Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: noorsotside pilt pole süütu nali, vaid vägivalla õhutamine ja otsene ähvardamine

-
11.11.2020
Selline näeb noorsotside arvates välja süütu nali, mis kedagi ei riiva.

Ootan ja vaatan, aga paistab, et jäängi ootama. Uut suurt skandaali, päevi kestvaid hukkamõiste, kriisikoosolekute kokkukutsumisi, rahvusvahelise maine mängu toomist, minestamisi ja pikali pildumisi meedias. Ei midagi…

See, mida noorsotsid oma pildiga tegid, ei ole nende enda standardit kasutades tavaline vihakõne. Vihakõne on mingi selline jutt, mida tahetakse ära keelata, sest kellelegi see jutt ei meeldi.

Noorsotside pilt on vägivalla õhutamine ja ähvardamine. Selle pildi paremaks mõistmiseks tuleb teada, et ma saan enam-vähem iga päev ka kõige labasemaid tapmisähvardusi sallivuslastelt. Politsei või kapo poole olen ka pöördunud, erinevalt Martin Kattai kaasusest tuleb vastus, et “tegelikku ohtu ei tuvastatud”.

Ma ei ole nõus, et tegemist on süütu naljaga. Ma ei ole nõus, et noorsotsid pääsevad vastutusest sellega, kui Katri Raik ütleb, et see nüüd küll ei sobi.

Ma tahan näha, et Indrek Saar ja kogu sotside erakonna juhtkond mõistab vägivalla õhutamise ja tapmisähvardused poliitiliste oponentide ning maailmavaateliste konkurentide suhtes üheselt hukka. Ning ma ootan, et sotsid arvavad oma ridadest välja inimesed, kes selliseid “nalju” teevad.

Kui me kirjutasime oktoobri lõpus alla üleskutsele pidada lugupidavat ja argumenteeritud debatti, kus kellegi sõna- ja südametunnistusvabadust ei piirataks, siis tegime seda teadmises, et kõige rohkem peavad oma retoorikat kontrollima vasakradikaalid. Näidake, et te suudate poliitilises kultuuris vähemalt aru saada, mis on “minimaalne hügieenitase”. Muidu pole mõtet sel teemal rohkem poose võtta.”

Martin Helme
rahandusminister ja EKRE esimees