Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: Kaja Kallase režiim surub Eestit vaikivasse olekusse

-
10.11.2022
MARTIN HELME

Tänavu juunis kirjutas õiguskantsler Ülle Madise artikli “vaikimise nõiaring”, kus ta rääkis meie ühiskonnale omaseks saanud kiusatusest toppida suu kinni neil, kelle seisukohad sulle ei meeldi.

Rääkis seal koroonast, aga taustaks oli kohtu poolt määratud trahv Ekspress Meediale selle eest, et need avaldasid prokuratuuri loata uurimismaterjale Swedbanki rahapesuskandaali teemal. Kas mäletate seda hädakisa Eesti meedias, kuidas vaba meedia suud ei tohi kinni toppida ja kuidas isegi trahvi ähvardusel peab meedia tõde teenima? Mina mäletan. Meedialiit ja ERR tegid eraldi avalduse, siseminister nõudis selgitust justiitsministrilt, peaminister oli mures.

Seda huvitavam on, kui sain täna teada, et õiguskantsleri büroost võeti ühendust riigikogu kantseleiga ja arvati, et äkki ikka oleks hea, kui kustutataks stenogrammist ära eilse infotunni need kohad, kus räägiti liiga otse Marko Mihkelsoni pildistamisharrastustest. Täna tuli ERR üks tuntud saade lagedale sooviga filmida üle riigikogu juhatuse pult, et küllap ikka kusagil on need nupud, millega välja lülitada nende saadikute mikrofonid, kelle jutt ERR-ile, Kaja Kallasele ja kogu liberaalsele frondile ei sobi.

Soovitan need stenogrammi kohad ja vastavad juutuubi videod heaga ära salvestada, sest süvariik on tegutsema asunud. Reformimaffia on päris edukalt pannud sel teemal kehtima eetrivaikuse meedias, asi see siis parlamendisaadikud vaikima panna ole.

Ma muide ei hädalda väga Eesti meedia kahepalgelisuse üle. Et näe, karjusid, kui neil taheti suu kinni toppida, aga on esimesed tsensuuri nõudma, kui neile mittemeeldivaid poliitikuid tahetakse pildilt maha retušeerida. Ma ammu ei pea seda ajakirjanduseks, mida tehakse. See kõik on režiimi teenimine. Ja režiimil – liberaalsel režiimil – on ainult üks eesmärk: võim. See loogika on kontroll kõigi inimeste mõtete, tegude ja omandi üle. Karistamatu ja vastutamatu võimu kasutus enda ja oma kaasajooksikute heaoluks. Ja kuna meie oleme neile siin takistuseks, siis sellest see raev.

Kui Eestis hakatakse ministrite nõudmisel neile tööandjaks olevate rahvasaadikute suid sulgema, siis järgmine samm on opositsiooniliidrite vangi panek kõigile ilmsete pseudoprotsesside abil. Siis on Kaja Kallas ja teda pukki upitanud seltskond teinud ära sama asja, mida tegi Konstantin Päts 1934. aastal. Riigikogu on pandud “vaikivasse olekusse”. Arvestades seda, kui suures koguses toob Kaja Kallase režiim Eestisse slaavlasi, oleme siis muutunud väikeseks Venemaaks nii demograafiliselt kui demokraatia standardi mõttes.

 

Martin Helme, EKRE esimees, riigikogu aseesimees