Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mati Kuklane: “Kaja Kallase majanduspoliitika viib meid Euroopa mudaliigasse”

-
28.03.2024
MATI KUKLANE

Kui 2021 aastal Martin Helme rahandusministri kohast sunniti loobuma, oli Eesti SKP elaniku kohta möödunud Hispaaniast ja Portugalist. Koos Kaja Kallase võimule saamisega algas ka allakäik.

Nüüdseks näeme eelmainitud riikide tagatulesid ja tuleme selg ees vastu Poolale ja Rumeeniale. Eesti Panga analüütikud ennustavad, et sel aastal majandus veel langeb 0,6% aga järgmisel aastal tõuseb juba mühinal, suisa 3,6%. Helesinine unistus. Tohutu inflatsiooni, energiahindade tõusu ja maksudega mängimise tingimuses meie majandus jätkab langemist.

Turistid on Eestile selja keeranud, sest kõik on mõttetult kallis, ettevõtted muudkui koondavad, maksutõusud hävitavad tarbimist ja koos sellega langeb maksulaekumine.

Kuhu on jäänud Kaja Kallase poolt laenatud ligi kuus miljardit? Eilsel teledebatil tõi Urve Palo välja, et meil on pea 48 000 haldusala töötajat ja kulud neile on tohutult suuremad kui bürokraatlikes põhjamaades Soomes ja Taanis. Samas nende palgad on ebaproportsionaalselt suured võrreldes riigi keskmise palga ja pensionitega.

Kolm aastat on meie majandust hävitatud ja kolm aastat tahavad liberaalid seda hävitustööd veel jätkata ja olemegi kaotanud terve põlvkonna pingutuse Eesti riigi ülesehitamisel jagades Bulgaariaga Euroopa vaeseima riigi tiitlit.

Mati Kuklane, EKRE Juhatuse liige