Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mida külvad, seda ka lõikad: vaesunud vaatajad nõuavad priiskava ERR-i kinnipanemist

-
12.01.2022
Kärpige siit!

On üks vana tark reegel: ära sae oksa, mille peal ise istud, ja ära tee teistele seda, mida ei soovi, et sulle tehakse.

Delfi lööb häirekella: „Oleme jõudnud punase jooneni.” Virelev ERR sai üüratu elektriarve, programmi ähvardavad valusad kärped“. Eesti rahvusringhäälingu rahaline seis olevat jõudnud kriitilisse punkti, kus ei jää üle enam muud, kui hakata vaatajatele juba tuttavaks saanud programmi kärpima, tõdevad nii juhatuse kui ka nõukogu esimees. Telesaate „Välisilm“ saateaja lühendamine tõotab sel teel olla alles esimene samm.

Lubage nüüd küsida, miks just see kena kavatsus esimene samm on? Miks on “Välisilm” esimene valik kärpimiseks? Hiljuti sattusin „Ringvaate“ saatele, kus üks saatejuht tegi teise jaoks mingit kuldvillakut: kümne minuti jooksul mängis kolleegile ette (ja ka vaatajatele kõrva) mingit ähmast mõminat, röhkimist, suuga matsutamist, köhatamist, kõhvitsemist ja muid ebaesteetilisi korinaid ja häälitsusi. Kolleeg pidi ära arvama, millega on tegemist.

Lõpuks selgus, et need olid salaja salvestatud kaameramehe häälitsused, mida ta tekitab töö ajal. Saatejuhid naersid, kilkasid, nii et vähe polnud, ja nendel oli ülimalt lõbus. Selgus, et tegemist on terve sarjaga. Äkki ETV hakkaks hoopis sellest otsast kärpima – oma töötajate krõõkse ja muid kerest kostvaid häälitsusi kõige vaadatavamal ajal. Äkki tasuks „Välisilma“ proffide töö asemel kärpida konkurentidelt laenatavatele klounidele nagu Debiillakk, Juurikas, Giivikrähh ja Peteoja makstavaid honorare. Äkki kärbiks kollaseid saateid, nõmedaid seltskonnategelaste täringu viskamisega kuldvillakuid, Anu Saagimiga võõraste korterite puistamist, Anna Pihliga Tõnis Niinemetsa sugupuu uurimist, mitte-eesti laulu miljonilisi kulusid ja muud kallist videoprügi. Äkki teeks Eesti ainsa riigitelevisioonina hoopis riigitööd ehk rohkem aktuaalseid saateid ja ükskord lõpuks ka regulaarseid uudistesaateid, kus ühed ja samad süžeed ei rändaks lühemast AK-st pikemasse ja siis järgmisesse päeva. Riigitelevisiooni ülesanne ei seisne selles, et konkureerida kommertskanalite seltskonnakroonika ja labase meelelahutuse vallas, vaid informeerida vaatajaid operatiivselt sellest, mis ümberringi toimub, tutvustada kultuuri ja keelt. Mitte ükski Venemaa tõsiseltvõetav telekanal ei lase uudistes kõlada võõrkeeltel, kõigile intervjuudele ja küsitlustele loetakse korralikult venekeelne tekst peale, AK aga ei viitsi seda teha ja vahel vaat et pool saadet on võõrkeelne, subtiitrid all.

Pärast seda, kui Eesti Raadio okupeeriti ETV poolt ja moodustati ERR-i nimeline hübriid, kui raadio rahad ja ruumid-hooned hakkasid kolima tele poolele, kui hakati tegelema kogu aeg mingite kinnisvara projektidega ja „uute majadega“, kui anti ennast vasakliberalismi teenistusse, langes uue moodustise auväärsus vaatajate silmis.

Võtame järjest kümmekond esimest kommentaari tänasele hädakisale:

„Lõpuks ometi jõuab ka rohepeeretus punameediani.“

„No krt, seda lugedes soovin, et elekter oleks pidevalt 1€/kWh… paneks selle vasakradikaalse propagandatoru ehk lõplikult kinni! Seda läga mida seal toodetakse ei kannata juba 7-8 aastat vaadata!“

„A kiitke veel liberastiat ja globalismi…“

„Pole häda midagi, Euroopast antakse vikerkaarevärvilist toetust ja rong sõidab jälle edasi.“

„Sodomiitide kiidukontor sai ise ka tünga, kiitke Kajat edasi, tolad.“

„Kuna err on reformierakonna meediakanal ja suuvooder, siis las tema ka maksab. Eesti rahval pole sellest sooja ega külma. Eriti kui isegi jõulude ajal vana-aastal suudavad inimeste elu elamisväärseks teha. Kinni panna ja kogu lugu.“

„Nop ERR võiks kinni minna küll. Pole seal midagi peale oravkonna ülistamise. Ega neid ilmaasjata programmiks nimetata, ikka üritavad kuulajaid programmeerida lammasteks.“

„Pange kinni see liberite pesa, keegi ei nuta. Laulgu oma oode pimedas toas ja omasugustele.“

„Err sai vist ka aru, et on valet kintsu kaapinud.“

Arvestades kolossaalset rahahulka, mida maksumaksjad on sunnitud tasuma kolletunud ETV ja ERR-i meelelahutusportaalide ülalpidamiseks ja millele iga-aastaselt aina lisa nõutakse, võib öelda, et on seekord hakatud kurtma ja hädaldama äärmiselt valel ajal, kui riigimeedia poolt toetatud võim ajab lihtelanikke ja keskklassi tuimalt pankrotti. Kes peaks kaasa tundma praeguse rahvavaenuliku poliitika kaasosalistele ja takkakiitjatele? Eesti Energia juht saab üle 20 000 kuus, muud riigifirmade ja ministeeriumide-ametite tegelased on ka ülikorralikult tasustatud. Võtke siis sealt. Varsti hakkab nakatuma 3000 inimest päevas, inimesed saavad kestvalt ulmelisi elektriarveid, kõik kallineb, valitsus saadab rahvast toetusi kerjama, teie aga esitate siin nutulaulu. Säästke ise natukenegi, kustutades mitte inimesi, vaid asjatult põlevaid valgusteid oma üüratutel pindadel, kui ruumides kedagi ei ole. Äsja hooplesite te töötajatele makstud preemiatega ja ühtäkki ei ole teil raha lambikeste jaoks.

Aga tühistatud Eesti Raadiost ja headest kolleegidest-ajakirjanikest on tõesti väga kahju. Ühinemine ETV-ga oli sama arukas kui lamba sidumine hundi külge.

Ivan Makarov