Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme Prahas: meie oleme õigel pool ajalugu

-
24.05.2024
Rahvas Praha kesklinnas Martin Helme kõnet kuulamas

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme pidas eile kõne Prahas toimunud Euroopa rahvuslikke ja konservatiivseid erakondi ühendavas ID partei kogunemisel, kus jagati ühiseid sõnumeid ja näidati ühisrinnet valimiste lõpusirgel.

Kõnekoosolekut Praha südalinnas kuulas tuhandeid inimesi.  “Ida- ja Kesk-Euroopa riigid ja rahvad teavad kõigist kõige paremini, et vabadus ja jõukus on ohus! Sel korral on tulnud seda hävitama liberaalne režiim,” lausus Helme.

Martin Helme kõne:

Kallid patrioodid. Me seisame pöördelisel ajaloohetkel. 30 aastat tagasi saime meie, Ida-Euroopa inimesed, oma vabaduse tagasi. Pooled praegu elusolevad inimesed mäletavad veel, kui õnnetu ja kohutav aeg siis oli. Inimesed ei jaksanud uusi rõivaid osta, rääkimata pesumasinast või televiisorist. Enamik inimesi võis ainult unistada oma autost või oma kodu ostmisest.

See kõik oli plaanimajanduse ja sotsialismi praktiline külg. Kuid kõige masendavam osa elust sotsialismi ajal olid lõputud valed, millega pidime elama. Ajalehed valetasid, poliitikud valetasid, politsei valetas, õpetajad valetasid, su ülemus valetas sulle, vanemad valetasid oma lastele, kartuses neile kahju teha ja lapsed elasid tõde teadmata.

Me kõik mäletame ametliku propaganda võltsoptimismi, deklareerides edusamme igas elusfääris samal ajal kui kõik nägid, et asjad lähevad tegelikult hullemaks.

Ja kuna me suudame meenutada sotsialismi viletsust, siis tunneme selle ära, kui ta jälle oma inetut nägu näitab.

Täna on Euroopa Liit muutumas kiiresti meie silme all uueks rahvaste vanglaks. Sotsialistlik plaanimajandus koos täieliku ametliku ideoloogia, vaimu tuimestava propaganda ja jultunud valedega. Seekord ei nimetata seda sotsialismiks. Seda nimetatakse liberaalseks demokraatiaks. Aga see on samasugune – see on totalitaarne, see vihkab vabadust, see hävitab rikkuse ja see hävitab meie pärandit. See tahab meid oma identiteedist välja juurida ja meie enda mineviku kultuurilise katkestamisega välja pressida, et meiega oleks lihtsam manipuleerida ja meid kergem orjastada. Orjastada korrumpeerunud, dekadentlikule eliidile, kes tahab meid valitseda.

Head sõbrad, oleme teel hästiarenenud pärisorjuse poole. Meid tabanud massimigratsioon hävitab kogukondi. Ja see hävitab ühenduse, mis on inimestel oma mineviku ja ümbritseva maaga. Nii neile, kes tulevad, kui ka neile, kes on siin olnud põlvkondi.

See hävitab kogukondade, linnade, tervete riikide turvalisuse, see hävitab rikkuse. Ja samal ajal võimutseb siin eliit. Mida rohkem on kuritegevust, seda rohkem on neil ettekäänet jälgimisühiskonna ülesehitamiseks. Ränne ja sellega kaasnev terrorism on eliidile ideaalne vabandus, et meid kõikenägeva silmaga jälgida. Ka selles näeme sarnasusi nõukogude ajaga!

Meid on siia tõuganud ka kliimahüsteeria. Keegi pole kunagi suutnud tõestada, et 0,04% CO2-st Maa atmosfääris põhjustab kliimasoojenemist ja mis veelgi olulisem, et umbes 95% sellest 0,04 protsendist, mis on looduse poolt põhjustatud, on kuidagi ohtlik. Kliimahüsteeria on ajaloo suurim pettus, mille eesmärk on õigustada rikkuse ümberjagamist. See on ideaalne vabandus võtta ära kogu raha, võtta ära kogu vara, võtta ära kõik vabadused, et seesama korrumpeerunud, dekadentlik eliit saaks meid valitseda. Anna oma auto ära või planeet sureb! Anna ära oma köetud ja hästi valgustatud kodu! Tapke kõik lehmad ja hakake liha asemel prussakaid ja ritsikaid sööma, sest hoolite loodusest! Lõpetage laste saamine, sest see päästab elu planeedil Maa. Loobuge oma õigusest sõnavabadusele, meelsusvabadusele, kogunemisvabadusele… Ehk selle vaese ajupestud Rootsis koolist väljalangenu sõnadega – kuidas te julgete!

See kõik on pettus ja see on sama vana sotsialistlik unistus – sul pole midagi ja sa oled õnnelik. Eliit teab, mis on sinu jaoks parim. Erimeelsused on nende jaoks valeinformatsioon, libauudised ja otsene putinism.

Aga me oleme sellises olukorras varem olnud. Tumedad jõud, kes tahavad meid orjastada ja võtta kõike, mis meil on, on sama vanad kui Päike ja Kuu. Ainult, et seekord minnakse liberaalse demokraatia ja Euroopa Liidu lipu all. Enne olid ainult lipud teised ja loosungid teised, kõik muu näeb sama välja.

Meie, normaalsete, rahvuslaste, konservatiivide, vabadust armastavate suveräänide asi on oma jõud selle vastu koondada. Me ütleme ei immigratsioonile, ei kliimahüsteeriale, ei suurele vennale ja kõikenägevale silmale.

Teie, korrumpeerunud, õnnetud liberaalsed kaabakad, ei saa võtta minu autot, te ei saa võtta mu šnitslit, te ei saa võtta mu sõnavabadust ja te ei saa võtta minu riiki. Meie oleme normaalsed, meie oleme õigel pool ajalugu. 21 sajandist saab meie sajand ja me purustame teie liberaalse korra. Meie oleme vastupanuliikumine ja võitlus on alanud!