Martin Helme: võitleme rahapesuga jõulisemalt kui varasemad valitsused, kuid ei anna otsustusõigust Brüsselile!

Arvamus,
- Updated
©UU
Martin Helme

Eesti meedia on üles noppinud Reutersi uudise, mis on tõenäoliselt alguse saanud rahulolematute Brüsseli ametnike infost ja mis püüab jätta muljet, nagu oleks Eesti koos Ungari ja Tšehhiga vastu Euroopa Liidu plaanile tugevdada rahapesuvastast võitlust. Tegemist on muidugi ülimalt tendentsliku, et mitte öelda libauudisega.

Eesti tänane valitsus tegeleb rahapesuvastase võitlusega sisulisemalt ja jõulisemalt kui ükski varasem valitsus Eestis. Me toetame ka tervet hulka ettepanekuid, mis on välja käidud euroliidu riikide vahel rahapesuvastase infovahetuse ja koostöö parandamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teatavasti on aga Brüsseli lahendus igale probleemile “rohkem võimu EL-ile”. See tähendab, et soovitakse ka rahapesuvastase võitluse egiidi all luua uus euroagentuur ning võtta liikmesriikidest selle kätte tervet hulka otsustusõigust, regulatsiooni kehtestamise võimu ja aruandluse kohustust.

Seda ma ei toeta ja hakka ka toetama. Elu on näidanud, et otsustamise ja regulatsiooni ära andmine kõrgemale ja kaugemale ei ole sugugi parim viis lahendada probleeme. Seega, Brüsseli poolt välja käidud rahapesuvastase võitluse tõhustamise plaanile oleme vastu ainult ühes aspektis ja see on küsimus suveräänsusest ning subsidiaarsusest, mitte rahapesust.

Martin Helme
rahandusminister

12 commentsOn Martin Helme: võitleme rahapesuga jõulisemalt kui varasemad valitsused, kuid ei anna otsustusõigust Brüsselile!

 • Avatar

  Martinil igati õigus sest brüssel on u. sama mis meil reformierakond, valetajad ,neegriarmastajad, varastajad jne.Pool reffidest on selle rahapesuge kundlalt seotus , selles pole mingit kahtlustki ja selleks tahabki brüssel seda oma kätte saada et kinni mätsida.Välja sellest kümme korda hullemast liidust kui NL oligi.

 • Avatar

  Õige, Martin, ei ühtegi otsust ega direktiivi enam brüsselist, las va föderalistid otsustavad seal üksteise üle. Ime, et veel ei ole brüsselist tulnut määrust, kuidas wc paberit kasutada—KAS EEST TAHA POOLE VÕI TAGANT ETTEPOOLE, probleemi võiks ju uljana tsernogorova—toom püstitada, sobib ka ansip, fooliumimees.

 • Avatar

  Küll prantsusmaa ja saksamaa rahvusriikide raha varsti oma pankadesse viivad,maksame nii,et silmad sinised.

 • Avatar

  Lühike ja selge vastus.
  Au meie aja kangelastele !, mis muud…

 • Avatar

  Millal ekskommunistide erakond- ekre lõpetab oma tegevuse? Loodan, et peatselt!

 • Avatar

  Ma ei saa Martinit aru. Ise ta käis USA-s andmas carte blanche’i parapesu uurimisele nüüd aga räägib midagi suveräänsusest.

 • Avatar

  Jälgid erapoolikud sbarakkudest tatisepad. Delfis oli täna ka teisest poliitikust uudis, nimelt Taavi Rõivase kohta oli artikkel “Taavi Rõivas taastab lapsepõlvekodu: naabrid on olnud väga toetavad”. No tere paipoiss! Ma küll täpselt aru ei saa kumb lakub sügavamal kumma tagumikku – kas Ekspress Grupp Taavi Rõivase oma või maksis Rõivas selle artkli kinni ja määris veel salvi ka peale!

 • Avatar

  Anna tuld, Martin! See on ju nii tüüpiline, et see teine pool otsib aiaauku ka sealt, kus aedagi pole. Näen mõnuga, kuidas föderalistid annavad hagu ja kui hakkab neid exiteid tulema, siis ei jätku neil isegi enam läbirääkijaid. Siis jõuame olukorda kus nad ütlevad: Minge ja kõngege, meil on uutest järjekord ukse taga. J me läheme, hingame täiel rinnal vabadust!

 • Avatar

  Üliõige tegu sest brüssel on sinna samuti seotud kui reffidki eesotsa” maailma parima “rahandusministriga.

 • Avatar

  Mida teha. Selliste uudiste valguses, ja miks ma kahtlustan,
  et Eesti pole selles kaugeltki üksi, adun see poleks odav ega ideaalne lahendus
  aga järgida UK eeskuju. Ega hullemaks ikka enam minna ei saa?
  Või oleme optimistid, saab, saab?

 • Avatar

  Me pole seni kuulnud uurimise alustamisest Eestis hiljuti avalikuks saanud rahapesu osas, kuhu on ilmselt mässitud märkimisväärne osa reformarite tagatoast.
  Ka välismaise uurimise edenemisest on vähe kuulda ning isegi kahtlustust pole ka kellelegi esitatud. Või pesid siin raha jalgalasknud marslased?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused