Mart Helme: Referendum tõukab süvariigi võimult

Arvamus,
- Updated
Mart Helme

Poliitikakaugele inimesele jääb kindlasti arusaamatuks, miks on viimasel ajal kahel teemal Eestis lahti läinud seesugune sõnasõda. Jutt on muidugi abielureferendumist ja katuserahade andmisest MTÜ-le Elu Marss. Selgitan. Lühidalt ja võimalusel lihtlausetes. Sest mõlemad on eksistentsiaalseks ohuks senisele poliitilisele süsteemile ja süvariigi manipulatsioonidele. Alustame lihtsamast – MTÜ-st Elu Marss.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Taas ei tea poliitikakauge inimene ilmselt, kuidas juba aastakümneid on nii otse kui kaude riigi rahast nuumatud kõikvõimalikke ideoloogilisi ja ühe või teise kartellierakonnaga mingit nabaniiti pidi seotud sihtasutusi, MTÜ-sid ja muid mis tahes nime kandvaid väidetavalt kodanikuühiskonna organisatsioone. Meil on koguni niisugune tore nähtus nagu KÜSK (tõlkes Kodanikuühenduste Sihtkapital), milles kontrollpakki on juba pikka aega enda käes hoidnud isamaalased. Aga nimetagem ka teisi, enamalt jaolt vasakradikaalseid või suisa neomarksistlikke kogudusi nagu Feministeerium, MTÜ Oma tuba, Eesti LGBT ühing, Eesti Inimõiguste Keskus, jne., jne.

Siinkohal on maksumaksja raha kulutamine justnagu igati koššer, sest kõik nad esindavad laitmatult nn. liberaalset demokraatiat, mis on oma põhivaenlaseks kuulutanud rahvusriigid, heteroseksuaalsuse, emast, isast ja lastest koosneva perekonna ja palju muudki, mida terve mõistus nimetab normaalseks.

Nüüd ühtäkki on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond otsustanud, et kodanikuühiskonna skaalal võiks vastukaaluks tegutseda ka teistsuguse orientatsiooni ja ideoloogia vundamendil tegutsevad organisatsioonid, kelledel on vastavalt siis ka samasugused õigused  maksumaksja rahale.

Loomulikult ohustab see senist palli ühte väravasse tagumist ning lükkab paigast selle Eestis nii nunnult välja kuulutatud liberaalsel demokraatial põhinevalt ühiskondlik ideoloogiliselt konsensuselt. Mis praktikas tähendab, et hakkab lagunema vasakäärmuslaste valel ja laimul põhinevate propagandaofensiivide monopol. Just seda relva rahvuslike jõudude vastu süvariik, kes suuresti dikteerib ja suunab meedias üles puhutavaid narratiive, aga kasutabki.

Ent tuleme abielureferendumi juurde. Siin on asi veelgi tõsisem. Tegelikult on abielu kogu selle referendumikisma puhul süvariigi seisukohast täiesti teisejärguline. Mis neid (ja kartellierakondi) eelkõige hirmutab, on hoopis pretsedendi loomine. Pretsedendi loomine, kus riiki ei juhita mitte enam üksnes nn. esindusdemokraatia instrumentidega – mis tähendab suurepäraseid võimalusi ülesostetud, santažeeritavate või lihtsalt lollide inimeste nagu malenditega mängimist – vaid kus igal hetkel ühiskonnas polariseerivaks või eksistentsiaalselt oluliseks muutuvates küsimustes võib mängu tulla esindusdemokraatias tankina üle sõitev ja esindusdemokraatiale kohustuslikuks osutuv rahvahääletus. Ehk tähendab Eesti Vabariigi põhiseaduses kirja pandu, mille kohaselt kõrgeima võimu kandja on rahvas,  tegelikku teostumist.

Ma saan aru, et alamaalt künkarahva poole vaadates võib tunduda, nagu kiseldakse seal lihtsalt võimu pärast.

Ärge laske ennast eksitada, kallid Eesti Vabariigi kodanikud, kallid eestlased! Need võitlused, mis praegu käima on läinud, on meie rahvusriigi püsimise, meie suveräänsuse teostamise ja meie riigi kui rahvuskodu püsimajäämise seisukohast mitte vähem tähtsad kui need võitlused, mida peeti inimpõlv tagasi.

Lõpetuseks veel vihje süvariigi olemuse kohta. Nädalat paar tagasi jooksis meie uudistestki läbi teade selle kohta, et USA luureorganisatsioonid on kasutanud Taani eriteenistusi Taani ja Rootsi poliitikute ning aktiivsete kodanike järele luuramiseks.

Mõtlemapanev, eks ole. Vähemalt mõtlemapanev, kui mitte enamat.

Mart Helme
riigikogu liige (EKRE)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused