Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Postimees, va lauaalune klatšimoor!

18.07.2023
“Too Old to OnlyFans: Too Young to Lie”. Gerli Tali foto

Hapukurgi hooaeg eesti peavoolumeedias tähendab, et pealtnäha soliidne väljaanne kammib sotsiaalvõrgustike sogast vett kahe nooda asemel kahekümnega, ja kogu saak – ogalikud, konnakorjused, uppunute sandaalid, roostetanud konservkarbid – laotatakse laiali mööda paber- ja virtuaalset trükipinda.

Klikid ei haise. See, et kunagine kvaliteetajakirjandus on muutumas interneti klatšimooride põletikuliseks apendiksiks, ei häiri kedagi. Ainus ühiskondlik funktsioon, mida täidavad sealjuures vanad teenekad lehed, on internetiklatši toomine vanurite kodudesse, kes muidu jääksid ju sellest saastast ilma.

On juba aastaid teada, et oravapealine peavool ei saa läbi EKREta. Kui ei maini paha sõnaga rahvuskonservatiive, siis ei eritu Kaja Kallasel maomahl ja ta ei eralda peavoolule enam raha ja tõstab ajakirjandusmaksud veelgi kõrgemale.

Nii et Postimees haaras kinni lausa interneti pepu- ja tutinäitamise ressurssidest, et leida mingi seos maailma pahupoole ja juulikuiselt puhkava EKRE vahel.

Eestluse eest kindlalt köndil seisev rahvusleht avaldaski kauni loo „VULGAARSED KIRJAD / Onlyfansitar Helery Tõkke EKRE liikme kirja kohta: see oli viimane piisk, hirmutas judinad peale“.

Pildil mingi alalõuani tätöveeritud naisterahvas, kes vaatab kaamerasse üsna rahutu pilguga, suu on veidi krimpsus, nagu puhkeks inimene peatselt nutma.

„Jah, mulle on öeldud, et mu enda süü, et ma selliseid pilte teen… Aga ma olen ju kunstnik, see on mu töö. Ma ei jaksa oma viimaseid eluaastaid hirmus elada!“ räägib raske haigusega võitlev onlyfansitar Helery Tõkke, kes väidab, et lahkus Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) kiusu ja vulgaarsete kirjade tõttu. „Ta avaldab pidevalt äärmiselt väljakutsuvaid poolalastipilte, saatsin talle vaid ühe sõnumi, mis polnud põrmugi ähvardav ega ahistav,“ ütleb EKRE liige, kelle kiri ühel päeval Helery postkasti potsatas. „Paadunud hetero, konservatiiv, ei vaktsineeri ja sugu ei vaheta!“ seisab EKRE liikme Aldo Roomere Facebooki konto kirjelduses. Viimane ei eita, et on OnlyFansi platvormil tegutsevale endisele erakonnakaaslasele Facebookis kirjutanud. Seda, et kirjutatu kuidagi ahistav oleks, Roomere ei leia,“ vahendab Postimees.

Ei oska öelda, kas nõrga närvikavaga ja raske haigusega võitlev inimene ikka peaks iseennast pakkuma internetis erootilisel moel välja, sest ka õelad kommentaarid on ju üks meie peavoolumeedia uusnormaalsusi. Kui ei oleks klikke ja kommentaare, ei teeniks ei meedia ega OnlyFancy staarikesed raha, mis olevat vahel ka päris üsna suur.

Kui sa müüd kasvõi virtuaalselt oma keha, siis oled sa kaubapakkuja, kellele laieneb reegel „klient on kuningas“. Ja kui pakutav kaup on kliendi arvates ebakvaliteetne, siis ärge ostja peale pahandage, kui ta annab sellest märku.

Minule isiklikult vahendas Postimees selle loo näol üsna ebakvaliteetset nii ajakirjandusliku kui ka esteetilisuse mõttes kauba. Võib-olla olid need kirjad, mida ma lugeda ei kavatsegi, tõesti vulgaarsed. Võib-olla.

Aga Postimehe lugu on oma poliitilise aktsendiga kohe kindlasti ajakirjanduslikult ebaeetiline ja inetu.

Lugupeetud Priit Hõbemäe juhtimisel võib hea Postimees muutuda ikka päris raipesööjaks. Kusjuures aetakse näost sisse ja siis läbimälutuna lugeja ette seda, mis pudeneb igasuguste mürkkollaste klatšifoorumite söögilaualt selle laua alla.

See, et te seal all passite kontidele peale, on muidugi hämmastav.

Teie kunagine „Aasta Arvamusliider“

Ivan Makarov