Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helmel on õigus ja Martin Heremil mitte

-
19.02.2023
Eestis üritatakse jätta muljet, nagu asendaksid paarkümmend Lõuna-Koreast saadud võimsat liikurhaubitsat lausa kõiki kaotatud kaitsevõimekusi.
© Scanpix

“Kummalisel kombel arvavad nii Putini kui meie uusliberaalsed propagandistid, et lugejad-kuulajad ei viitsi või ei oska nende esitatud väidete paikapidavust kontrollida.

Kahetsusväärselt pidas EKV juhataja kindral Herem vajalikuks avalikult poliitikute vaidlusesse sekkuda. Kahtlemata on ka temal õigus isklikule eelistusele ning arvamusele, kuid seni oli Eestis kombeks, et kõrged sõjaväelased avalikult meedias arvamust ei avalda.

Asja teeb veelgi hullemaks, et kindral Herem otsustas hr. Martin Helmet valetamises süüdistades esitatud väiteid valega ümber lükata. Kuna lisaks päris ülikoolis omandatud teadmistele õnnestus mul eluülikoolis omanda ukraina keel tasemel, mis võimaldab vaadata Ukraina telekanaleid ning lugeda sealset kirjutavat meediat, siis otsustasin vaadata järgi, mida kirjutas Ukraina meedia Eesti relvade, eelkõige haubitsate annetamise kohta. Lehitsesin siis enne sõda Zelenski-meelse ning -vastase meedia arhiive. Selgus, et seal leitud uudised kinnitavad hr. Helme sõnu. Üks näide:

23.01.23 avaldas internetiportaal Censor.net “nupukese” kus on kirjas EV suursaadiku hr. Kaimo Kuuski sõnad, et Eesti annetas Ukrainale KÕIK 155mm haubitsad. Originaalis: Посол Естонії в Україні Каймо Кууск повідомив, що його країна віддасть всі 155 мм гаубиці Україні.

Tekstist saab ka teada, et lisaks on annetatud kümneid nõukogude/vene järelveetavaid 122mm haubitsaid. Kogu uudise tekst on loetav SIIT 

Eestile sõbralike riikide militaarportaalidest (paraku meil endil on alarahastatud ja alarelvastatud relvajõudude varud salastatud) võib lugeda, et Eesti maavägedel oli järelveetavaid vene standardiga haubitsaid D-30 ca’ 42tk ning lääne standardiga FH70 haubitsaid 24tk. Seejuures on ingliskeelsest Wikipeediast informatsioon EKV järelveetavavate haubitsate kohta üldse kadunud, justkui neid meil enam üldse ei ole.

Eestisse jõudsid käesoleva aasta alguseks 18 Lõuna-Korea päritolu liikurhaubitsad K-9. Vene-Ukraina sõja käik on isegi minusugusele “diivanikindralile” selgeks teinud, et liikurhaubitsad ning järelveetavad haubitsad ei asenda lahinguväljal üksteist, küll aga täiendavad üksteist. Paraku on meie relvajõudude kaudtule võime praegusel hetkel jäänud lubamatult nõrgaks ja ühejalgseks.

Pean lisama, et Eesti kajastamist Ukraina meedias huvitav kuulata ja lugeda. Ollakse väga tänulikud toetuse pärast, samas ei jää seal maal tähelepanuta Eesti riigi- ning erafirmade tegevus vene kaupade vahendamisel maailma. Samuti andsid Ukraina Youtube kanalis ‘грошi’ kajastatud endise Välisluureameti juhi Mikk Marani sõnad suure osa Eesti poliitilise ning ärieliidi seostest Kremliga tema vabastamisele tunduvalt erineva rakursi kui kohalikust meediast saime.”

A.P. (autor on toimetusele teada)