Martin Helme boikott kahele pahatahtlikule meediakanalile ei jäta ühtegi inimest vajaliku infota

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
. Pilt on illustratiivne.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil kordas rahandusminister Martin Helme, et ei ole muutnud suhtumist Delfisse ja Eesti Päevalehte, millele järgnes peaministri tauniv arvamus.

“Loomulikult, kas ajakirjanik meeldib või ei meeldi, kas ajakirjandusväljaanne meeldib või ei meeldi; samas te olete need, kes viivad infot Eesti elanikele. /…/  “Minu arvates on rahandusminister valinud väga vale tee. Tema ülesanne on anda vastuseid, mis otsuseid maksumaksja raha eest tehakse. Ajakirjandus on see, kes neid otsuseid Eesti inimestele vahendab ja mitte ainult ühe, teise või kolmanda erakonna valijatele, vaid kogu Eesti elanikele,” ütles Ratas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uued Uudised ei saa siin peaministriga nõustuda – selline variant avab ajakirjandusele võimaluse saada infot, ise mitte paremaks muutuda ja jätkata neile ilmselgelt antipaatse ministri ründamist väljaotsitud teemadel. Ei saa lihtsalt silmi kinni pigistada selle ees, et ajakirjandus on tugevalt alla käinud ega täida enam neid ülesandeid, mida ühiskond neile on pannud ja neilt ootab.

Praegu on ju väga selgelt näha, kuidas Ekspress Grupp otsib teemasid valitsuskoalitsiooni ühe liikme ministrite ja konkreetselt just Helmede vastu, andes täiesti tuntava sümpaatiaga sõna nende vastu astuvale opositsioonile. Freeh` küsimuses pole meedialt tulnud ühtegi asjalikku analüüsi, kaasa on mindud rahandusministri valiku mahategemisega, kunagi ei võeta jutuks võimalust Eesti riigile raha saada.

Maksumaksja raha eest tehtavate otsuste levitamise jaoks on olemas Eesti Rahvusringhääling, kuigi temalgi on täpselt samad antipaatiad ja sümpaatiad. Erameediakanalite edastus pole seega nii oluline, et neile ka kehva ja ebaeetilist tööd andeks anda – las saavad usalduse kaotust tunda, ehk siis meenuvad ka ajakirjanduseetika, objektiivsus ja sõltumatus.

Kui järgida peaministri soovitust, siis antakse taas roheline tee kallutatud ja ebaeetilisele meediakajastusele. Martin Helme boikott kahele pahatahtlikule meediakanalile aga ei jäta ühtegi inimest vajaliku infota – meenutagem, mida riiklikult tasemel olulist on keegi saanud teada näiteks Delfist, kusjuures keegi teine sellest ei kirjuta? Välja arvatud mahategevad sopalood…

EPL ja Delfi on vasakpoolse mõttelaadiga inimestele sobivad meediakanalid – neile saavad toimetused lood kokku kirjutada ka ilma Martin Helme kommentaarideta, kuivõrd kallutatus pole seal probleemiks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused