Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Marksist-leninlasest ERR-i ajakirjanik ei saa aru äärmusluse mõistest

-
30.06.2021
Rahvuskonservatiividest kirjutab Toomas Sildam alati ainult negatiivses võtmes. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Ideoloogiliselt laetud ERR-i ajakirjanik Toomas Sildam käib intervjuus peaminister Kaja Kallasega pillavalt ümber äärmusluse mõistega, millesse mahuks reaalselt kõige paremini tema ise.

“Kas populistidega, eriti äärmuspopulistidega saab kokku leppida, kompromissile minna?”küsis Sildam Kallaselt, võimendades seega taaskord oma elu elama lastud “äärmusluse” mõistet.

Lihtsamalt võttes võiks äärmusluseks pidada kõike seda, mis erineb liiga kardinaalselt seni kehtinud traditsioonilistest väärtustest ja moraalsetest tõekspidamistest. Selle järgi aga on äärmuslased praegu vaid vasakpoolses ja liberaalses leeris.

Eesti ühiskonnas on väga pikka aega olnud au sees mehest, naisest ja lastest koosnev pere ning olemas olnud kindlad soorollid. Kui nüüd ilmuvad välja tegelased, kes ütlevad, et mees võib ka meest “panna”; et sugu on ainult sotsiaalne konstruktsioon meie peades; et mehe ja naise vahel on kümneid “halle variante” ja et sugu saab hõlpsasti vahetada, siis äärmuslased pole kohe kindlasti mitte traditsionalistid, vaid “progressivistid”.

Kui Eesti riik loodi eestlaste, nende keele ja kultuuri alleshoidmiseks, siis äärmuslased pole mitte rahvusriigi püsimist ja massimigratsiooni lõpetamist nõudvad rahvuskonservatiivid, vaid president Kaljulaidi ja libaparempoolse Siim Kiisleri moodi tegelased, kes arvavad ja propageerivad, et eestlane võib olla igaüks. Äärmuslik on kogu valitsus, kes on loobunud rahvusriigi hoidmisest ja lasknud maa võõraid alates ukrainlastest ja lõpetades nigeerlastega, lihtsalt täis.

Kogu see ideoloogiline saast, mis on Eestisse valgunud pärast ühinemist Euroopa Liiduga ja tuntud sarkastilise nimetuse all “euroopalikud väärtused”, on tegelik äärmuslus, mitte aga see rahvuskesksus, mida propageerib Eesti Konservatiivne Rahvaerakond.

Sildami-sugused mängivad palju ka populismi mõistega, mida temasugused on suutnud täiesti devalveerida. Kui aga vasakpoolse ajakirjaniku jaoks on rahvusluse rõhutamine populism, siis las olla – EKRE ongi neis küsimustes eesti rahvaga.

Kui Toomas Sildam tahab tõelisi äärmuslasi näha, külastagu “kahesajatajat” Kristina Kallast või EPL-i kah-ajakirjanikku Krister Parist, kelle seisukohad on tõesti äärmuspopulistlikud. Või vaadaku peeglisse.