Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: Valitsus asub meediaväljaandeid uue seadusega suukorvistama

-
15.02.2021
Valitsejad püüavad opositsiooni kõigi võtetega maha suruda

Tsensuuri ja liberaalse totalitarismi kehtestamine uue valitsuse poolt saab täna esimese sammu parlamendis.
Hoidsime valitsuses pikalt kinni meediateenuse seadust. Tegemist suures osas tehnilise regulatsiooniga, kuid sinna on peidetud õõvastav jupp.

Nimelt antakse elektroonilised meediaväljaanded TTJA järelvalve alla mitte tehnilise, vaid sisulise osa üle.
Meediaväljaannetele pannakse ette pikk ja põhjalik nimekiri teemadest, mida nad peavad käsitlema sallivas ja mittediskrimineerivas võtmes, st peavad rääkima liberaalse ideoloogia sõnadega ja raamidega. Kui nad seda ei tee, saavad nad trahvi või võetakse litsents ära.

Kui see seaduseks saab, hakkab TTJA-s olema kaks suvalist ametnikku, kes otsustavad, mida võib ja kuidas võib meedias öelda. Kui valesti läheb või ametnikul on lihtsalt halb tuju, siis – kõmm – kanal eetrist maha! GLAVLIT on tagasi!

See on üks osa liberaalsest programmist kehtestada riikliku ideoloogiaga kuulekusühiskond ja suruda maha sõna-, südametunnistus- ja poliitiline vabadus. Suruda maha pluralism ning eriarvamus või kriitika võimulolijate suhtes.

Meediateenuse seadusega asutakse suukorvistama väljaandeid, vihakõneseadusega üksikisikuid. Need on sama programmi eri instrumendid.

Kõik need Reformierakonna ettepanekud liitumiseks Venemaaga ja rubla kasutuselevõtuks, mis nad abielureferendumile tegid, olidki ikka siirad, sest see, millist totalitaarset ja tsensuuriga riiki nemad ehitavad, ei erine kuigi palju Putini Venemaast või Lukašenko Valgevenest. Keskil, nagu ikka, on kama.

Tsensuur on Eesti põhiseaduse järgi keelatud. Me teeme kõik endast oleneva, et seda ei tuleks ja Eesti jääks ka Reformierakonna ajal vabaks riigiks.

Martin Helme
EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees