Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Orban on Ungari-, mitte Kremli-meelne

04.04.2022
Martin Helme

Eesti peavoolumeedia on aastaid tegelenud Ungari ja Poola rahvuslike ning konservatiivsete valitsuste mahategemisega. Uudised, mida me saame neist riikidest, ei ole mitte niivõrd uudised, kuivõrd narratiivi- ja kuvandiloome.

Vahel valetatakse päris otse ja läbinähtavalt, aga enamasti lihtsalt raamistatakse lugusid Orbani või Kaczynski suhtes negatiivselt ning jäetakse rääkimata kohalik kontekst või oluline osa loost.

Eriti hoogsaks on taoline tegevus läinud pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse, mil Orbanist on meie meedias üritatud erilise innukusega teha – nagu ikka – Kremli käsilast. See on muidugi täielik jama. Orban on ungarlaste eest väljas. Ta on 12 aastat võidelnud ungari rahva heaolu eest, Ungari riigi suveräänsuse eest, sündivuse, elatustaseme, turvalisuse, regionaalse tasakaalustatuse eest. Ta on seda hästi teinud ja selle eest nüüd juba kolmandat korda tagasi valitud. Ja ta on seisnud Ungari eest ka selles, et ta ei ole olnud suurriikide hüpiknukk. Erinevalt meie liberaalsest valitsusest.

Fideszi ja Orbani võit on suurepärane uudis. Suurepärane esimeses järjekorras loomulikult ungarlastele, aga suurepärane kõigile meile, kellele läheb korda rahvuslik uhkus, normaalne perekond, suveräänsus, kontrollitud immigratsioon, euroliidu võimukaaperduste tagasi tõrjumine. Ungari ja Poola on peamised jõud, kes seisavad hullumeelsete rohepöörete, immigratsiooni kaudu ellu viidavate rahvastiku väljavahetamiste ja perverssete homo- ning sooideoloogiate vastu, kaitstes nii ka normaalseid eestlasi.

Olen Euroopa rahvuslike erakondade kokkusaamistel Orbaniga korduvalt pikalt ja põhjalikult vestelnud ja hindan kõrgelt tema poliitilist vilumust ning läbinägelikkust. Loomulikult on see lihtsalt fanaatiliste liberaalide ajakirjanduse nime all esitatud laim, et ta on kuidagi Kremli-meelne. Ta on Ungari-meelne ja ei luba oma riigile pähe istuda Brüsseli „aparatšikutel“, mis ilmselt ongi peamine põhjus, miks liberaalid teda pidevalt sõimavad.

Loomulikult saatsin Viktorile ja tema erakonnale ka EKRE poolt õnnitlused võidu puhul. Globalistid said hea ketuka, ilus päev on!

 

Martin Helme, EKRE esimees