Mati Alaver ja tema üks aasta tingimisi

Arvamus, Repliik,
©Scanpix.
Mati Alaver kohtus.

Suusatalv käib täies hoos, kuid eestlastel, kelle jaoks oli see ala au ja uhkuse küsimus, pole enam kellelegi kaasa elada. Ei, see pole kliimasoojenemise tagajärg. See on keemikuks ja suisa akadeemikuks kutsutud Mati Alaveri „teene“, kelle äri, et mitte öelda omakasupüüdlikud inimkatsed viisidki meie suusatajad ootamatult tippu ja kelle vahelejäämine tõi kogu riigi suusaspordi sealt ka kolinal alla.

Koondis on häbiga laiali jooksnud, sponsorid kõrvale astunud ja mõni suusatajad, kas kõrvaldatud, ise loobunud või leidnud uue ala laskesuusatamise näol, kus liigutakse küll edasi, kuid tulistatakse huupi ja jagatakse ikka viimaseid kohti. Andrus Veerpalu käib mööda nurgataguseid, Mati Alaver mööda kohtusaale. Detsembri alguses langetati ka otsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Austria dopingujuurdlust vedav Hansjörg Mayr Innsbrucki prokutatuurist kinnitas ERR-ile, et Mati Alaveri kriminaaluurimine lõpetati Austria prokuratuuris seoses Eestis jõustunud kohtuotsusega, mis tähendab, et Austrias pole enam millegi üle otsustada.

Harju maakohus mõistis novembri keskel kinniste uste taga Alaveri dopingu tarvitamisele kallutamises süüdi. Riigiprokuratuuriga sõlmitud karistusleppe kohaselt karistati Alaveri aastase tingimisi vangistusega poolteiseaastase katseajaga. 65-aastane Alaver end ise süüdi ei tunnistanud. Kohtu otsust ta edasi ei kaevanud. Ongi kõik?

Suusaspordi hiigelaegadel imbusid kogu selle musta äri servale ka poliitikud. Reformierakonna üks käilakujudest Toomas Savi oli juba siis, kui Alaver oma äri ajas, suusaliidu president. Vastukaup ei jäänud tulemata. Täna istub samuti dopingukahtlustega vahele jäänud Kristina Shmigun Reformierakonna pingireas parlamendis.

Loomulikult ei ole dopinguprobleemid ainult Eesti sportlaste rida, mäletame veel selgelt, kuidas see jama ka mõne aja eest Soomet valusalt lõi. Nüüdseks on nad jalule tõusnud.

Aga väikese Eesti jaoks on see hoop katastroofiline. Nõnda tulebki meil maailmas läbilöömiseks ja silmapaistmiseks leida spordialasid, mis pole kuigi paljuharrastatavad, olgu selleks kas või autoralli.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused