Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: elektrihinna kujundamine börsil on totaalne manipulatsioon ja röövimine

-
12.01.2022
Martin Helme.
© Uued Uudised

“Ma loen ja kuulen pealtnäha intelligentsete inimeste juttu, kes meile enesega rahulolevalt äraseletatud teadjameeste näoga õpetavad, kuidas elekter ongi üks tavaline kaup või teenus, mille hind kujunebki vabas konkurentsis turutingimustes ja ettepanekud hinda riiklikult reguleerida on purusotsialism, lausa kommunism ja muidugi alatu populism.

Ma ei saa neid teadjamehi kuidagi tõsiselt võtta.

Mõelge nüüd korraks. Meil on 100 protsendiselt riigile kuuluv monopoolne ettevõte, mis toodab elutähtsat strateegilist kaupa ehk elektrit. Kuidas on monopoolse ettevõtte hinna reguleerimine sotsialism? Kuidas on riigi majanduse ja elanikkonna toime tulemise jaoks vajaliku strateegilise kauba kättesaadavuse tagamine populism? Elektri saamine mõistliku hinnaga ongi ju see kättesaadavus.

Veelgi enam, need teadjamehed kas ei oska või ei taha rääkida sellest, kuidas siis hind seal niinimetatud börsil kujuneb. See on totaalne manipulatsioon ja röövimine. Samuti ei taha teadjamehed rääkida mis on CO2 kvoot, kust ta tuleb, kellele ta vajalik on ja kuidas hind kujuneb.

Ka see on totaalne manipulatsioon ja röövimine!

Ma olen ilmselt üks viimaseid turumajanduse ja kapitalismiusku inimene Eestis. Ma ei räägi tasuta asjadest (no nagu näiteks bussisõit või koroonasüst…), ma ei räägi keerulistest, alandavatest ja lõppkokkuvõttes ebaõiglastest subsideerimistest (nagu valitsus praegu välja on pakkunud…). Ma räägin monopoolse ja strateegilise kauba müümisest hinnaga, mis võtab arvesse otsese tootmiskulu, investeeringute vajaduse ja mõistliku ühekohalise protsendiga tulu. Selline elektri hind jääb Narva jaamades kindlasti alla 30 euro. NB! Siin pole CO2 kvooti arvestatud!

Seega küsimus: miks valitsus midagi ette ei võta? Ikka samal põhjusel miks pealtnäha intelligentsed teadjamehed enesega rahulolevalt täielikku jampsi suust välja ajavad. Nad teenivad praeguse süsteemi peal pööraseid, muinasjutulisi summasid.

Kollidel on raha maitse suus. Ega nad muidu oma rahapajast lahti ei lase, kui neid selleks sunnitakse!

Kas me tõesti laseme kollidel end edasi röövida?”

Martin Helme, EKRE esimees ja Riigikogu saadik