Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Kaja Kallas ei saa jätkata peaministri ametis

-
23.08.2023
Martin Helme

Peaminister Kaja Kallas osaleb otseselt ja isiklikult Venemaaga transiidiäris. Seesama sõjaprintsess, kes käinud kaks aastat ringi ja seletanud, kuidas Eesti on sõjas ja sõjas on asjad mustvalged.

Meil Eestis tambitakse maatasa küll muusikud, sportlased ja muidugi ka peaministriga mitte abielus olevad ettevõtjad, kes ei ole kuulekad Kaja Kallase poolt ette antud korraldustele. Valimiste eel tehakse nädalate kaupa nägu, nagu oldaks endast väljas välja mõeldud Prigožini juttude pärast. Tuleb välja, et loosung “mina toetan Ukrainat” oli mõeldud ainult kõigile teistele, ise toetab Kaja ja tema abikaasa siiski Putini režiimi.

Küsimus on loomulikul ka eetikas ja hingematvas kahepalgelisuses. Aga mitte ainult.

Küsimus on ka Eesti rahvusvahelises maines, mida Kallas oma äriga selgelt kahjustab.

Küsimus on ka selles, et ta aitab selle äriga kaasa Vene majanduse ja sõjatööstuse edenemisele, Putini režiimi kestmisele ja kohanemisele sanktsioonidega. Ja küsimus on selles, et ta õõnestab kogu sankstsioonide kontseptsiooni tõsiseltvõetavust.

Läbi oma finantsosaluse isiklikult selle pealt teenides. Olles kõigile teistele lakkamatuid loenguid lugenud, süüdistades kõiki kogu aeg putinismis.

Kui nii käituks suvaline reformierakonda toetav ärimees, oleks see probleem. Kui nii käitub peaministri abikaasa, on see väga suur probleem. Kui aga juba peaminister on selle äriga isiklikult ja otseselt seotud, on tegemist ületamatu probleemiga.

Selline inimene ei saa jätkata peaministri ametis. Ei oma jõhkra kahepalgelisuse ega Eesti maine pärast.

 

Martin Helme, EKRE esimees

 

Loe ka siit:

https://www.err.ee/1609071995/peaministri-abikaasale-osaliselt-kuuluv-ettevote-jatkab-vedusid-venemaale

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120226240/salaparased-kaks-miljonit-peaministri-abikaasale-kuuluv-ettevote-jattis-avalikus-aruandes-venemaa-ari-markimata?fbclid=IwAR0YRpRrizoc_uTtMjsHKeiQX7bnHahz0t7O8U7Xzz2udQmDE_pKhVVEcIo

https://www.err.ee/1609002911/kaja-kallase-350-000-eurone-laen-ab

ikaasale-laks-investeeringuteks