Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meediakriitika: Natalie Mets lahmib suvaliste repliikidega

-
01.08.2021
Maalehe toimetus
© Uued Uudised

Facebooki keskkond Meediakriitika vaatleb sotsiaaldemokraatide poliitilist suhtekorraldust EPL-i arvamusartikli rubriigis ehk analüüsib lugu “Natalie Mets: ärge saatke kultuuriministrile kutseid, vältige temaga kontakte”.

“Üldiselt on see muutunud eriti Ekspress grupis tavaks, et vasakpoolset maailmavaadet esindavatel poliitikutel on pääs EPL-i lehekülgedele vaba.

Seejuures ei tülita toimetus poliitretoorikat avaldavaid autoreid tülikate ajakirjanduslike nõudmistega tekstile, põhimõtteliselt võib saata puhtakujulise suhtekorraldusteksti, mis ei pea vastama ühelegi ajakirjanduseetikastandardile. Nii ka siin.

Olematu, lisaks ka suhteliselt totra väljamõeldise, “öölinnapea institutsiooni” “kandidaat” Natalie Mets lihtsalt ründab suvaliste repliikidega nagu mõõdutundetud liialdused või alusetud sildid kultuuriministrit ja EPL avaldab.

NÄITEID:

1. “Kultuurivaldkond ei ela kolmandat piirangute lainet üle, aga teist on saamas vandenõuteoreetikute ja vaktsiinivastaste vapiloom.”

KOMMENTAAR: Täiesti kultuuritu ja alusetu sildistamine.

2. “Kui me tahame tulevikuski uhked olla oma dirigentide, sportlaste, näitlejate ja kunstnike üle, on oluline, et kultuurivaldkond püsiks avatuna. Selleks on tarvis, et võimalikult paljud inimesed end vaktsineeriksid.”

KOMMENTAAR: Väga tore, ainult et nagu valitsuse viimane otsus näitas, siis vaktsineerimine ei taha ühiskonna avatust. Valitsus kehtestas äsja piirangud nii vaktsineerimatutele kui vaktsineerituile.

3. “Ei ole mõtet rääkida, kuidas eestlased on laulu-, tantsu- ja vehklemise rahvas samal ajal ringi jalutades ja potentsiaalselt viirust levitades.”

KOMMENTAAR: HALLOO. Mis on ühel teisega pistmist?

4. “Minu üleskutse kultuurivaldkonnale on boikoteerida Anneli Otti seni, kuni ta on end kindlasti vaktsineerinud ja selle avalikult välja öelnud.”

KOMMENTAAR: Pole isegi teada, kas Anneli Ott on vaktsineerimata või mitte, aga tuleks ikkagi “boikoteerida”?

5. “Eesti kultuur on väljasuremisohus. Vaja on selget sõna ja veel selgemat tegu. Piirangud ei ole lahendus, vaktsineerimine on.”

KOMMENTAAR: Kindlasti mitte koroona tõttu. Küll aga kõikvõimalike muude laiemate ühiskondlike protsesside tõttu, mida poliitikas esindavad ennekõike tänased sotsiaaldemokraadid – näiteks globalism, identiteedipoliitikad jne.

6. “Ärge riskige koroonakoldega lastes oma sündmusele sisse inimest, kes ei austa valdkonda, mida esindab piisavalt, et kaitsta end ja teisi, näidates sellega eeskuju ka teistele kultuuritarbijatele.”

KOMMENTAAR: Täiesti ajuvaba verbaalne manipuleerimine. Mida see lause üldse tähendama peaks?”