Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mida kasulikku andis ühiskonnale Jürgen Ligi kibestunud ja ennastimetlev soolo ETV “Esimeses stuudios”?

-
03.04.2020
Kui keegi räägib saagi jagamisest, siis tõenäoliselt muretseb ta enda kõrvalejäämise pärast.
© Uued Uudised

Rahvusringhäälingu kallutatust näitas neljapäevane ERR-i “Esimene stuudio”, kuhu toodud opositsioonipoliitikul Jürgen Ligil lasti sisuliselt oma sisemist kibestumust ja isiklikku viha maandada.

ERR-i saade lubas endisel rahandusministril Ligil pool tundi mõnitada praegust rahandusministrit ja tema poliitikat, ilma et tollel oleks võimalust süüdistustele vastata. Kas see ongi nüüd uus ERR-i formaat?

Arusaadav on see, kui “Esimeses stuudios” esineb kahekesi koos saatejuhiga näiteks peaminister, kel on anda selgitusi kogu ühiskonda mõjutavate täidesaatvate otsuste kohta, kuid arusaamatu on saate ärakasutamine opositsiooni ebaõiglase lammutava kriitika edastamiseks.

Või lootis ERR lihtsalt edastada ühe ministri arvamust järeltulija tööst? Aga Jürgen Ligi puhul oli ju ette teada tema eneseimetluslik suhtumine oma ametiaega, tema kõigutamatu usk oma piiritusse tarkusesse ja kompetentsi ning tema mõõdutundetu, lausa isikliku viha tasemel kriitilisus praeguse rahandusministri suhtes, kelle kohta ta ütleb: “Praegu on ajuti olemas peaminister, aga rahandusministrit ei ole. On kuluminister, kes püüab leida võimalikult paljusid huvigruppe, keda meelitada.” Nii räägib mees, kes samas ametis olles magas maha ajaloolise rahapesu, kui ta just ise selles kaasa ei löönud. Nii räägib mees, kelle majanduspoliitika tulemusel lahkus Eestist välismaale ligi 100 000 inimest.

Katkend Ligi sõnavõtust ERR-i edastuses: “Kui ei olnud veel eelarvega mingit ideed, mida rahaga teha, leidis ta võimaluse, et me võtame igaks-juhuks laenu. Niimoodi ei minda välja. Sa pead ikka sinnasamasse ütlema ära, miks sa seda võtad, midagi räägi sellest, aga mitte ühtegi ideed ei olnud. Olid ainult dogmad, mingi eelarvetasakaalu värk. Meie võtsime ka kriisi ajal laenu investeerimispangast, lühiajaliselt võtsime Swedbankist, aga üldjoontes seda vabalt saada polnud ja olid teised eesmärgid. Meil oli vaja päästa rahandus üldiselt.” Kas selline näeb välja konstruktiivne kriitika?

Üks kommentaar (Stenarius) Uutes Uudistes ütleb järgmist: “Maksumaksja poolt ülal peetavas Rahvusringhäälingus tuleks ajakirjanduslik kord kiiremas korras taastada. Eilne Esimene Stuudio oli järjekordne näide ühepoolsest poliitika väljendumisest. Kui stuudiosse on kutsutud ainult üks poliitik ja saatejuht, siis ei väljenda see saade ju laiemat avalikust ja esindab vaid ühte poliitilist maailmavaadet. Antud saates siis Reformierakonna seisukohti.

Et “Esimese stuudio” saade oleks laiema ühiskondliku kandepinnaga, tuleks lõpetada ühe külalisega vestlussaated. Eilse saatekülalise kõrval oleks pidanud olema keegi valitsuskoalitsioonist. Soovitavalt samast rahanduskomisjonist, kust oli ka Jürgen Ligi. Näiteks lisaks Jürgen Ligile oleks olnud rahandusminister ja siis nad kahekesi saaksid kumbki esitada omi seisukohti. Saatejuhi ülesanne oleks suunata küsimustega ja jälgida, et sõna saaksid mõlemad saatekülalised. Kahjuks aga sellist saateformaati näeb ERR-i programmis väga vähe. Viimane aeg oleks viia Rahvusringhääling vastavusse hea ajakirjandusliku tavaga ja teha vastavad otsused selle meediaasutuse juhtkonnas!”