Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: lõpetati ainult kaks tuntuimat koroonapiirangut, kõige vastikum, mõttetum ja inimeste vabadust piiravam jäi jõusse

-
14.03.2022
Ka Eestis arvati maskid kõikvõimsad olevat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Mina küll ei saa aru, millest tuleb see rõõmu- ja kergenduspuhang, et “koroonapiirangud lõpetati”. Ei lõpetatud! Lõpetati kaks kõige tuntumat piirangut, millest üks rikkus räigelt inimeste kehalise autonoomia põhimõtet ehk suunas koroonapassi kohustuslikkuse kaudu sundvaktsineerima, ja teine rikkus räigelt ettevõtlusvabaduse põhimõtet, ehk kehtestas laest võetud loogikaga meelelahutusasutustes sulgemise kellaaja.

Kõik teised piirangud, millest kõige vastikum, mõttetum ja inimeste vabadust piiravam on maskikandmise kohustus, jäid jõusse. Kusjuures ei ole mingit viidetki sellele, millal need võiks kaduda. Samuti jäi jõusse terve virn käske-keelde küll inimeste isolatsiooninõuetega, küll ruumide mahutavusnõuetega ja tont teab veel mille kõigega.

Ehk siis, valitsus võttis kriitika maandamiseks ära osa ebaseaduslikke, inimesi diskrimineerivaid ja alandavaid reegleid, jättis aga terve posu sarnaseid nõudeid ikka kehtima. Ma ütleks, et rõõmustada on siin väga vähese üle. Ja lisan üleskutse loobuda kõigil maski kandmisest ja ka maski nõudmisest.

Martin Helme, EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees