuavad Helme riigikogust lahkumist, on väga õnnelikud selle üle, et nende elektriarved on ülemõistuse kõrged, et meie maaelu järk-järgult ja väga kiiresti hävitatakse, et meie metsad, meie rahvuslik rikkus, müüakse välismaale pelletiteks, et maakoolid ja postkontorid pannakse kinni, et mitukümmend tuhat last elavad vaesuses, et pensionärid elavad siiani peost suhu, et noored pered on rootsi pankade orjad? Et käibemaks tõsteti ajutiselt (!) 20-le protsendile ja unustati sinna? Et kõik maksud ja tippjuhtide palgad tõusevad lakke, aga lihtne inimene peab aina raha annetama, et meditsiin saaks lapsi ravida? Muidu ju ei saa, sest meil on vaja haigekassa juhtidele maksta tulemustasiusid! Ja meelehead arstidele, et nad vanureid vaktsineerima meelitaksid?

Ikka räägitakse, et “püüdke vaadata suuremat pilti”. No vaadake siis ometi! Suurem pilt Eestist on nii nukker ja nii valus, et tahaks öelda palju räigemalt kui Helme iganes on öelnud! Tahaks lausa karjuda!

Aga seda kuulevad ainult konservatiivid, Objektiivi ja Uute Uudiste lugejad. Teistele ei lähe see korda. Teistele on see kärbeste sumin.

Valus on, sõbrad, oi kui valus!

Muide, kui palju on riigikogus neid, kes lähevad kõnepulti ja räägivad kümme minutit nii, et igas lauses on mõte? Nii, et neid on huvitav kuulata? Ma tean paljusid inimesi, kes esmakordselt hakkasid vaatama riigikogu infotundi siis, kui EKRE sai riigikogusse! Kes vaatavad-kuulavad sealt ainult seda, mida küsivad ja räägivad EKRE liikmed, eriti Mart ja Martin Helme? Kes üldse enne poliitikute kõnesid ei kuulanud ega lugenud, sest neid ei huvita poliikantseliitlikud tühikõned ja oma eksimuste õigustamine? Ka mina kuulun nende hulka.

Oh, armas eesti rahvas, miks me küll ei saa enam oma probleeme rahulikult arutada? Miks on vaja nokad ja rusikad käiku lasta? Kust on tulnud see hüsteeriapisik ja miks meditsiin vahele ei astu? Miks ei ole selle vastu leiutatud vaktsiini? Või ongi see juba ogavalgu mäss? Äkki aitaks hobuste ussirohi?

EKRE on riigikogus aastast 2015. Seitse aastat! Oleks aeg, et liberaalid hakkaksid arvestama sellega, et Eestis on ka neid inimesi, kes ei taha siia liberaalset “paradiisi”!

Ka nendel on samasugused inimõigused nagu liberaalidel!

Kaks leeri on üksteisest eemaldunud, me ei saa enam üksteise keelest aru. Kui me tahame, et Eesti kestaks – kas liberaalid seda tõesti ei taha? – siis me peaksime hakkama ühist keelt otsima. Peaksime püüdma üksteist mõista, mitte maha materdada!

Esimene samm oleks see, et meie ideoloogiameedia ja liberaalsed poliitikud hakkaks arvestama konservatiivse ajakirjandusega, et nad hakkaksid seda võtma võrdse partnerina, mitte püüdma seda aina demoniseerida ja ära keelata!

Kas nende hirm näitab, et nad tunnevad enda allajäämist?

Objektiiv ja Uued Uudised on rahva ajakirjandus! Pealegi saavad kõik seda tasuta lugeda!

See tasakaalustab ideoloogiajakirjanduse valed ja liberaalse propaganda. See hoiab meid vee peal, nagu päästerõngas.

Malle Pärn, rahvuskonservatiivist kolumnist, näitleja ja teoloog

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused