Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mihkel Mutt: “Loll saavat kirikuski peksa, aga kõik, kes kirikus peksa saavad, ei ole tingimata lollid…

11.03.2023
Kaja Kallase jutt ei huvita kedagi.
© UU

Kirjanik Mihkel Mutt võtab ERRi portaalis ilmunud kolumnis „Alati ei näe elu päikselist poolt“ tabavalt kokku lõppenud valimised.

Mutt: “Valimised näitasid, et eestlane usub jätkuvalt endasse, oma töösse ja õnnetähte. Ta on individualist edasi. Sellesama erakonna juhtimisel, mis lubas viia Eesti viie rikkaima riigi hulka, oleme praegu euroala kõrgeima inflatsiooniga maa ühes kõige sellest tulenevaga. Aga see ei loe valijatele tuhkagi! Nad hoopis määrasid selle erakonna riigi etteotsa ülekaalukamalt kui eales. Sest enamik eestlasi loodab ikka, et just tema isiklikult kuulub vähemuse hulka, kellel läheb korda haljale oksale jõuda.”

Lisaks kirjutab ta: “Need olid rasked valimised neile, kellele läheb korda Eesti jätkusuutlikkus rahvusriigina. Turvalisus, vabadus ja demokraatia on ülitähtsad, aga nende seos rahvusriigiga pole üksühene. Nimetatud nähtused võivad õitseda ka siis, kui Eesti on lihtsalt vabariik või Euroopa Liidu osariik või üksnes geograafilis-etnograafiline piirkond.”

„Meenub Antiik-Rooma, kus ka kõige vaesem kodanik ei mõelnud ühiskonna ümberkorraldamisest, vaid lootis parandada omaenese heaolu olemasoleva raames. Vähe on muutunud,“ lisab kirjanik, kes kirjutas ka poliitikutele oodi – Loll saavat kirikuski peksa/Aga kõik, kes kirikus peksa saavad, ei ole tingimata lollid…

Mihkel Mutt hoiatab: „Kui tänini on kurdetud, et Reformierakond on ülbe, siis nüüd võiks selles mõttes päris trall alles lahti minna.“

 

Allikas: ERR