Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme ERR-ile: sügavat kriisi teeb veelgi halvemaks kõigi aegade kõige teovõimetum valitsus

-
08.01.2022
EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees Martin Helme.
© Uued Uudised

ERR-ile antud intervjuus ütleb EKRE esimees Martin Helme, et kui meie riigis on kolm kriisi korraga: viimaste aastakümnete kiireim hinnatõus, omikronist tingitud koroonanakatumiste plahvatuslik kasv ja ülimalt ärev geopoliitiline olukord, siis neid kolme mainitud asja teeb halvemaks veel kõigi aegade kõige teovõimetum valitsus.

“Suvest saadik on näha olnud, et Eestit tabab hinnapomm, ja mitte midagi ette ei võetud. Suvest saadik on näha olnud, et julgeolekuolukord läheb halvemaks ja mitte midagi ei ole ette võetud. See valitsus peaks kõrvale astuma, aga paistab, et neile sobib praegu istuda niimoodi käed rüpes edasi,” iseloomustab Helme valitsuse tegevusetust.

Martin Helme nimetab valitsust ka vaenlase kahjuriteks, mida näitab otsus ära anda oma raha eest ostetud Eesti kahurid Ukrainale, mida pole millegagi asendada. “Euroopas kõik kardavad, ootavad sõja puhkemist, ja sellises situatsioonis otsustab valitsus asuda Eestit desarmeerimima,” nendib ta, lisades, et keskmaa õhutõrje arendamisest keeldub praegune valitsus sama kangekaelselt, nagu seda on tehtud 30 aastat.

Meeletu hinnatõusu kohta ütleb Martin Helme, et Eesti valitsuse käes on kõik võimalused Eestis vähemalt elektrihind väga madalale tuua, seda kas subsiidiumidega või maksude vähendamisega, pealegi on Eestil on toimiv elektritootmine, kuid seda pole põhimõtteliselt tehtud. “Tegelikult meeldib valitsusele kõrge elektri hind ja üldse suur hinnatõus, sest see toob riigieelarvesse sadu miljoneid lisaraha,” lisab ta.

Saatejuhi küsimuse peale, et kas Eestis võivad korduda Kasahstani sündmused, ütleb EKRE esimees, et meil ei ole mingit mõtet ennast Kasahstaniga võrrelda – seal on pärast Nõukogude Liidu lagunemist võimul väga autoritaarne režiim ja ei ole olnud mingisugust võimalust demokraatliku poliitika normaalseks toimimiseks.

Martin Helme sõnutsi on selgelt märgata rahvusparlamentide mõju kahanemist, sest umbes 80 protsenti Eesti seadusandlusest  lihtsalt vormistatakse Riigikogus ära, lüüakse tempel alla asjadele, mis tulevad Euroopa Liidust, seega otsustab seadusandluse üle tegelikult ju Euroopa Komisjon koos valitsustega. Ehk siis seadusandlus ongi läinud täidesaatva võimu kätte ja kas teadlikult või alateadlikult on parlamendid sellega leppinud.

EKRE esimees ütleb, et need, kelle pea ei ole liiva alla peidetud, saavad aru, et vaktsineerimine ja vaktsiinipass ei näita inimese nakkusohutust. Samas tehakse piinlikke manipulatsioone, näiteks terviseamet ei ütle igapäevaselt, kui paljud inimesed, kes on nakatunud, on vaktsineeritud ja palju ei ole. Eestis on juba olukord, kus rohkem kui pooled inimesed, kes igapäevaselt nakatuvad, on tegelikult vaktsineeritud. “Ja sellises olukorras jätkuvalt survestada inimesi tegema endale ükskõik kas kolmandat, teist või esimest esimest süsti on äärmiselt inetu,” lisab ta.

Pärast uue teadusnõukoja juhi Toivo Maimetsa väidet, et mask olevat solidaarsuse tunnus, ütleb Martin Helme, et tema jaoks on mask kujunenud juba ammu mitte solidaarsuse märgiks, vaid alistumise märgiks, et sa kuulad valitsust.

Refereeritud ERR-ist