Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: valitsejad on nagu Odysseuse laeva meremehed, kes toppisid oma kõrvad kinni, et mitte sireenide häält kuulda

-
08.11.2022
Estonia mälestusmärk Katkenud liin Tallinnas

EKRE aseesimees Mart Helme ütles eile õhtul riigikogu kõnepuldist, et Estonia hukk puudutab teda isiklikult väga sügavalt.

„Ma mäletan seda hommikut, kui ma üles tõusin ja raadiost kuulsin, et selline asi on juhtunud, ja ma mõtlesin kohe terve hulga inimeste peale, keda ma teadsin, et nad olid seal laevas,“ lausus Helme.

Ta täpsustas, et selle laevaga pidi koos laulukooriga minema Rootsi ka tema abikaasa, kuid tollane vaesus säästis, et koor selle laevaga ei läinud, sest siis oleks pidanud tellima lisasöömaaja.

Seetõttu solvab teda sügavalt valitsuse tahtmatus uurida ja lõpule jõuda Estonia uurimisega. „Mind solvab Eesti Vabariigi kodanikuna, Eesti Vabariigi parlamendiliikmena see, et me peame kerjama seda raha, et neid uurimisi läbi viia,“ kritiseeris Helme valitsuse otsust mitte Estonia uurimisega enam edasi tegeleda, sest kõik olevat niigi selge ja et raha niikuinii ei ole.

Helme tuletab meelde, et üle-eelmine valitsus võttis vastu tähtsa otsuse – Estonia uurimisega tuleb lõpuni minna.

„Ja piisas vaid sellest, kui valitsus lagunes, kui kõik mattus nagu Läänemere põhja kuskile mudalaviini alla. Mitte midagi enam. Takistused, venitamised, raha mitteandmine…“ loetles Helme. „Vahetevahel on mul selline tunne, et need kadunud hinged karjuvad appi seal. Sest neid alandatakse. Eesti Vabariigi valitsus alandab neid inimesi, ei pea nende surma, nende surma asjaolusid uurimisvääriliseks.“

Ta lisas, et valitsuse loožis istuvad inimesed, keda need appikarjeid ei huvita.

„Nad on nagu need Odysseuse laeva meremehed, kes toppisid oma kõrvad kinni, et mitte sireenide häält kuulda, ja sõitsid edasi. Neile ei lähe miski korda, sest neile ei ole miski püha,“ ütles Helme.