Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Riina Solman: oleme riigina energiakriisis üheskoos. Aga ei ole ju!

-
11.09.2022
Valitsuse kinnitamine ametisse. Riina Solman.
© Uued Uudised

Isamaalaste elukauget ja küünilist suhtumist Eesti ellu teavad kõik, kuid riigihalduse ministrilt Riina Solmanilt oodanuks siiski mõistlikumat sõnavõttu, kui on sisutühi ühtsuse deklareerimine.

“Eelolev sügistalv puudutab energiakriisiga otseselt meid kõiki, oleme riigina selles olukorras ja raskustes üheskoos,” ütleb Riina Solman Postimehes. Kas tõesti on tädi Maali, Jüri Mõis, Eesti Energia ja Reformierakond kõik ühes paadis?

Kõrgete kasumitega Eesti Energia pole üheski kriisis rahvale vastu tulnud, vaid on alati just siis hindu kergitanud, nagu ka nüüd, mil 1. detsembrist tõuseb võrgutasu – aga see on ju riigifirma, mis võiks mingi osa kasumist suunata hoopis hinnatõusu ärajätmisele.

Eesti Energia allub rahandusministrile, kelleks on hetkel reformierakondlasest “autorollotaja” Keit Pentus-Rosimannus – seega suunatakse osa kasumist riigieelarvesse, et Reformierakond saaks pisku kompensatsioonidega rahva eest hoolitseja mainet tekitada. Minister võiks EE panna hoopis otsima odavama energia tootmise võimalusi, mida ta aga ei tee.

Energiakriisis on kogu Eesti küll üheskoos, aga raskustest jagusaamisel on kõik erinevates võitlustes ja rindejoontel. Jüri Mõis soovitab inimestel basseinikütte välja lülitada, Jürgen Ligi ei saa aru, kus see kriis on, Keit Pentus-Rosimannus ootab abi Euroopa Liidust, ainult EKRE pakub välja reaalse plaani, kuidas elektrihind alla viia.

Riina Solman, Eesti ei ole selles kriisis üheskoos, vähemalt mitte sellest väljumise osas. Ilmselt on rahvas varsti meeleavaldustel ja Isamaa üleskutsed on suunatud ilmselt just selle ärahoidmisele.

Uued Uudised