Millise jabura loogika järgi tahavad äärmusliberaalid lubada politseimundri juurde ususümboolikat?

Arvamus,
- Updated
©UU
Islamimaal Türgis ei kanta ususümboolikat, kuid multikulti-Soomes tahetakse see isegi politseimundri külge pookida.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kritiseerib Soome mürkrohelise siseministri Maria Ohisalo ideed lubada moslemeid politseinikeks, kusjuures veel usutunnuste kasutamise õigusega.

„Vaadake korraks veel selle artikli päisepilti. Tegemist on fotoga Ankara tänavalt. Ankara on Türgi pealinn (kes veel ei teadnud). Ametlikel andmetel on Türgi elanikkonnast 99,8% moslemid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui palju näete te sel pildil äratuntavalt islami tunnustega inimesi? Justkui ei näegi, eks ole?

Normaalne moslem EI VAJA igapäevaselt ja igal hetkel ning igal pool silmatorkavaid rõivaid või aksessuaare oma religioosse kuuluvuse rõhutamiseks. Igasugune usk (ka kristlus, ka islam) on ennekõike sisemine veendumus ja mõttemaailm.

Millise jabura loogika järgi võitlevad äärmusliberaalid Euroopas moslemite täiesti ebatarviliku õiguse eest käia tööl või tänaval nagu mardisandid?

Soome siseminister otsib täiesti tõsimeelselt võimalusi sobitada kohaliku politseivormiga moslemisalli, et moslemid saaksid politseisse tööle tulla! Kas kallid põhjanaabrid on hulluks minemas?

Kui Soome politseisse sooviks astuda kohalik punkar, kas tal võimaldataks tänaval patrullida oranži kukeharja ja ripendavate kettidega? Ma hästi ei usu.

Või kas nudistist politseinikul lubataks oma veendumusi ka töö ajal väljendada?

Munder on munder! Ja see ongi mistahes mundri idee ja sisu, et kõik vastavat vormi kandvad isikud samastuvad läbi selle vormiriietuse nende ideaalide ja sihtidega, mida konkreetne munder väljendama peab.

Minu (ja ilmselt iga tavakodaniku) jaoks on politseiametnik ühiskonna siseturvalisuse tagamise sümbol ja esindaja. Ma ei tea, ma ei pea teadma, ma EI TAHA teada, kas politseinik, kelle poole hädaga pöördun, on abielus/vallaline, musikaalne, hetero/gei, kristlane/budist, vaene/rikas, auto-/mootorrattaomanik või mida iganes muud. Ta on POLITSEINIK!

Kui hakkame politseinikke eristama, diferentseerima, eraldama usutunnistuse järgi, siis on 100% kindel, et protsess jätkub. Uks on avatud ja tee on valla. Moslem-võmmi järgi tuleb punkar-võmm. Siis tuleb gei-võmm, siis skinhead-võmm, siis … jne. Sügavalt, üdini jabur.

Aga tulles tagasi alguse juurde – kogu seda putru ei ole vaja! Moslemitel EI OLE TARVIS igal sammul mingeid tunnuseid. Kui „heli kinni keerata“, siis Ankara tänaval on võimatu eristada, kes on kohalik moslem ja kes on katoliiklasest turist Roomast.

Kes viitsib, võib guugeldada, netis on tonnide viise pilte Türgi võmmidest, Iraani võmmidest ja muude islamiriikide politseinikest. Ei mingeid usutunnuseid mundri küljes või peal!

Aga Soomes, näed, on moslem-võmmile vaja salli.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused