Mis hetkest muutus ilutulestik tabuks?

Arvamus, Repliik,
©Scanpix.
41FP120705A482

Ühiskond otsib pidevalt teemasid, millega aina uusi ja uusi lõhesid tekitada. Aastavahetuse eel leiti üheks selliseks ilutulestike vajalikkus või kahjulikkus.

Erilise kirega hakati rääkima sellest, et ilutulestik on saatanast. Asi, millega aastakümneid ja kaudselt juba aastasadu tegeletud on, muutus ühtäkki tabuks.

Ei pea küll olema suur paugutamiste ja raha taevasse lennutamise kummardaja, kuid arusaamatuna kõlavad levitatavad argumendid, kuidas saluut nüüd ohtlikum on kui varem. Lausa linnud kukuvad surnuks, koduloomade stressist rääkimata. Eks see paugutamine on tüütu küll, aga moodsale ajale omast hüsteerilist nihelemist pole ka vast vaja.

Kui raadioreporter helistas Uus-Meremaal elavale eestlasele, et küsida, kuidas neil uus aasta tuli ja viis jutu kohe ka ilutulestikule, siis kostus vastuseks, et mingit sellist teemapüstitust sealmail küll pole.

 

Kommentaarid

3 commentsOn Mis hetkest muutus ilutulestik tabuks?

  • Avatar

    njah, vaevalt et selle raha eest mis ilutulestiku pealt kokku hoitakse, tullakse valitsuses idee peale vaesemale rahvale uus-aasta puhul kaerahelbeputru pakkuda vähemalt!

  • Avatar

    Kass võtab meil täitsa rahulikult ja tahaks pigem õue vaatama minna mis toimub. Samas olen näinud kuidas suur hundikoer toas laamendama hakkab ja peolaua uppi ajab. Lapsena meeldis mullegi pauku teha ja rakette lasta. Seetõttu praegu talun kuidagi ära sest lastel on ju tore. Kui kevadel terve aed on ilutulestikuprügiga (erilaadi raketi jäänused, nii papist torud kui rohelised sulanud plastist pulgad) kaetud siis olen tige küll kuna need ei kõdune ega mädane ja reostavad aiamaa millel süüa kasvatame. Ja kui naabrid tulevad oma rakette minu aia taha laskma siis olen ka mures, et millal mõni neist katusele maandub ja maja põlema süütab (meil on sisuliselt tõrvapapist katus). Siinkohal tasub näiteks meenutada eelmise aasta aiandi põlengut Sakus. Minu arvates võiks see asi kuidagi paremini reguleeritud olla. Näiteks, et rakette võib lasta hoonetest vähemalt 500 meetri kaugusel.

  • Avatar

    Kui kõrvalt korterist 365 päeva järjest koera haukumist tuleb ,siis see ilutulestik on lapsemäng selle kõrval. Liberastide pärusmaa jälle midagi keelata.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused