Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Malle Pärn: viskame selle narri “vihakõne” ükskord ometi prügikasti!

-
17.08.2021
Nii nagu kõlab vastikult see võõrkeelne “heitspiitš”, nii on vastik ka mõiste sisu. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

„Keegi kirjutas, et jagas feisspukis mu artiklit “Meie sajandi progressorid ei taha mitte rahu, vaid sõda” Uutest Uudistest ja see kustutati, väitega, et see on vihakõne.

Ma ei ole seal kuskil mitte ühtki inetut ega solvavat sõna öelnud terve musta rassi ja kõikide moslemite kohta, nende inimeste kohta nende nahavärvi või usu pärast, ega ka mitte LGBT agitbrigaadi kohta nende seksuaalsete erisuste pärast! Ma püüan seal hoopis mõistusega analüüsida põhjusi, millest tekivad konfliktid erineva kultuuri või meelsusega inimeste vahel. Seal ei ole mingit viha ega vihkamist!

Ma tunnistan, et kõikides rassides ja kõikides sektides ja orientatsioonides on suurepäraseid inimesi, mul endalgi on Ameerikas mitu aafrika päritoluga sõpra, – aga paraku on ka neid, kes käituvad agressiivselt ja ülbelt, ehkki nad ütlevad, et on tulnud siit varjupaika paluma. Niisuguseid ei tohi puutumatuks kuulutada! Sest nemad ihkavad võimu, seega tõesti sõda, mitte rahu. Nad ju valetavad, nad tahavad pettusega euroopa tsiviliseeritud rahvad ennast teenima panna.

Kas me ei tohi enam teatud teemadel üldse mingit mõistuslikku arutelu avaldada? See ju näitab meile eriti selgelt, et need teemad ei talu kriitikat, et nende kaitseks ei ole olemas mõistlikke argumente! Et need on ilmselged VALED, mida meile peale surutakse, millele meid tahetakse allutada, mida me ei tohi paljastada ega isegi kahtluse alla seada!

Inimeste kritiseerimine nende ebameeldiva või sobimatu käitumise pärast EI OLE VIHAKÕNE! Varga nimetamine vargaks ja varastamise hukkamõistmine ei ole vihakõne!

Inimene elab siin maailmas, ja see, kellele on antud võime näha ja nähtu üle MÕTELDA, see ei tohi oma mõtteid endale hoida, loomulikult tuleb jääda mingi viisakuse piiridesse, aga kui me näeme, et keegi teeb lausa kurja, siis MIKS me peame teda õigustama ainult selle pärast, et ta kuulub mingi ideoloogia poolt ebaõiglaselt esile tõstetud “eliitgruppi”?

Just see on rassism ja islamofoobia, seltsimehed punaideoloogid! Kui me pigistame silma kinni inimese pahategude ees ainult sellepärast, et ta on must või moslem! Just tänapäeva võltsliberaalid on rassistid ja islamofoobid, sest nad ei oska musta nahavärvi ja islami taga näha ja hinnata erinevaid inimesi, nende tegusid, nende mõtteid, nende meelsust, nende olemust.

Ja tegelik vihakõne on see, kui mõistlik kriitika sildistatakse “vihakõneks”!

Teeme ometi ükskord selgeks, misasi see “vihakõne” on, ja lepime kokku, et me ei hakka karjuma “vihakõne, vihakõne” iga kord, kui mõni konservatiiv mõne liberaali kohta midagi kriitilist ütleb!

Selleks ei ole vaja raha raisata mingi suure ja kõrgepalgalise seltskonna peale, selleks piisab vaid mõnest mõtlemisvõimelisest inimesest! Uskuge, meil on neid ikka veel päris palju. Tuleb välja, et isegi liberaalide hulgas.

Tsiteerin Rait Marustet, kes ju EI OLE konservatiiv. (Õhtuleht 26.06.2021)

Minu meelest on ta väga selgelt ära öelnud, mis on see “viha- või vaenukõne”. Ja selle järgi minu artikkel “vihakõne” küll ei ole.

“Vaenukõne on selline eneseväljendusviis, kus inimest ei kritiseerita või rünnata selle pärast, mis ta on teinud või öelnud, vaid selle pärast, et ta on must, et ta on moslem…”

“Kui ma ütlen, et mulle see Õhtulehe ajakirjanik ei meeldi, sest ta ajab lolli juttu ja kirjutab valesti, siis see on fine! Kui sa ütled, et see Õhtulehe ajakirjanik mulle ei meeldi, kuna ta on eestlane ja prillikandja – viitad omadustele, mis ei sõltu inimesest endast nagu nahavärv, sugu, rahvus, ka religioon ja nii edasi – siis see on vaenamine.”

“Sa oled olnud korralik kodanik, aga sulle lüüakse kamm turja ja hakatakse vaenama, kuna sa kuulud mingisse gruppi ja diskrimineerimine käib grupi- mitte isikupõhiselt.”

Selle põhjal võib julgelt öelda, et peaaegu kõik, mida räägivad rahvuskonservatiivide kohta nende vihkajad globalistid ja ksenofiilid, on kõige ehtsam “vihakõne” nende endi määratluse järgi!

Ja sõnavabaduse kohta ütleb Maruste nii:

“On niisugune maksiim: kui põrkuvad õigused ja vabadused, siis freedom of expression comes first (sõnavabadus on esimesel kohal). Kui meil ei ole sõnavabadust, ei saa me rääkida ka sellest, mis on ühe või teise õiguse-vabaduse taga.

Mis ei tähenda, et sõnavabadus on piiride ja mängureegliteta. Kindlasti on siin omad reeglid – kasvõi tulenevalt inimväärikusest või asjasse mittepuutuvate inimeste põhjendamatust kahjustamisest enda ütlustega.

Kui väljaütlemine või naeruvääristamine või mõni muu kõva seisukohavõtt on avaliku elu tegelase suhtes, siis mida kõrgemale see tüüp on jõudnud, seda valjemalt võib talle öelda, sest ta ise on selle tee valinud. Kui ahv ronib puu otsa, paistab ta paljas tagumik kaugele.”

Näete siis. Kriitika on vaba! Ka president ja peaminister ei ole mitte puutumatud nukukesed!

Kokkuvõtteks: mõelgem ometi, kas meil ikka on vaja seda narri laenatud terminit, me saaksime hakkama ka oma eesti keelega, kui me tõesti tahaksime inimesi manitseda üksteisega viisakamalt ja mõistlikumalt suhtlema.

Meil pole vaja mingit ameerikalikku hate speech’i,  meil on olemas omad terminid, piisaks, kui me lisaksime väärtegude hulka avaliku pahatahtliku LAIMAMISE, ei ole vaja hakata luuavarrest välja pigistama mingeid uusi seadusi, mis igale mõistlikule inimesele naeru peale ajavad. Meie poliitikud on oma tühjade ja õõnsate kõnedega rahvale juba piisavalt palju piinlikkust valmistanud, ei ole vaja tervet ühiskonnaelu farsiks pöörata.

Kordan veelkord: selle “vaenukõneseaduse” eesmärk paistab väga selgelt välja, see lausa karjub meile näkku, see on soov igasugune “teisitimõtlemine” likvideerida, kehtestada ühe kitsa ideoloogia absoluutne võim terve mõistuse üle. Et keegi ei julgeks isegi iitsatada, kui talle ei meeldi progressorite hullumeelsed teooriad ja uuendused.

Sest otsustama, mis on “vihakõne” ja mis ei ole, hakkavad ju ikka progressorid, mitte erapooletud kohtunikud!

Aga ühe hea mõtte ütleb Rait Maruste intervjuu lõpus veel välja:

“Meie riigiaparaat on suurem kui välja paistab, sest terve rida volitusi ja pädevusi on delegeeritud sihtasutustele, mida on kümnete viisi ja tuhandete töötajatega. See on enesepettus! Millega need Innoved ja tervise arengu instituudid tegelevad? Seal on sadu inimesi. Kui sa lood mingi bürokraatliku protseduuri, siis see ei tõmba koomale, see ainult laieneb. Tema sisemine tung on laiendada oma pädevusi, volitusi, võimu ja nii edasi.”

Vaat nii. Kuulake omasid, kui te ei taha kuulata konservatiive!“

Malle Pärn, rahvuskonservatiivist kolumnist, teoloog ja näitleja