Martin Helme: „Kas Eestis on tõesti võimul viies kolonn?”

Rubriik Arvamus On
- Updated
©UU
Martin Helme

Aprilli alguses kasutas Kaja Kallase valitsus siseminister Kristian Jaani ja politseiülem Elmar Vaheri juhtimisel ebaproportsionaalselt suurt jõudu, et ajada laiali valitsuskriitiline meeleavaldus Toompeal ja Vabaduse väljakul. Põhjusena toodi vaheldumisi ohtu põhiseaduslikule korrale ja ohtu viiruse levikuks. Ühtlasi korrutati kuni eelmise nädalani, et kui riik on kehtestanud mingid (koroona)reeglid, siis peab riik neid ka jõustama, muidu muutub riigivõim naeruväärseks.

Kuu aega hiljem ei liiguta needsamad inimesed sõrmegi, et tagada kuidagigi enda kehtestatud koroonareeglitest kinni pidamine. Pronkssõduri juurest käib päeva jooksul läbi 10 000 inimest, kellest mitte keegi ei täida 2+2 reeglit, ei järgi korrakaitseseaduse kümneid paragrahve, aga näe – mingit politseioperatsiooni ei ole. Naeruväärne? Või arg? Või on tõepoolest valitsuses Kremli käsilased? Kallas-Jaani-Vaher, kes te täpsemalt olete?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõned pusletükid veel. Valitsus otsustas RES-is ehk riigieelarvestrateegias minna kärpima nii siseturvalisust kui ka riigikaitset, vähendades raha, mille eelmine valitsus oli meie jõulisel pressimisel ette näinud, et saada nii sisekaitsereserv kui rannakaitse ja keskmaa õhutõrje. Need investeeringud on eluliselt vajalikud meie sisemise ja välise julgeoleku tagamiseks. Selle raha ära võtmine ei ole lihtsalt sendi saagimine, vaid Kremli huvidest tegutsemine. See on meie hoidmine kaitsetuna.

Aga sellest oli veel vähe! Nüüd anti 9. mail korraldus meie ajateenijatele mitte panna selga Eesti Kaitseväe vormi, sest mine tea, millise sõnumi saadab see niinimetatud võidupüha tähistajatele. Ma ei tea, kas Eesti vormis inimeste nägemine ükskõik, mis päeval ükskõik, mis kohas Eestis, saadab mingit muud sõnumit kui seda, et see on Eesti riik ja meil on oma sõdurid. Küll aga tean ma, mis sõnumi saadab see, kui me neid sõdureid ei julge oma riigis näidata ega luba neil riigi korraldusel vormi selga panna. See saadab sõnumi argusest ja lömitamisest. See saadab sõnumi enese mahasalgamisest. See saadab sõnumi ajateenijatele, et neisse ei usuta. See saadab sõnumi, et meie juhtkond on rohkem mures Kremli ja siinse Kremli viienda kolonni arvamuse pärast kui oma rahva arvamuse pärast. Kõige elementaarsemal tasemel saadab see sõnumi, et Eestil ei ole oma ajalugu, oma tõde, oma kangelasi.

Meie tänasel valitsusel ei ole midagi, millele nad saaksid toetuda, sest euroopalike väärtuste maailma ei mahu meie keeruline ja raske ajalugu ning Brüsselist pole ette antud nooti, mille järgi laulda. Diplomaatide välja saatmine on kerge, selleks tuli lihtsalt teiste soove silmist lugeda. Kelle soove nüüd silmist loeti? Selline eestlaste rahvuslikul uhkusel tallamine on ju kõige kiirem tee rahvuslike pingete tekitamiseks riigis. Kaja Kallase valitsus, kas see ongi teie eesmärk? Kelle tööd te teete?

Tülgastav on meie tänane valitsus. Lihtsalt tülgastav. Kapitulantlik, rahvusrenegaatlik, pugejalik, arg, meile kõigile häbiks. Ainus, kellele tänane koalitsioon julgeb hambaid näidata, on eesti rahvas, oma rahvast võib rahumeeli džiibiga üle sõita ja pärast õlgu kehitada.

Lahkuge ometi. Nii kiiresti kui saate, lahkuge ometi! Või arvate tõesti, et rahvaga saab pikalt nii käituda, ilma, et teid minema aetakse?

 

Martin Helme, EKRE esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused