“Meediakriitika”: peaministri postitus valitsuse esimese aasta saavutustest mõjub ebaadekvaatse ja reaalsusest irdununa

Arvamus,
©UU
Sellel valitsusel pole midagi asjalikku ette näidata.

Sotsiaalmeediakeskkonnas “Meediakriitika” analüüsitakse tabavalt Kaja Kallase poolt 26. jaanuaril Facebookis tehtud postitust, milles ta kiidab oma valitsemisaasta saavutusi.

“Tekib mulje, et peaminister elab mingis infomullis. Antud sõnavõtt mõjub ebaadekvaatse ja reaalsusest irduvana. Poliittehnoloogiliselt manipuleeriv retoorika ja madal poliitiline kõnekultuur on kujunenud sellele valitsusele iseloomulikuks karakteristikuks, mis kroonib senist valitsemisperioodi otsekui hallituserull halvaks läinud tordil.

Näiteid:

1. “„Lõppes ühiskonna gruppide üksteisele vastandamine ja vähemuste kiusamine.”

Meil on varsti ligi aasta olnud keelatud ligi 40% elanikkonnast ligipääs reale avalikele teenustele ja avalikes siseruumides liikumine, ühiskond on jagatud vaktsineerimispasside alusel kaheks. Seejuures on vaktsineerimata vähemust lisaks diskrimineerimisele kiusatud, kirutud, sildistatud, survestatud, marginaliseeritud, peetud neile dotseerivaid loenguid jne. jne. jne. Suurem osa sellest valitsuse korralduste alusel.

Ühiskonnagruppide üksteisele vastandamine ja vähemuste kiusamine mitte ei “lõppenud”, vaid algas – ja seda sellises mastaabis, valitsuse poolt monopoliseerituna, millist veel mitte kunagi pole olnud. Selline inimeste jagamine kaheks, nii et eri gruppidele rakenduvad erinevad inimõigused, on täiesti pretsedenditu Eesti ajaloos.

2. “Meil ei ole enam valitsuses inimesi, kes külvaksid vaenu ja lõhestaks ühiskonda”

Kas peaminister ei lähe arvesse? Võibolla tasuks tutvuda sellega, millise hinnangu annab peaministri ja valitsuse tööle avalikkus? Mõlema reitingud on sellised, et ilmselt ei pea kaua ootama, kuni Reformierakond ise võtab selle valitsuse maha.

3. “Täna aasta tagasi oli Eesti kobarkriisi küüsis”.

Eesti on täna, Kallase valitsuse aastase tegutsemise järel kordades suuremas kriisis kui selle valitsuse ametisse astudes. Aasta tagasi polnud muud kriisi kui vaid võrdlemisi hästi kontrolli all olev koroonasituatsioon. Valitsus oli just viinud läbi aktsiisilangetuse, mis oli majanduse koroonast taastumise üheks oluliseks võtmeks.

Täna on Eesti lisaks koroonakriisile – mis võimendus just selle valitsuse ametisseastumise JÄREL ka raskes energiakriisis – elektrist ja gaasist kuni kaugkütte ja mootorikütusteni.

4. “Kadus ka alternatiivfaktidest lähtuv valitsemiskultuur.”

Tegu on alusetu sildistamisega, mis tõenäoliselt Jüri Ratast kui eelmise valitsuse juhti ei rõõmusta. Sellised sõnavõtud tõenäoliselt selle koalitsiooni tervist paremaks ei tee ja pikka iga ei ennusta sellele.

5. “Oleme suutnud enam-vähem toime tulla nende probleemidega, mille lahendus sõltub suuresti meist endist”

Selle peale saab vaid öelda, et hinnangu sellele annab valija. Hetkel näitavad reitingud, et rahva enamuse arvates pole valitsus ja valitsusjuht nende probleemide lahendamisega hakkama saanud.

Andri Zee

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused