Miks oleks vaja konservatiivsemaid, poliitkorrektsusest vabu ajakirjanikke?

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
ERR peaks ennekõike hoolitsema objektiivse info eest, kuid on selles osas täiesti kaldes. Pilt on illustratiivne.

Ajakirjanduses valitsev liberaalne, poliitkorrektsusest ahistatud mõttelaad suleb kuulaja-vaataja ees väga suure osa inforuumist ja reaalsusest, toimides samas ideoloogilise suunaja ja arvamuste kujundajana.

Mida me teame näiteks geidest? Seda, et neid ahistatavat ja kiusatavat, kuigi nad olevat täitsa normaalsed inimesed. Pilt kujundatakse LGBT aktivistide juttude põhjal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui aga oleks ajakirjanduses mõnigi kallutamata reporter, võiks ju üles otsida need geid, kes pole aktivistidega seotud, ja küsiks neilt näiteks seda, kas agressiivne homoagenda tuleb neile kasuks või pigem kahjuks? Millisena näeksid nemad näiteks tasakaalukat ühiskonda, mis arvestaks samasooliste huvidega, seejuures ka traditsioonilist peret väärtustades?

Peavoolumeediast me juba teame, kui toredad on Aafrikast ja Araabiast sisserännanud. Aga kui küsiks mosleminaise unistustest Läände jõudmisel – kas ta ikka tahab siin burkaga jätkata või tahaks lühikeses seelikus ja topiga ringi käia? Küsiks moslemimehelt, kui salliv on ikkagi islam nii naiste kui teiseusuliste suhtes ja kuidas moslemid näevad oma religiooni tulevikku Eestis? Mida ta ise tegi kodumaal Süürias või Iraagis, et pidi sealt lahkuma?

Küsiks aafriklastelt, millist tööd nad siin võimalusel teeksid, mida nad oskavad üldse teha, kontrolliks kergelt nende arusaama läänelikust elust ja uuriks, mida nad tegid oma sõdival kodumaal, ning ehk sedagi, kuidas nad suhtuvad valgetesse – on nad ise mustad rassistid? Küsiks marufeministidelt otse – kas ja miks te vihkate mehi ja kas te üldse ei soovi mehe puudutust tunda? Kõike seda otse ja avameelselt.

Kui ajakirjandus lubaks endale sellist piilumist reaalsusse, tuleks sealt ilmselt vägagi vaadatavad saated, sest sellised teemad, saated ja lood huvitaks väga paljusid. Miks selliseid saateid aga teha ei taheta? Ilmselgelt poliitkorrektsusest.

Sest nii võib välja tulla, et aafriklane vihkab tegelikult valgeid, moslem ei lubaks ka Läänes naist pealaest jalatallani katmatult välja, pagulased olid kodumaal tegelikult sõdurid, geid ei pea LGBT-d enda esindajaks, feministid on räiged inimvihkajad ja nii edasi – see purustaks palju liberaalide loodud miraaže.

Samas ei pea need tulemused olema sugugi nii skandaalsed, välja võivad kooruda ka täiesti tavalised inimesed, seda ei mingite äärmuslaste ega ka mitte õnnetutena. Seda pilti aga tänane ajakirjandus ei luba – pagulane peab olema õnnetu ja vaid rahu otsiv, gei tagakiusatav, migrant rassistide ohver ja nii edasi.

Eesti meedias ilmselt selliseid ajakirjanikke enam pole, kes tahaks inimesi ja saatusi lahata neutraalselt, ilma et selles kajastuks nii tema enda arusaam kui ka hetke poliitilise suunitluse surve. Või prooviks keegi siiski järele?

Seda kõike pole vaja mitte seda võrd konservatiividele, kuivõrd lugejale ja vaatajatele – nemad näeksid mustvalge maailma asemel värvilisemat.

Lugejad ei saa kätte ka objektiivset pilti välismaal toimuvast: umbes 90% Trumpi ja Brexiti kajastustest on negatiivsed. Inimesed tahaksid siiski teada, mida on kõigist süüdistustest pääsenud Trump USA-s ära teinud või millised on need tugevad küljed, millega Suurbritannia iseseisvas elus hakkama saab – Eesti meedias pole ainsatki analüütilist lugu leida, ainult puhas mahategemine.

Lõpetuseks ühe kommentaatori arvamus, mis peegeldab ajakirjanike ebaprofessionaalsust: “Elmaris oli saade, kus keegi maasikamees ütles, et hooajal maksab ukrainlasele kuni 1000 kuus. Muidugi ei osanud lillelastest saatejuhid küsida täpsustavaid küsimusi – maksud, töötunnid, sotsiaalsed tagatised, elamistingimused, toit, riided, transport jne.” Domineerima jääb palganumber, mitte reaalne pihku jääv raha, seega jääb info poolikuks.

Infotarbijale suunatud professionaalsusest on Eesti meedia veel väga kaugel, kuid muutusi sinna lubada ei taheta.

 

5 commentsOn Miks oleks vaja konservatiivsemaid, poliitkorrektsusest vabu ajakirjanikke?

 • Avatar

  Jüri Kukk – “Me ei pea ennast tõesti antisemitistideks.” – on vaks vahet kas pidada ennast millegi “antiks” või rääkida reaalsetest probleemidest. Reaalsus on see, et kui see teema maha vaikida siis kujundlikult pannakse omale pael kaela ja lükatakse taburett alt ära. On tore ja nunnu rääkida “maasika sõjast” ja kui hull on korjajate elu siin ja seal pool piiri olenemata kas ta on eestlane või ukrainlane kui IGNOREERIDA PROBLEEMI PÕHJUST ja see on juutlik pangandus maffia mis kontrollib ja SUNNIB oma protsentidega ärimehe tegema rahvuse ja eriti rahvusriigi jaoks ebapopulaarseid otuseid sest kui ta neid ei tee võib ta välja surra. Ja maasika-teema on vaid ÜKS VÄIKE osa asjast.
  Huvitav saab olema millal EKRE kui poliitiline jõud võtab käsile eksterritoriaalse erafirma nimega Eesti Pank mis läbi Maailma panga ja IMF ja sellise firma kui Bank Of interantional Settlements kontrollitakse sama juudi maffia poolt. Eesti riigi “õigused” selle asutuse suhtes on illusoorsed. Ja kui riigil ei ole OMA RAHA siis see riik illusioon – see on vaid rahvusvahelise panganduskartelli ripats.
  Viimase 100a jooksul oli vaid ÜKS poliitiline partei oma juhiga kes näitas, et TEMA RIIK ja TEMA RAHVAS on iseseisvad ja maksis selle eest eluga – koos suure osa rahvaga aga nad olid ISESEISVAD.
  Ehk kui EKRE tahab taas luua ISESEISVA Eesti riigi kus eelkõige EESTLASTEL on OMA KODUMAA siis see Gordioni sõlm TULEB lahti raiuda!!!
  Ja tuleb RAHVALE RÄÄKIDA TÕTT NEIST KES ON NEID AASTAKÜMNEID PANGAORJADENA PIDANUD.

  PS. Ja see ei ole antisemitism – see oleks sees siis kui isik teeks ettepaneku “looja karja saata” kohe ja kõik juudid. Kui isik aga valgustab juutide kuritegusi teiste rahvaste ja rasside vastu siis on see TÕDE. Meil on niigi topelt standarte riik täis – kui räägime migrantidest siis ei tohi rääkida nende kuritegudest – meil veel neid tegusi väga ei ole õnneks – on lihtsalt vaid “kodanik” – kuigi isik tihti isegi ei ole kodanik. Ehk siis iga kord kui räägime venelaste, soomalste kuritegudest oleme anti-venelased ukrianlased jne??? See on absurd – miks ainult juutide kuriteod on teema “non grata”!!!???

 • Avatar

  Aga miks te siis ei tee selliseid lugusid? Mind väga huvitaks konservatiivne intervjuu gei, süürlase ja feministiga.

 • Avatar

  Et vaja neid kes “vaba poliitkorrektsusest”? Ja seda kirjutab siin sait kes ei luba juudikriitilisi artikleid!! Siis on teil kohe pill lahti. Seega teil endil samuti pole poliitkorrektsusest vabu kirjutajaidki!

  • Jüri Kukk

   Eestis on ettevõtlusvabadus. Teil on võimalus teha omaenda juudivastane portaal. Meile pole keegi kunagi juudivastaseid artikleid pakkunudki, küll aga on selliseid kommentaare küllaga. Lugege neid. Kui keegi pakuks artiklit, siis mõtleksime, kas avaldada – et kui järgmine kord keegi juudi rabi ründab, siis ei tormaks kogu meedia meie portaali “EKRE natsismi” otsima. Erakonnale pole vaja, et opositsioon üle maailma lehtedes meid selle teemaga mustaks.
   Meie toimetusel on omad reeglid, millest me kinni peame. Kui me kuulaks igat kritiseerijat ja kujundaks oma portaali nende tahtmist mööda, oleksime ammu ei tea kus. Hoidume teatud teemadest, kuid põhjusega. Uute Uudiste eesmärk pole avaldada seinast seina arvamusi. Mingid piirid meil on. Poliitkorrektsus tähendab teatud teemade kohustuslikku mahavaikimist. Meie valik on meie endi oma, me ei suru ennast kellelegi peale. Veel kord – juuditeema käsitlemiseks katsuge oma kanalid luua. Me ei pea ennast tõesti antisemitistideks.

   • Avatar

    Ettevõtlusvabadus on Eestis küll olemas aga iga ettevõtte alustamine eeldab RAHA.
    Samuti selle ettevõtte pikem pidamine – edasise jätan juba igaühe oma mõttekäigu tööks…
    Otsene tõde meeldib vähestele sest see on KARM – on siin Eestiski nii mõnigi ettevõte kinni pandud kuna sõnum on liiga TÕENE.
    JA siis kohe leiab terve “meeskonna” kes tunneb ennast “solvatuna” ja läbi see laul saigi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused