Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: rohepööre viib meid lähikümnendil autodeta ühiskonda ja teletorni kõrguste tuulikutega merevaadeteni

-
16.02.2023
Martin Helme kutsub valima ainsat erakonda, kes ei ole rohehulluks muutunud.
© UU

Meil on äsja tulnud kaks jubedat otsust, mis aitavad paremini näha õilsate ja ilusate loosungitega müüdud rohepöörde tegelikku sisu.

Europarlament otsustas äsja, et juba 12 aasta pärast ei tohi Eestis ja mujal Euroopas osta ega müüa bensiini või diisliga töötavaid autosid. Jutt sellest, nagu jõuaks me kõik järgmise kümne aastaga asendada praegused sõidukid 60-70 tuhat eurot maksvate autodega, on inimestele näkku irvitamine. Sisuliselt öeldakse meile, et lähikümnendil toimub sunniviisiline ühiskonna üleminek autodega ühiskonnast autodeta ühiskonda.

Jõuame ringiga tagasi eelmise suure liidu töörahva paradiisi, kus lihtne inimene sõitis täistuubitud ühistranspordis ja parteinomenklatuur ning kolhoosiesimees, vabandust korporatsiooni CEO, sõidab lihtsurelikule kättesaamatu elektriautoga. Ja parem ongi, sest juba praegu maksab elektriauto laadimine rohkem, kui paagitäis seda va fossiilkütust.

Ja teine tore uudis on, et sel suvel hakkab riik plaani järgi müüma tuulikuparkide alasid. Küll maal ja merel ja kõva raha eest! Kohalikest sõidetakse üle sama tuimalt ja sama julmalt, nagu praegu Nursipalus, sest tänane koalitsioon võttis sügisel vastu seaduse, mis käsib kümnendi lõpuks Eesti kogu elektri toota tuulest ja päikesest.

Selle saavutamiseks on plaan praktiliselt terve Eesti meri ja pool maad täis toppida tuulikuid, mis suuremad kui Tallinna teletorn, kuid erinevalt teletornist tekitavad keerlevad labad lõputut undamist ja varjude vilkumist, mis ajavad hulluks nii inimesed, linnud kui loomad. Aga ärge muretsege, see elekter ei hakka tulema mitte Eestisse – selleks ei ole meil vajalikku võrku ega kaableid merest maale – küll aga hakkab eesti maksumaksja seda võikalt keskkonnakahjulikku, kuid ametlikult “roheliseks” kuulutatud asja oma rahaga subsideerima.

Kui olete kuulnud liberaale õhinal rääkimas, kuidas tuuleenergia on nii-nii odav ja tulevikus subsideeritakse seda vähempakkumisel fikseeritud summaga, siis tegelikult ütlevad nad teile, et me garanteerime tuulemeestele kindla tulu ka ülepakkumise ajal tekkiva nullhinna puhul ning eesti tarbija subsideerib saksa, rootsi või poola tarbijat.

Meie erakond on ainus, mis lükkab üheselt tagasi rohepöörde nimelise rikkuse massilise ümberjagamise plaani ja seisab odava, kodumaise ja stabiilse elektri eest!

Valimised on kahe nädala pärast!”

Martin Helme,

EKRE esimees ja kandidaat järgmisel Riigikogu valimistel