Mart Ummelas: Vahemere Pandora laegas on avatud

Rubriik Arvamus On
©EPA/Scanpix
Nii käib vabaühenduste osalusega inimkaubandus Vahemerel.

Uute Uudiste kaasautor Mart Ummelas kirjutab selle nädala põletavaimal teemal – Euroopa tahab inimkaubandusele Vahemerel hoogu lisada.

“Nagu mäletame antiiklegendist, siis jumalate kingitus inimkonnale Pandora (võrreldud ka Piibli Eevaga), kelle tütar olevat inimkonna esiema, ei tohtinud avada talle kaasa antud kingitusena üht salajast anumat. Hiljem sai see nimetuseks laegas, ehkki oli algselt ilmselt mingi pott. Uudishimulik Pandora kergitas siiski selle kaant ning päästis nõnda pahaaimamatult valla kõik maailma hädad – kurjuse, nälja, vihkamise, kättemaksuhimu jne. Ehmunult sulges ta siis laeka, jättes sinna vangi siiski lootuse. Seepärast olevatki maailmas nii palju kurja ja nii vähe lootust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Miks nii pikk sissejuhatus? Aga seepärast, et praegu Vahemerel, tolle legendi sünnialal, toimuv meenutab Pandora laeka avamist, ainult et nüüd mitte enam uudishimust, vaid selgelt pahatahtlikult ja kuritegelikult.

Juba aastaid kestnud hüsteeria niinimetatud paadipõgenike tragöödia ümber Vahemere ületamisel varjutab toimuva tegelikud põhjused. Äsjane Soome roheliste juhi ja uue valitsuse siseministri Maria Ohisalo algatus kutsuda Helsingisse kokku EL-i siseministrid arutamaks Vahemere ületanud migrantide sunniviisilist laialisaatmist mööda Euroopat, on Pandora laeka taasavamine. Küll mitte lootuse väljapäästmiseks, vaid kurjuse mitmekordistamiseks.

Eesti valitsuse siseministri Mart Helme seisukoht, et Eesti ei allu sellisele survele, osutab, et siinpool Soome lahte on veel säilinud terve mõistus.

Pole ju ammu enam mingi saladus, et see “põgenemine” üle Vahemere on suur ja räpane äri. Selle käigus hukkunud on kas olnud meeltesegaduses või pidanud arvestama sellega, et kuritegelikul afääril võib olla nende jaoks kurb lõpp. Ja ise selle pealegi kinni maksnud. Muidugi keegi kummipaadiga üle mere ei sõida.

Inimsmugeldajad võtavad nad pardale Põhja-Aafrika rannikul ja sunnivad rahvusvahelistes vetes suvalistesse lootsikutesse. Ikka selleks, et Euroopa laevad, sealhulgas ka vabatahtlike ühenduste alused nad “legaalselt” üles korjaks. Sisuliselt osalevad need “sinisilmsed ühendused” tegelikult rahvusvahekises kuritegevuses, nagu äsja tõdes ka põlissoomlaste esindaja Euroopa parlamendis Laura Huhtasaari.

Pange tähele: enamik “põgenikke” on täisverelised, parimas elujõus noored mehed. Ent kes upuvad, need on pigem naised ja lapsed, sest nood “mehed” päästavad kõigepealt ennast, mitte väetimaid kaasreisijaid.

Kokkuvõtteks. Soome rohelise ministri aktsioon, aga kogu EL-i paadipõgenike saaga on samasugune müstifikatsioon nagu kunagine Pandora laegas.  Kõik  need aktsioonid põgenikega tegelemiseks on samuti pahelised ja sageli kuritegelikud kõigi neis osalevate puhul. Kahjuks on ka Euroopa Liidu tegevusetus sellisele tegevusele otsustav piir panna ebamõistlik ja hukutav. Loodetavasti ei jää Eesti selles protsessis olukorra otsustavaks muutmiseks vaid hüüdjaks hääleks kõrbes, kui rakendada üht teist legendi.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused