Martin Helme: olematute tõenditega pannakse püsti välja mõeldud suur narratiiv – see pole skandaal, vaid lihtlabane infooperatsioon

Arvamus,
- Updated
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme kommenteerib meedias ilmunut kui sihitud infooperatsiooni: “Skandaal on skandaal ainult siis, kui kõik peavad seda skandaaliks. See, mida EPL/Delfi ketrab, ei ole skandaal. See on infooperatsioon.”

Martin Helme: “Üks minister kulutab seadust rikkudes kopsaka raha äärmusideoloogiate juurutamiseks ühiskonnas ja kedagi ei huvita. Meedia ei näe probleemi ega tee skandaali, pigem tunnustab julge ja põhimõttekindla tegutsemise eest; opositsioon ei nõua mingeid erakorralisi koosolekuid, ülejäänud poliitikud ei tunne vajadust kommenteerida; keegi ei pane pahaks, et tavalised riigi toetuse saamise dokumendid on salastatud. Skandaal? Mis skandaal?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teine minister teeb kõiki seadusi ja valitsuse volitust järgides õigusabi lepingu ülikõva rahvusvahelise bürooga, et kaitsta meie majanduskeskkonda, Eesti huve ja mainet ning selgitada välja, mis juhtus rahapesu teemal, ning järsku on see suurim skandaal alates… noh, listeeriast? Martti Kuusiku libaloost? Kuidas seda standardit nimetatigi, mis siit paistab?

Püüame seda lahata korraks. Olematute tõenditega pannakse püsti välja mõeldud suur narratiiv. Selle võimendamiseks punnitab toimetus endale songa, iga natukese aja tagant tuleb nagu rindeteateid, iga tuntud ja tundmatu poliitik saab suurelt sõna, välja veeretatakse ekspertideks tituleeritud tavalised ekrefoobsed jutupaunikud, riigikogus nõutakse erakorralisi istungeid. Ühtäkki on riikliku tähtsusega kõikvõimalike päriselt konfidentsiaalsete dokumentide avaldamine.

Kõike seda kajastab üks meediagrupp moel, nagu oleks tegemist orkaani mõõtmetes poliitilise tormiga. Ainult et lähemal lugemisel selgub, et artiklist artiklisse korrutatakse ühte ja sama algupärast libalugu, mis mõne aja pärast ei ole enam “väidetavalt” vaid kindel tõsi. Korrutatakse, kuni lõpuks ei mäleta suures ähmimises ja sahmimises keegi küsida, mille üle see suur kisa käib. Tänaseks on juba tehtud eraldi rubriik, mille pealkiri tituleerib advokaadi üheselt rahapesijaks. Puhas laim, mitte enam libalugu.

Saame aru küll, mis toimub. Tegemist on süvariigi tervitusega mulle erakonna esimeheks saamise puhul. Vaja on ju süstemaatiliselt ära määrida kõik minu tegevused ministrina, et järgmistel valimistel oleks võimalik juba iseenesestmõistetavusega kuulutada mind läbikukkumiseks. Tegemist on rahapesijate ja neid kas oma tegevuse või tegevusetusega aidanud inimeste paanilise sööstuga takistada nende tegevusega seotud asjade tõhusamat uurimist. Ega ilmaasjata kõik reformarid ole nagu ussist nõelatuna saba peal.

Tegemist on fooni loomisega, et kutsuda esile umbusaldusavaldus minu vastu lootuses, et peale nädala jagu toimunud “skandaali” puhumist on koalitsioonis piisavalt käeväristajaid, kes võiksid pühaliku häälega rääkida, et nad suurest põhimõttekindlusest sellist käitumist nüüd küll kuidagi heaks ei saa kiita, mida nad meediast lugenud on! Ja tegemist on selge sõnumiga: kui sa lähed torkima rahapesuteemasid, siis võetakse sind rajalt maha. Kui see peaks õnnestuma ei hakka ükski mõistlik poliitik tulevikus enam seda teemat torkima.

Ja maha on mind mu ametist vaja võtta ju tingimata. Esiteks aitaks see lammutada koalitsiooni. Lisaks on järgmine eelarve tegemine ukse ees. Süvariik ja opositsioon teab ka väga hästi, millised vakantsid lähikuudel rahandusministeeriumis avanevad. Maksuameti peadirektor vahetub septembris. Maksuala asekantsler samuti lähiajal. Rahapesuandmebüroo juhi kohale on vaja uue aasta alguseks läbi viia konkurss. Kantsleri ametiaeg saab täis uue aasta alguses.

Kui maha ei saa võtta, siis tuleks vähemalt niipalju tümitada, et see neetud õigusabi leping tühistada. Rahapesijaga ju rahapesu vastu ei võitle! Huvide konflikt ikkagi, mõistate! Mis sellest, et isegi kõigi nende pikkade ja hüsteeriliste pealkirjadega värvikate artiklite läbi lugemise järel ei suuda keegi tuvastada, milles see konflikt täpselt seisneb. Aga lahti on vaja saada!

Muidugi tormavad sotsid oma parteilehe libaloo peale skandaliseeritud olema, see oli neil mitu nädalat ette omavahel koordineeritud. Mõistame loomulikult ka reformarite valmidust tahta suurt skandaali tekitada. Aga meie ülejäänud, terve mõistuse juures olevad inimesed peaks rahumeeli tõdema: skandaal? Mis skandaal?

Eks riigikogu võib alati esitada arupärimise ja korraldada ka umbusalduse, ma lähen sellele vastu väga hea meelega, et opositsiooni nende meeleheites veelgi rohkem masendada. Te peate ju aru saama, kullakesed, et selline rünnak teeb mind ainult jonnakamaks ja paneb veel rohkem edasi pressima.

Ühtlasi soovitan inimestel mitte lugeda EPL/Delfit ja reklaamijatel mitte osta neilt reklaami. Las hoiavad end üleval rahapesijate abiga, mitte teie klikkide või reklaamirahaga.”

14 commentsOn Martin Helme: olematute tõenditega pannakse püsti välja mõeldud suur narratiiv – see pole skandaal, vaid lihtlabane infooperatsioon

 • Avatar

  Siin pole isegi midagi vaielda ega ka arutada.Kõige lihtlabasem sotside ja punaoravate organiseeritud prrovokatsioon punase sopalehe kaasabil.Ja sellised põhulõuad nimetavad veel ennnast uurivateks ajakirjanikeks.Sea karjas on nemde õige koht.

 • Avatar

  Lootuses, et kui piisavalt palju ja kõigest kõrist karjuda, mõnele ikka midagi kõrva kostub. Üdini ülesärritatud ligilised ja nende kannupoisid pingutavad end või ribadeks, et valesid treida. Et nüüd USA venelast teenib, on ikka päris nõme teema. Tiks on ennegi sellestsamusest üritanud saia teha aga kuidagi ei taha õnnestuda, valed ei püsi koos. Keetku seegi paskvill moosiks ja määrigu omale pähe. Liberite lahinguväli püütakse võimalikult laiaks ajada, et igast valitsuse teost ja sõnast suur lahing alguse saaks, pesuehtne provokatsioon oma rahva vastu, mis peaks lausa karistatav olema. Puhas vaenu õhutamine läbi meedia.

 • Avatar

  Ärme nüüd unusta mis asi keris enne seda teemat. See oli homokiige ja sotsminni külma panemine. Ei tohi lasta tähelepanu sellelt kõrvale juhtida!

 • Avatar

  Martinit kahtlustatakse siis rahapesu uurimise nurjamise katses? Aga mis motiivil? EKRE on ju igati huvitatud õige süüdlase leidmisest. Kui neegerkurjategija sobis Läänele (mh Eesti kultuurimarksistidele) ikooniks, peaks sobima ka Vene rahapesijat nõustanud advokaat (kuigi ma ei saa aru, millal ja kui palju kedagi nõustati. Ühes ERR-i saates jäeti mulje, et Helme valitud advokaadifirma tegeleb tänini tolle Vene rahapesija puhtakspesemisega kavalate kokkuleppemenetluste kaudu). Ainus, kellel on motiiv ‘hiirt püüdvat kassi’ mängust välja puksida on endisel valitsusparteil, kes kõige häälekamalt sõna võtab. Aga kas rahvas näeb seda ebakõla läbi? Kahtlen.

 • Avatar

  Esiteks, rahapesu uurimiseks oli vaja palgata välisriigi spetse, kes seisaksid Eesti võimalike osalejate haardeulatusest eemal, sest Eesti õigussüsteem ei ole usaldusväärne, pole tarvis rohkem kui nimetada kahte kaasust – Indrek Tarand ja Mary Kross. Näiteid on rohkem, kuid Eesti õigussüsteemi korrumpeerunuks ja kambakraatlikuks pidamiseks piisab täielikult neist kahest. Teiseks, kogu opositsiooni, eelkõige valitsuse juhterakonnaks olnud Reformierakonna ja nende hääletoruks oleva vasakäärmusliku meedia ulgumine ja hammastekiristamine on tingitud hirmust asja ning sellega seotud inimeste nimede avalikuks tulemise ees, kuna Freeh` ja tema firmani Eesti tegijate semusidemed ei ulatu. Seega, oma naha päästmiseks on tarvis saavutada ameeriklastega sõlmitud õigusabi lepingu tühistamine, lisaboonusena nähakse võimalikku valitsuskriisi ja koalitsiooni lagunemist.

 • Avatar

  Seni on nii mõnigi libainfooperatsioon töötanud, need raiped on nii mõnegi inimese elu ära rikkunud, Eesti ei ole õigusriik, kui prokuratuur ei algata nende libaajakirjanike ning nendega seotud poliitikute kohta uurimist. Mina ei pea seda riiki enam õigusriigiks niimoodi. Võimu nimel hävitatakse kõik mis teele jääb…

 • Avatar

  EPL/Delfi arvab, saabki nii olema,et tekitavad skandaali ja valitsus tantsib nende pilli jargi. Suur pettumus on Ratase algatatud nn.expertiis.
  Martinile ainult vastupidavust,sest shaakalid ei maga.

 • Avatar

  Oli ju ette teada, et kogu selle asja üle või peale üritatakse mingi “skandaal” ehitada. Ja “skandaale” ehitatakse ikka samamoodi Maarjamaal. Kirjutatakse sama jama mitmes vormis nädalaid. ListeeriaHüsteeria oli ju õpiku näide.

 • Avatar

  Mis sellest oravate suhtekorraldusfirmast ikka tahta, mõistusega inimene saab niigi aru millega tegu.

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  See on lihtlabane laim.

 • Avatar

  Jah, seda olen tõesti märganud, et on aegu (nagu praegu), et peavoolumeediat sirvides on päevade kaupa tunne, et mingit kindlat artiklit või nupukest oled juba nädal tagasi lugenud ja see kordub iga jumala päev. Huvitav, kas autor saab selle koopia eest ka iga päev honorari? Igav, nõme, absoluutselt kasutu. Järjekordne kinnitus, et olen õigesti teinud, et ei oma raha ega veel enam oma aega nende väljaannete peale ei raiska. (pilku olen peale visanud poes, sest kursis võiks ju ikka olla, et kas see jaburdamine ikka kuidagi järele ei anna? Pealkirjade järgi leidub ka seal põhimõttekindlust. Ha!)

 • Avatar

  Juba Goebels teadis, et kui mingit valeväidet piisavalt palju kõikidest meediatorudest pasundada, siis hakatakse seda uskuma.

 • Avatar

  Miljardite pesuga on seotud paljud poliitikud lisaks rehvidele-stsidele ka praegu valitsust moodustatavates parteides. Lisaks neile poliitikutele pesemisele läbi sõrmede vaadanud asjapulgad erievates ametites, proksis, politseis ja mujal. Nii et pole midagi imestada, et peavoolumeedias on rahapesu uurimine pööratud hoopis EV õõnestamiseks. Edu Martinile sja ajamises, kergeks see ei kujune. Peab lootma, et USA vastavad organid jätkaksid uurimist, EL-s seda nagunii tegema ei hakata.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused