Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: ei ole mingit EKREIKE-t. Eesti ägab REF-i ikke all

-
12.09.2023
Mart Helme.
© UU

Esmaspäeval Riigikogu ees esinedes ütles EKRE aseesimees Mart Helme, et Eesti liigub järjest pikemate sammudega katastroofi suunas ja selle kõige juures räägitakse täiesti brežnevlikku juttu sellest, kuidas meil on suurepärane peaminister olnud.

“Selle koalitsiooni on täiesti ja lõplikult diskrediteerinud Kaja Kallas oma abikaasa Vene-äridega, millest ta oli suurepäraselt teadlik, andes talle kolmes järgus pea enam kui aasta jooksul laenu. Valetades avalikkusele, et ta ei teadnud sellest mitte midagi, ja valetades ka seda, et tema on läbi käinud kõik julgeolekukontrollid. Käis küll – 2021. aastal. Pärast seda on tema riigi- ja NATO-saladustele juurdepääsu lubasid ainult uuendatud. Ta ei ole sellest röntgenist uuesti läbi käinud. Ainult vale, vale, vale ja vassimine vassimise otsa. Ja siis räägitakse, kuidas valitsus ei saa laiali minna, sest meil on veel nii palju head vaja ära teha. Kui palju makse on veel vaja tõsta? Kui palju on inimestelt veel vaja nende raha ära võtta? Kui palju on veel vaja tsensuuri kehtestada nii siin Riigikogu saalis kui ka ühiskonnas tervikuna vaenukõne nime all? Kui palju on vaja kehtestada veel Eestis Valgevenet ja Putini Venemaad, enne kui ükskord mõõt täis saab?” küsis Mart Helme.

Ta kritiseeris ka Reformierakonna otsust võtta suurperedelt osa rahast ära. “Sellesama eelnõuga, kus lastelt võetakse ära raha ja naistelt võetakse ära lootus, et mitmelapselises, paljulapselises perekonnas on võimalik inimväärselt hakkama saada, et naine võib oma töökohast paariks aastaks loobuda, et veel ühte armast lapsukest oma süles hoida ja talle rinda anda. Paljudele naistele see muide meeldib. Kindlasti on neid, kellele ei meeldi, aga paljudele meeldib. Ja paljud jätavad selle tegemata, sellepärast et neil ei ole usku Kaja Kallase poolt juhitavasse riiki. Neil ei ole usku, et see, mis on kord lubatud, ka täide viiakse. Neil ei ole isegi sellesse usku, et see, mis on juba kord kätte jõudnud, et seda tagurpidi ei pöörata. Ja selle kõige nimi on Kaja Kallas ja tema REF-i ike. Ei ole mingit EKREIKE-t. Eesti ägab REF-i ikke all, Reformierakonna ja tema abirataste ikke all ja sellepärast peab Kaja Kallas tagasi astuma,” lõpetas Mart Helme.

Allikas: Riigikogu stenogrammid