Martin Helme: mitmes umbusaldus see oli, mis põhjusel ja kellele? Vahet pole, nagunii kukub alati läbi…

Rubriik Arvamus On
- Updated
Mart ja Martin Helme.

Minu meelest murdus täna midagi opositsiooni sees. Pole ka ime, raske on ette kujutada veel käpardlikumat ja ennastlöövat tegutsemist, kui see, mida Kaja Kallase juhitud Reformierakond harrastab.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

 

Totaalne paindumatus oma plaanide ellu viimisel on poliitikas miinuseks. Vaesekesed plaanisid mitu nädalat umbusaldada Mart Helmet ja klopsisid selleks teksti kokku, aga kui see võimalus neilt ära võeti, ei suutnud rohkem oma plaanides midagi muuta, kui lisada umbusaldatavale nimele kaks tähte. Peab vist olema reformar, et uskuda, et vahet pole.

Mart astus tagasi, kuna tema jaoks on olulisemaid asju kui ministri koht. Õigus öelda selgelt ja sirgelt välja oma arvamus, truudus tõele oli üks neist. Soov hoida töös valitsus, milles on kokku lepitud referendum abielu küsimuses, välismaalaste seaduse muutmise läbi immigratsiooni piiramine, piiri ja piirivalve üles ehitamine ja terve hulk muid asju nii tema enda valdkonnas kui kogu koalitsioonis. Ta on ennast ohverdanud suuremate asjade pärast kui enda tool. Opositsioonile jääb räpase ja otsitud põhjusega poliitilise ärategemise madal roll.

Täpi i-le pani aga nende ülejala tehtud sisutühi umbusaldusavaldus minu vastu. Nad lasid sellega täiskiirusel vee peale võimalusele, et oleks saanud vähemalt teeselda, nagu oleks siseministri lahkumine olnud mingi suur võit. Selle asemel said nad järjekordse kaotuse osaliseks järjekordsel umbusaldusel, mille põhjus ja sisu jäid suuresti arusaamatuks, motiiv on aga nende poliitilist kapitali halastamatult kulutav: alasti võimuiha.

Ühtlasi on nad umbusaldamise kui parlamentaarse poliitikainstrumendi ja opositsiooni kaalukaima relva täielikult devalveerinud. Mitmes umbusaldus see nüüd oligi? Mitmendat korda mulle, mitmendat korda ühele Helmele, mitmes sellele valitsusele? Mis see põhjus oligi? Kes see ikka mäletab ja mis vahet siin on, nad saavad nagunii iga kord peksa.

Kogu jutu juures sellest, kuidas ma olin täna kuidagi vaikne ja vaoshoitud – teadlikult valitud ja täpselt kaalutud hoiak – oli täna hoopis reformikate ja sotside silmis niisuguste inimeste pilk, kes teavad, et neid aetakse ette hukule ja kaotusele määratud tormijooksule. Juba ei tea mitmendat korda…

Mart läheb tagasi riigikogusse ja saab seal palju vabamalt roosata käpardlikku ja meeleheites opositsiooni, viib koos Renega meie fraktsiooni kogemust ja jõulisust juurde ning annab võimaluse mul kui esimehel tuua suurde poliitikasse järgmine inimene, kes järgmisteks valimisteks on tuntud nimi ja tubli häältemagnet, kogenud tipp-poliitik. Nii me neid võidamegi! Aitäh teile, põmmpead opost, tõesti tänan!

Kuulake siis ikka iga pühapäeva hommikul kell 11 Tre raadios saadet “Räägime asjast”.

Martin Helme
EKRE esimees ja valitsuse rahandusminister

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused