Miks peab okupatsioonide muuseumist saama “iseõppimiskeskkond”?

Rubriik Arvamus On
©UU
Kunagisest okupatsioonide muuseumist on saanud propagandakeskus.

Teeks Riigikogusse kasiino või Nevski katedraali rulakeskuse – sellist rumalust keegi välja ei pakuks, küll aga sobib okupatsioonide muuseum millegipärast “iseõppimiskeskkonnaks”. Õigem oleks küll öelda – propagandakeskuseks, seal on juba arutletud feminismi ja “paremäärmusluse” üle.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu soovib oma tegemistesse kaasata rohkem noori ning lõi spetsiaalselt noortele mõeldud Noorte Vabamu nimelise iseõppimiskeskkonna ja üritustesarja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Noorte Vabamu on keskkond noortele, kes lisaks kooliprogrammile soovivad omal käel elulistel teemadel silmaringi laiendada. Aitame neil üleüldises infokülluses leida üles head, kaasaegsed ja teaduspõhised õpiampsud, mis aitavad isiklikku õpiteekonda rikastada just soovitud suunas, ajal ja tempos,” ütles Noorte Vabamu tootejuht Ede Schank Tamkivi.

“Noorte Vabamu korraldab ka noortele suunatud seminare erinevatel ühiskondlikel teemadel. Räägime poliitikast, haridusest ning soovime eelkõige 14-19aastastele pakkuda võimalust eakaaslastega mõtteid vahetades väitlusoskust arendada,” lisas Tamkivi.

See muuseum loodi selleks, et kajastada Eesti kurba ajalugu läbi okupatsioonide – millal on sellest saanud koht, kus tehakse ohtralt kõike muud, sealhulgas ka ideoloogilist ajupesu? Pidas ju seal loengusarja radikaalse feminismi edendaja Feministeerium.

Tallinnas on küllaga noortekeskusi, kuhu luua “iseõppimiskeskused” – miks on vaja see teha kohta, kuhu tulevad inimesed meenutama küüditamisi, tapatalgusid, okupatsiooniaegu ja muid ajaloolisi tragöödiaid?

Vastus on ilmselt üks – et ähmastada noorte arusaamades okupatsioonide tõeline sisu ja samastada vabadus näiteks õigusega abordile ja soomuutmisele.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused