Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Margus Mäemetsale: sa ei usalda eesti rahvast? Miks peaks rahvuskaaslased sind usaldama?

-
04.09.2019
Neid inimesi, kes julgeks seda rahvast umbusaldada, on väga vähe. Margus Mäemets karjus selle kõigile avalikult näkku.
© Scanpix

ERR-is avaldatud Margus Mäemetsa arvamuslugu “Mind valdas tunne, et ma ei usalda seda rahvast” pani mõtlema – aga mitte nii, nagu autor lootis.

Sa ei usalda oma rahvast? Andestust, aga küsiksingi just Martin Helme sõnadega: kes sa enda arvates oled? Louis XIV, kes ütles: “Riik – see olen mina!”?

Kui kõrge peab olema inimese ego, et öelda – ma ei usalda seda rahvast? On see rahvas, milline on, aga see on sinu rahvas! Tahad tast eemale pöörata – palun, mine jorubate, albaanlaste või venelaste juurde, kui need paremad on! Või süürlaste juurde, kes lahendavad vastuolusid hoopiski relvadega. Näis, kaua sa õnnelik oled!

“Ma vaatasin lauljaid ja pealtvaatajaid ja mulle tundus, et ma ei usalda seda rahvast selle kogumina. Ma ei saa minna nendega luurele, selle rahvaga enam mitte,” kirjutab Mäemets. Kas sinu endaga julgeb keegi minna? Sest sa oled kaasa läinud oma rahva häbistamise, häbenemise ja lõpuks ka vihkamisega. Sina oled võimalik Juudas, mitte need, kellele sa solki kaela valad!

Sa süüdistad rahvast selles, millise valiku ta tegi valimistel? Ja sina tegid õige valiku? Tark Mäemets versus loll eesti rahvas? Ka meil on õigus valikutele!

Sa ütled Jüri Ratase kohta: “Ainult selle kaaspeolise võimuahnuse tõttu saavadki Helmed teha, mida iganes nad tahavad.” Kust võtad sa õiguse nii süüdistusi pritsida, tembeldades oma riigi peaministri võimuahneks?

“Need tema põhimõtted kahjustavad otseselt mind ja minu ja minu pere heaolu ja kõige olulisem, minu laste tulevikku,” kirjutab Mäemets EKRE toetaja kohta. Ka rahvuskonservatiivid muretsevad oma laste tuleviku pärast – ennekõike selleks, et nad ei saaks naisi alandavate moslemite vägistatud või pühasõdalaste pommiga ribadeks lastud. Milline on sinu laste tulevik selle valguses, et sa vihkad praegust koalitsiooni?

Mäemets lõpetab: “Ja seepärast, kaaspeoline, et sa unustad eelnevalt tehtu, seda viimast võltsi vabandust usud ja sellele viimase hüüdlause seatud lõksu astud, ei usaldagi ma enam sind. Usaldust meie vahel on võimalik taastada ainult siis, kui me tõstame oma väärikuse tagasi sinna, kus ta olema peab ning ei toeta enam selle lamendi läbiviijaid.”

Mäemets, me ei soovigi sinuga usaldust taastada, sest sa alandad oma rahvast, inimesi sinu kõrvalt. Alusta ehk endast, tõsta oma väärikus tagasi sinna, kus ta peab olema ja ära kohtle kaasmaalasi saastana, kelle kõrval sina oled tark, aus ja õilis! Ükskõik, millised need tuhat korda tuhat inimest ka poleks, on nad eesti rahvas, kes on väärt austust, mitte sopaga ülevalamist!