Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: varsti saame näha, mis vorsti Reformierakond sotsidele ja isamaalastele pakkus

31.08.2021
Martin Helme
© UU

“Õnnitlen Alar Karist tema uues ametis! Loomulikult oleks me tahtnud, et valimised jõuavad valimiskogusse, kus oleks saanud üles seada Henn Põlluaasa ja koguda talle hääli.

Siiski, on ka põhjust rahul olla. Me keegi ei pea enam taluma Kersti Kaljulaidi pööraseid ja sõgedaid etlemisi. Päev on selle mõtte juures kohe helgem!

See teekond, mis mul Hennu valimisvõidu saavutamiseks peas oli, sai realiseeruda eeldusel, et mitu kriitilist hetke oleks läinud meie kasuks. Ei läinud. Asjaolu, et Karis siiski riigikogus kohe ära valiti, näitab minu meelest selgelt, et ülejäänud erakonnad hakkasid üha enam närvi minema võimaluse peale, et liigutakse edasi valimiskogusse ja seal ei suuda nad tulemust kontrollida. Lihtsamalt öeldes, hakati päriselt kartma Hennu kandidatuuri.

Asjaolu, et Isamaa väga jõuliselt oma saadikuid Karist toetama pressis ning sotsid üleöö kannapöörde tegid, näitab minu hinnangul aga seda, et me näeme uue koalitsiooni kontuuri kompamist.

Poliitiliselt pole mingit muud ratsionaalset seletust, miks peaks kaks väikest opositsioonierakonda minema Reformierakonnale appi. Keskerakond mingeid pakkumisi ei teinud, seega on küsimus, mida pakkus Kaja Kallas Seedrile ja Saarele.

Poliitikas ei tehta asju lihtsalt niisama, midagi pidi vastu saama. Midagi kaalukat, lihtsalt mingi eelarvelubadus või eelnõu toetamine ei ole piisavalt kaalukas. Küllap saame varsti näha, mis see vorst oli, mida refikad kahele väikeparteile lubasid.”

Martin Helme, EKRE esimees