Martin Helme: “Keegi ei erutu, et valged jõud ei tahagi tegelikult eestikeelsele haridusele üleminekut teha”

Arvamus,
Martin Helme

Postimees raporteerib uudiseid koalitsiooniläbirääkimistelt: “Sotsid ei ole aga nõus mingit aastat [eestikeelsele haridusele üleminekuks] seadusesse raiuma enne, kui ei ole garanteeritud absoluutselt kõikide õpetajate palgatõus”. Ootasin siis, et järgneks rasvased pealkirjad ja hüsteerilised hüüatused sellest, kuidas sotsid ja Lauri Läänemets on Kremli käsilased. Aga on võta näpust, keegi ei erutu, et valged jõud omavahel arutledes ei tahagi tegelikult eestikeelsele haridusele üleminekut teha.

Loen siis edasi, ise veidi häiritud kogu sellest lõõmavast putinismist, millel lastakse rahus märatseda ja jõuan järgmise lõiguni: “Alushariduses on kolm erakonda kokku leppinud, et üleminek eestikeelsele õppele lasteaedades peab hakkama alates 2024. või 2025. aastast, kuid et see toimuks paindlikult ehk mingitel juhtudel saaksid venekeelsed lasteaiad ikka vanaviisi jätkata.”

Assa, nüüd küll jäid vahele! Totaalsed eesti keele vastased, kas keegi tõesti ei näe!? Kus on nüüd see õiglane raev, kus on müristav hukkamõist kogu progressiivse üldsuse poolt!? EKRE ja Keskerakond said nädala aega koosa, et lasid põhja seaduse, mis teeks eesti lasteaiad kakskeelseks (loe: venekeelseks), sest, saate isegi aru – me ei toetanud eestikeelsele haridusele üleminekut. See ju ilmselge putinismi ilming, kui sa ei toeta eesti laste venestamist! Mis see muu olla saab, eriti, kui siis tulevad valged jõud ja otsustavad teha kõik lasteaiad ikkagi eestikeelseks nii, et osad lasteaiad saavad jätkata venekeelsetena. Lihtne, kas pole?

Kuna Keskerakond ei ole laua taga, siis võib nii küll. Siis on see lihtsalt mõistlik ja ratsionaalne, saate isegi aru.

Kui teil tekkis mingeid arusaamatusi selle kõigega seoses, kõhklusi, et kuidagi midagi ei klapi, siis ärge muretsege, see läheb kohe üle, sest mõni meediakanal paiskab kohe-kohe eetrisse mõne endise EKRE ministri lõõpimise kusagil nurgataguses foorumis või mõne vallavolikogu liikme postituse kusagil sotsiaalmeedias, mis paljastab meie ühiskonna tõelised pahupooled ja siis saavad kõik üheskoos väljendada oma täielikku ja kompromissitut moraalset tülgastust neile sobivalt ette pandud sihtmärkide suunas.

Ja olge mureta – Eestil on kõigist mõeldavatest parteidest parim mõeldav valitsus isegi siis, kui meil tegelikult ei olegi valitsust. Ja üleüldse, küll teile öeldakse, kui peate muretsema hakkama ja nõudma kõigi mõistlike inimestega koos näiteks seda, et teie naaber ka maski ette paneks või midagi muud sellist vajalikku teeks.

Ainus mure, mis teil olla tohib on see, et kas te ikka näitate piisavalt innukalt välja, et te mõtlete õigesti. Kui sellega korras on, küll siis Valitseja hoolitseb juba kõige muu eest.

 

Martin Helme, EKRE esimees

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused