Martin Helme: noorsotside pilt pole süütu nali, vaid vägivalla õhutamine ja otsene ähvardamine

Rubriik Arvamus On
- Updated
Selline näeb noorsotside arvates välja süütu nali, mis kedagi ei riiva.

Ootan ja vaatan, aga paistab, et jäängi ootama. Uut suurt skandaali, päevi kestvaid hukkamõiste, kriisikoosolekute kokkukutsumisi, rahvusvahelise maine mängu toomist, minestamisi ja pikali pildumisi meedias. Ei midagi…

See, mida noorsotsid oma pildiga tegid, ei ole nende enda standardit kasutades tavaline vihakõne. Vihakõne on mingi selline jutt, mida tahetakse ära keelata, sest kellelegi see jutt ei meeldi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Noorsotside pilt on vägivalla õhutamine ja ähvardamine. Selle pildi paremaks mõistmiseks tuleb teada, et ma saan enam-vähem iga päev ka kõige labasemaid tapmisähvardusi sallivuslastelt. Politsei või kapo poole olen ka pöördunud, erinevalt Martin Kattai kaasusest tuleb vastus, et “tegelikku ohtu ei tuvastatud”.

Ma ei ole nõus, et tegemist on süütu naljaga. Ma ei ole nõus, et noorsotsid pääsevad vastutusest sellega, kui Katri Raik ütleb, et see nüüd küll ei sobi.

Ma tahan näha, et Indrek Saar ja kogu sotside erakonna juhtkond mõistab vägivalla õhutamise ja tapmisähvardused poliitiliste oponentide ning maailmavaateliste konkurentide suhtes üheselt hukka. Ning ma ootan, et sotsid arvavad oma ridadest välja inimesed, kes selliseid “nalju” teevad.

Kui me kirjutasime oktoobri lõpus alla üleskutsele pidada lugupidavat ja argumenteeritud debatti, kus kellegi sõna- ja südametunnistusvabadust ei piirataks, siis tegime seda teadmises, et kõige rohkem peavad oma retoorikat kontrollima vasakradikaalid. Näidake, et te suudate poliitilises kultuuris vähemalt aru saada, mis on “minimaalne hügieenitase”. Muidu pole mõtet sel teemal rohkem poose võtta.”

Martin Helme
rahandusminister ja EKRE esimees

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused