Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme pöördumine EKRE liikmete ja toetajate poole: Iga hääl loeb! Kutsugem kõik oma toetajad valima!

-
15.10.2021
Martin Helme
© UU

Küsitlused näitavad, et meie seis pole sugugi halb. See on tunnustus kõigile meie kandidaatidele, liikmetele ja toetajatele, kes on pingutanud, et viia meie sõnum inimesteni. Tänan teid selle eest südamest.

Head küsitlustulemused ei tähenda aga, et me võiksime viimasel hetkel end lõdvaks lasta ja loota, et hääled tulevad iseenesest. Me peame viimase minutini vaeva nägema, et kõik oma toetajad valima saada. Inimestel ei tohi lasta tekkida hoiakut, et nagunii tuleb tulemus ära.

Kutsun kõiki meie liikmeid, kandidaate ja toetajaid tegema viimastel päevadel marulist kampaaniat tänaval, sotsiaalmeedias ja loomulikult tutvusringkonnas, et veenda kõhklejaid meie poolt hääletama, et veenda toetajaid kindlasti välja tulema. Iga hääl loeb!

Teame ju varasematest kogemustest, et mõnikord on sõna otseses mõttes üks või kaks häält selleks kaalukeeleks, mis otsustab, milline kandidaat saab volikogusse, milline mitte. Ja teame sedagi, et vahel võib selle ühe kandidaadi muutus määrata ära ka võimalikud koalitsioonide kombinatsioonid. Seega veelkord: iga hääl loeb!

Meie erakond esitas täna kaebuse valimisteenistusele, et tühistataks e-hääletus. Põhjus on väga lihtne: sadade kandidaatide puhul ei ole e-hääletuse süsteemis nende nime võimalik leida. Süsteem muutis sadade inimeste nime lihtsalt ära. Kui masin muudab ära juba sadade inimeste nimed, kuidas me saame uskuda, et masinas ei juhtu midagi antud häältega?

Me peame kõiki oma toetajaid veenma, et nad annaks neil valimistel oma hääle paberi peal. Kõiki neid inimesi, kes on juba andnud oma hääle elektrooniliselt, peame veenma tulema pühapäeval uuesti valima ja andma oma häält uuesti, paberi peal. See on ainus viis, kuidas inimene saab kindel olla, et talle on tehtud nähtavaks kõik kandidaadid ja tema hääl loetakse õigesti.

Head toetajad!

Tänan veelkord teid kõiki tohutu panuse eest, mida olete viimastel kuudel andnud meie ühisesse üritusse. Olen kindel, et valimiste õhtul on meil põhjust rõõmustada ja uhke olla. Sinnamaani aga – viimane pingutus!

Eesti eest!

 

Martin Helme
EKRE esimees