Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioon oleks Eesti rahvusriigile hukatuslik!

-
26.09.2018
EKRE esimees Mart Helme
© UU

Kui Keskerakond ja Reformierakond saavad võimaluse pärast järgmisi valimisi omavahel koalitsiooni teha, siis Eesti riigile ja eesti rahvale oleks see tõeline košmaar – tulemuseks oleks, et nelja aastaga lakkab Eesti kui rahvusriik eksisteerimast, kirjutab EKRE esimees Mart Helme.

 

Loen lõbustatult, kuidas Taavi Rõivas ja Jevgeni Ossinovski üksteist üle trumbata püüavad süüdistusega, kumb erakond rohkem Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga valitsust teha on tahtnud.

Nagu Rõivas väitis, oli 2015. aasta märtsis niisugune plaan sotsidel ja ainult Sven Mikseri kangelaslik vastuseis nurjas Ossinovski reeturlikud skeemid peamise ideoloogilise vaenlasega ühe mütsi alla pugeda.

Ilmselt tundus Rõivase poolt kirjeldatu õigeusklikule sotsiaaldemokraadile Jevgeni Ossinovskile sedavõrd õõvastavana, et nüüd on tema sõrmede all sündinud omakorda postitus, milles sellessamas hirmsas hereesias ehk ühte valitsusse minemises EKRE-ga süüdistatakse Reformierakonda. Sealjuures on märgiline, et postitusest õhkub õudu, et peale kevadisi valimisi võib see siiski juhtuda ning et seda ei toimuks, apelleeritakse Kaja Kallase kui euroopaliku liberaali ortodoksiale.

Soovin kolmanda osapoolena siinkohal ka omalt poolt sõna sekka öelda.

Esiteks. Ei siis ega praegu ole keegi – ei sotsidest ega reformeritest – meiega mingeid ühise valitsuse moodustamise plaane arutanud. Mida nad omavahel arutanud on, seda ma ei tea ja sellel pole hetkel ka tähtsust.

Teiseks. Kui Ossinovski räägib väärtustest, mis ei luba neil meiega koos valitsust teha, siis ka meil on väärtused. Need väärtused mõistavad resoluutselt hukka ühiskonda katkuna tabanud homopropaganda, homoagenda viimise perekonnaõpetuse nime all meie koolidesse, rahvusriikluse nimetamise düstoopiaks, rahvusriikide järgse liberaaldemokraatliku Euroopa kuulutamise inimkonna arengu kõrgeimaks tasandiks (kui masendavalt marksistlik!), nõukogudeaegse dissidentide hullumajadesse pistmise praktika päevapoliitikasse toomise (Marine LePeni kaasus), tõe rääkimise sildistamine “libauudisteks” ja libauudiste kuulutamine “tõeks” – jätkata võiks pikalt, aga jutu mõte lühike: Jevgeni, Sinu ja sotsidega ei tee me ühist valitsust ka surma ähvardusel!

Kolmandaks. Reformierakond võib vaid unistada, et on järgmiste valimiste võitja ja hakkab endale esimesena tantsupartnerit valima. Kaja Kallase taolise müürilillekese juhtimisel seda küll ei juhtu. Ja ei juhtu ka seda, et Keskerakond ja Reformierakond teevad mõlemad tulemuse, mis annab neile võimaluse kahekesi koalitsioon moodustada. Me oleme juba ära rikkunud nende seni laitmatult toiminud vastandumismängu ja me anname endast parima, et nad järgmises riigikogus ka kahepeale kokku ei saaks 50 kohta.

Eesti riigile, eesti rahvale oleks see tõeline košmaar, sest siis langeks kõik tõkked mistahes liberaalsete hulluste elluviimise eest. Tulemuseks oleks, et nelja aastaga lakkab Eesti kui rahvusriik lõplikult eksisteerimast.

Ent tagasi Rõivase ja Ossinovski juurde. Vaidluses pidavat sündima tõde. Mitte teie vaidluses, lugupeetavad. Te kumbki ei saa aru, et elate minevikus, lääne hääbumise ja pärismaistumise ajajärgus. Meie erakond on Eestis ainus, kes seda uut paradigmat tajub, seda esindab ja sureva süsteemi krampidest sündivat kahju vähendada püüab.

Meil on missioon, teil ei ole.

Mart Helme,
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees

UU