Mart Kallas: Tallinna jalgrattastrateegia toob vähesed jalgratturid teiste arvelt esile

Rubriik Arvamus On
©UU
Mart Kallas

Tallinna Linnavolikogu EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas kommenteerib kriitiliselt  pealinna jalgrattastrateegiat.

“Tallinnal on olemas Rattastrateegia 2018-2028, kuid seda lugedes jääb vägisi mulje, et selle strateegia autorid on istunud kenal suvepäeval Telliskivi kohvikus ja selle seal valmis kirjutanud. Üllitis on elukauge ja tegelikkust absoluutselt mittearvestav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sõites igapäevaselt autoga Tallinna erinevate linnaosade vahel, näen ma ainukestena jalgratastega sõitmas Bolti ja Wolti võõramaalasi. Lisaks mõni tõeline entusiast.

Rattastrateegia on näide sellest, kuidas lõhestatakse ühiskonda – ühele vähemuse liikumisviisile luuakse kunstlikult eeliseid teiste liikumisviiside arvelt.

Rattastrateegia kaitsjad on pidevalt rõhutanud, et “vaadake Põhjamaid ja Hollandit”, kuid  nähakse ainult jalgrattateid ja elurajoone.

Seal on erinevate linnaosade vaheline liiklus põhitrassidena organiseeritud sildade, viaduktide ja tunnelitega  ning kui auto keerab trassilt elurajooni, siis seal on kiirus 20 km/h, eesõigus jalgratastel ja jalakäijatel. Meie aga tahame nööbi külge pintsakut õmmelda.

Alustada tuleks kogu liikluse strateegiast. Siin on teemasid väga palju, nagu iseliikuvad äpiautod, droonitaksod ja mis kõik iganes, ning nendele loodud taristu.

Kutsun pigem üles tänaseid väheseid rattureid täitma elementaarseid liikluseeskirju!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused