Martin Helme: Urmas Viilma valimiskompass näitab riigivõimu, mitte ristiinimese suunas

Martin Helme arvates on EELK valimiskompassiga näidatud tänu riigivõimu poolt eraldatud raha eest.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütleb oma sotsiaalmeedia postituses, et EELK ei teeni oma valimiseelistuste propageerimisega mitte kristluse, vaid riigivõimu huve.

“Urmas Viilma “kompass” jätab ikka väga halva maigu suhu. Kõik saavad ju aru, et selle kompassiga antud heakskiit võimuparteidele on tänu ja kummardus selle eest, et istuv valitsus andis EELK-le ligi 7 miljonit eurot maksumaksja raha.

Panna abordifanaatikutest ja kooseluseaduse eestvedajatest sotsid ja Refid, kes impordivad Eestisse islamit ning propageerivad sõna- ja südametunnistusvabaduse piiramist, ettepoole Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, on ikka tase!

Samamoodi on tase jagada Keskerakonnale punkte sõna- ja südametunnistusvabaduse kaitse eest, kuigi kõik saavad ju aru, et niinimetatud vihakõne kriminaliseerimine, millest Keskerakond oma programmis räägib, on otseselt suunatud nende inimeste pihta, kes soovivad kritiseerida homoagendat ning tõrjuda homopropagandat koolides ja lasteaedades.

Punkte said samas teemas ka sotsid ja Reformierakond, kuid meie erakond, kes selgesõnaliselt välistab vihakõne kriminaliseerimise, sest me teame, et sellega tullakse kallale just kristlastele, siin kategoorias punkte ei saa. Vaata aga!

Sama stiil läbib kogu kompassi. See ei ole kahjuks esimene kord, kui EELK juhtkond on võimu ees lipitsenud purukeste eest. Tuletan meelde, milline halb maik jäi inimestel suhu, kui EELK pagulasi propageeris ja vastu võtma ärgitas. Ka siis ikka selle eest, et koos pagulasega anti peotäis seekleid.

Küllap saavad targad inimesed kirikuvalitsuses ju aru, et see, mis nad teevad, on vale isanda teenimine. Kahju, mida niisuguse käitumisega tehakse kiriku autoriteedile ja reakristlaste moraalile on lihtsalt mõõtmatu. See on midagi enamat, kui moraalne korruptsioon. See on litsi löömine. Häbi!”

Loe ka: Kas peapiiskop vahetas kristlikud väärtused seeklite vastu?

Kommentaarid